خصوصیاتی برای موفق شدن!

۳ نکته مهم برای موفق شدن!

برای موفق شدن تنها تلاش کافی نیست بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و به کارگیری آنها در زندگی می تواند شما را سریعتر به اهداف تان رسانده و باعث موفق شدن شما در هر کاری شود.

رمز و رازهای موفق شدن

موفق شدن یک حس درونی است که تا فرد باور نداشته باشد کسی نمی تواند بگوید که او فرد موفقی است. یکی از ویژگی های موفقیت هدفمندی است با یافتن راههای درست می توان به موفقیت دست پیدا کرد. به گفته آبراهام لینکلن: بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند.

مفهوم و لازمه موفق شدن

برای موفق شدن تنها تلاش کافی نیست بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و به کارگیری آنها در زندگی می تواند شما را سریعتر به اهداف تان رسانده و باعث موفق شدن شما در هر کاری شود.

قبل از این که خواندن این مطلب را شروع کنید، باید با شما روراست باشم. ما در دنیایی مدرن زندگی می کنیم، جایی که افراد به دنبال موفقیت سریع هستند، می خواهند خوش اندام باشند، رابطه ی بهتر و پول بیشتری داشته باشند و دنبال سه روش ساده برای به دست آوردن این ها هستند.

بنابراین اگر به دنبال راه کارهای مزخرف و گام به گام هستید که چطور پول بیشتری به دست آورید یا یک شبه ابرموفق شوید، این مقاله به درد شما نمی خورد. قرار نیست به شما بگویم صبح ها باید چه ساعتی از خواب بیدار شوید یا چه تعداد کتاب در طول هفته باید بخوانید، یا برای موفق شدن چه رفتارهایی را باید در خود پرورش دهید.

حتما بخوانید

رازهایی درباره موفقیت که نمی دانید!

موفق شدن یک شبه اتفاق نمی افتد

برای موفق شدن می بایست آن را به دست آورید. باید به سختی کار کنید و عرق بریزید تا به خواسته هایتان در زندگی برسید. سفر زندگی خسته کننده است و روزمرگی ها کلافه تان می کنند. اگر زندگی افراد موفق را بخوانید متوجه حرف های من خواهید شد.

نمی توانید از آن همه سخت کوشی و تلاشی که در ایده ها، پروژه ها و استارت آپ هایشان از همان روز اول داشته اند چشم پوشی کنید. سفر آنها به سوی موفقیت حسی یک شبه نبوده است، اما بدون شک سفری تنها و خسته کننده بوده، چون مدت زیادی طول خواهد کشید تا افراد به درجه ای از موفقیت که واقعا خواهان آن هستند برسند.

پس اگر مشغول راه اندازی کسب و کارتان در بازاری نوظهور هستید، انتظار نداشته باشید که یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید فروشی میلیونی داشته اید. اگر ورزشکار هستید، انتظار نداشته باشید که بدون تمرین دادن روزانه ی بدنتان، سخت ورزش کردن و رژیم سالم غذایی، مدال طلا ببرید. اگر ورشکسته و ترک تحصیل کرده هستید، انتظار نداشته باشید که اولین مردی که با کت و شلوار دیدید به شما یک میلیون دلار پول قرض بدهد.

مسیر واقعی به سمت موفقیت مالی، شخصی و حرفه ای، برای افرادی که از یک خاراندن ساده سر شروع می کنند به این صورت است: داشتن یک ایده، روی این ایده به طور جدی کار کردن و هرروز داشتن انتخاب های درست است ( یا حداقل، انتخابی که آن لحظه فکر می کنید درست است). کاری که انجام می دهید باید آن قدر منحصر به فرد باشد که هیچ کامپیوتر یا رباتی را نتوانند جایگزین شما کنند.

یادداشت ها و راهکارهای موفقیت کسی را با پشتکار و دقت فراوان دنبال نکنید، چون حقیقت این است که موفقیت امری شخصی، فردی و نسبی است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یادداشت بردارید، الهام بگیرید و به نصیحت افرادی گوش دهید که قبل از شما به هدفتان رسیده اند.

حتما بخوانید

موفقیت در زندگی!

افرادی که تاکنون به موفقیت های بزرگی در زندگی دست یافته اند، با سخت کوشی، خلاقیت و نوآوری به این نقطه رسیده اند. شما باید اطلاعات جدید را ازافراد زیر یاد بگیرید و مانند اسفنج این اطلاعات را جذب کنید:

خصوصیاتی برای موفق شدن

یک: موفق شدن افراد رویاگرا

اشخاصی مثل گالیله، مایکل جکسون، جان لنون، ایلان ماسک، جف بزوس، ریچارد برنسون، اوپرا و جی.کی. رولینگ، تنها نمونه ی کوچکی از مردان و زنانی هستند که تعصب ها را به چالش کشیدند، پنجره هایی را رو به دنیا باز کردند که خودشان از آن اطلاعی نداشتند، علم ندیده را مطالعه کردند، غیرممکن را انجام دادند، در صنعت و رشته ی خود نوآوری کردند و توده ی جامعه را به داشتن چشم اندازی بزرگتر از موقعیت خود ترغیب کردند.

هدف افراد رویاگرا به دست آوردن پول بیشتر، تحت تاثیر قرار دادن جامعه، معاشرت با افراد مشهور یا قدرتمند بودن نیست. اینها می خواهند دنیا را تغییر چشم گیری دهند، به داد کره ی زمین برسند و روش زندگی ما را از طریق ایده ها، کالاها و رویاهای نوآورانه تغییر دهند.

افراد رویاگرا احساسات، اشتیاق و چشم اندازهایشان را با مردم دنیا به اشتراک می گذارند و اجازه می دهند که سایر ذهن های با استعداد نیز به تلاش های عظیم و بی پروای آنها بپیوندند. یک نمونه ی فوق العاده، ایلان ماسک است، مردی که نه تنها به فکر ساخت جامعه ای انسانی روی مریخ است، بلکه در تلاش است تا ایده ی سفری سریع تر و سبزتر را با ماشین های برقی (تسلا موتورز) عملی کند.

بنابراین، یک سرمایه گذار رویاگرا باشید، الگوها را به چالش بکشید و زندگی تان را با رویاها و چشم اندازهای بزرگ پر کنید، چون با یک ایده، اراده و ابزار درست می توانید کارهای بزرگی انجام دهید.

دو: موفق شدن نابغه های خلاق

خلاقیت بخشی از چیزیست که وجه تمایز ما انسان ها از یکدیگر است. افرادی که افکار و کنجکاوی های خلاق شان را دنبال می کنند، آگاهانه در تلاشند تا زندگی شان را تغییر دهند، و خودشان را در موقعیت هایی قرار می دهند که چیزهایی که انتظار ندارند را تجربه کنند.

افراد خلاق از مواجه شدن با تردید هراسی ندارند و چندین بار شکست می خورند، چون می دانند که همه ی اینها بخشی از فرایند خلاقیت است. خلاقیت نیرویی ست که روح انسان را به جاهای ناشناخته سوق می دهد و به ما اجازه می دهد که به روش هایی نو و منحصر به فرد تصور کنیم، خلق کننده باشیم و ارتباط برقرار کنیم.

چه بخواهید کتابی بنویسید، یا احساسات تان را روی بوم نقاشی بیاورید، وخانه تان و یا اپلیکیشن های کاربر-پسند را درآینده طراحی کنید، قطعه ای موزیک بسازید، یا معادله ی جدیدی بنویسید که وجود ابعاد متعدد را نشان دهد، می بایست خارج از چارچوب ذهن تان فکر کنید! آنهایی که این گونه عمل می کنند آینده را می سازند و اتفاقات خارق العاده را ممکن می سازند.

سه: موفق شدن یادگیرنده ی مادام العمر

نقطه ی اشتراک همه ی افراد موفق این است که هرگز دست از یادگیری برنمی دارند. به صورت مداوم در حال حرفه ای شدن در مهارت های جدید هستند، به خصوص زمانی که می خواهند تجارت شان را گسترده کنند، یا یک ایده، کالا، یا خدماتی را بهبود دهند.

بسیاری از موفق ترین افراد، آنهایی هستند که کالج را نیمه کاره رها کرده و خودشان به دنبال یادگیری راه اندازی تجارتی موفق، نوآوری صنعت های جدید و خلق تکنولوژی های دگرگون کننده بوده اند، بدون اینکه آموزش رسمی دیده باشند. نبوغ هایی مثل نیکولا تسلا، جان دی. راکفلر، ویلیام شکسپیر، توماس ادیسون، هنری فورد، استیو جابز و تعداد زیادی دیگر، مهر تاییدی بر این موضوع هستند که هر شخصی می تواند ایده ی ذهنی اش را با یادگیری موضوع های موردنیازش به دنیا معرفی کند.

بنابراین اگر می خواهید امروزه در بازار کار رقابت کنید و اساسا پول بیشتری کسب کنید، باید شخصی خود آموخته باشید. هرگز به این دلیل که نمی دانید کاری را چطور انجام دهید رویا یا ایده ای را نابود نکنید! هرگز این طور فکر نکنید برای یادگیری چیزی باید زیر کوله باری از قرض بروید. علم و دانش همه جا هست، خوشبختانه اینترنت برای همه در دسترس است و می توانید ساختن هرچیزی را ازآن یاد بگیرید.

حتما بخوانید

بعضی از گام های موفقیت در زندگی

اگر دنیا را همین گونه که هست بپذیرید، بدون هیچ تلاشی برای یادگیری چیزهای جدید و بدون کنار گذاشتن محدودیت هایتان، هرگز نمی توانید به اهداف بزرگ تان برسید و شخصی موفق باشید. بنابراین، ذهن تان را باز کنید، بیشتر بخوانید، سفر کنید، در خبرنامه ها عضو شوید، مستندها را تماشا کنید، سوال بپرسید و دوره های آنلاین را بگذرانید. کنجکاو باشید.

درست لحظه ای که الگوهایتان را تغییر دهید و این کیفیت ها را وارد زندگی روزانه تان کنید، می توانید به زندگی تان معنا و جهت دهید، یک روز از خواب بیدار می شوید و متوجه می شوید که ایول! بالاخره جایی هستم که باید باشم!

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: نمناک

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *