مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت توضیح می دهد:

فوت ۵۶ نفر بر اثر آنفلوانزا صحت دارد؟

با آغاز فصل سرما و شیوع آنفلوانزا متاسفانه تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند. اما آیا فوت ۵۶ نفر بر اثر آنفلوانزا صحت دارد؟

آنفلوانزا جان باختن تعدادی از هموطنان بر اثر آنفلوانزا

مجله اینترنتی پارسی گو: با آغاز فصل سرما و شیوع آنفلوانزا متاسفانه تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند. اما آیا فوت ۵۶ نفر بر اثر آنفلوانزا صحت دارد؟ با ما همراه باشید:

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت به خبر فوت ۵۶ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا واکنش نشان داد. کیانوش جهانپور مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آمار فوتی های آنفلوانزا اظهار کرد: خبر فوت ۵۶ نفر در موج جدید بیماری آنفلوانزا صحت ندارد و هفته گذشته از تاریخ دوم تا هشتم آذرماه ١٩ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: از ابتدای سال تا اواسط هفته گذشته ٣٧ نفر فوتی به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا داشتیم. جهانپور گفت: هر هفته شنبه دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت آمار فوتی های آنفلوآنزا را اعلام می‌کند و مردم به اخبار از منابع دیگر توجهی نکنند.

گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر اظهار کرد: نمی‌دانم برخی از کدام منبعی فوت ۵۶ نفر به دلیل آنفلوآنزا را دریافت کرده‌اند در حالی این ما در مرکز مدیریت بیماریهای واگیر این چنین آماری نداریم. گفتنی است، به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر در هفته پایانی آبان ماه در موج جدید آنفلوانزا ۱۵ نفر جان خود را از دست داده بودند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: در هفته پایانی آبان ماه موارد بستری بیماران ناشی از ویروس آنفلوانزا نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد، به طوری که ۱۵ نفر بر اثر بیماری آنفلوانزا جان خود را از دست دادند، در این میان بیشترین آمار مرگ و میر مربوط به استان‌های تهران، مازندران و آذربایجان شرقی است و اغلب افرادی که جان خود را بر اثر آنفلوانزا از دست داده‌اند به بیماری زمینه‌ای دچار بودند یا سن بالا داشته‌اند.

همچنین رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت ششم آذرماه از فوت ۳۷ نفر از ابتدای سال تا این روز خبر داده بود. او با اشاره به تفاوت‌های موج آنفلوانزا امسال نسبت به سال‌های قبل، ادامه داد: از جمله تفاوت‌هایی که موج آنفلوانزا امسال نسبت به سال‌های گذشته دارد، این است که سرعت شیوع بیماری امسال بالا رفته است، همچنین ویروس آنفلوانزا (H۱N۱) نسبت به سال‌های قبل سهم بیشتری در شیوع این بیماری دارد.

لازم به ذکر است؛ به نظر می‌رسد، یکی از رسانه‌ها ۳۷ فوتی آنفلوانزا از ابتدای سال را با ۱۹ فوتی سال گذشته تجمیع کرده و عدد فوتی‌های آنفلوانزا در موج جدید را ۵۶ اعلام کرده است.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *