اینترنت داخلی معنا ندارد/ قطع خدمت ضربه بزرگی به مردم زده اما امنیت کشور مهمتر است!

شرط وصل‌ شدن اینترنت از زبان وزیر ارتباطات

بعد از گرانی بنزین و اعتراضات مردمی، آشوب هایی به وجود آمد و به واسطه آن اینترنت به تصمیم شاک قطع شد. اما شرط وصل شدن اینترنت چیست؟

قطعی اینترنت زمان وصل شدن اینترنت

مجله اینترنتی پارسی گو: بعد از گرانی بنزین و اعتراضات مردمی، آشوب هایی به وجود آمد و به واسطه آن اینترنت به تصمیم شاک قطع شد. اما شرط وصل‌ شدن اینترنت چیست؟ پاسخ به این سوال را از زبان وزیر ارتباطات بخوانید:

شرط وصل‌ شدن اینترنت از زبان وزیر ارتباطات چیست؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره قطعی اینترنت توضیح داد. به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رفع فیلتر اینترنت بین‌الملل گفت: این موضوع مربوط به شورای امنیت کشور (شاک) است و این مرجع باید در این باره تصمیم‌گیری کند و این در حیطه وظایف وزارت ارتباطات نیست.

او در خصوص برقراری مجدد اینترنت گفت: اگر شاک در این باره نظر دهد که در این صورت ما هم پیگیری خواهیم کرد. شاک هنوز به ما چیزی اعلام نکرده است. وزیر ارتباطات درباره شرط وصل شدن اینترنت گفت: اگر شورای امنیت کشور نظر دهد ما اختلال اینترنت را پیگیری می‌کنیم.

توضیح وزیر ارتباطات درباره اختلال سراسری اینترنت در کشور

آذری جهرمی درخصوص اختلال گسترده اینترنت در سراسر کشور که در چند روز اخیر رخ داده است، توضیحاتی ارائه داد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران درباره اختلال اینترنت در روزهای اخیر، گفت: اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتورها قطع شده است.

او ادامه داد: از روز گذشته پیگیری‌های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط، مجوز لازم صادر شود و شرکت‌ها مجدد اینترنت را برقرار کنند. وزیر ارتباطات تأکید کرد: قطع خدمات ضربه بسیاری به خدمات و مردم زده اما حفظ امنیت کشور به تشخیص شورای امنیت، بسیار حائز اهمیت است.

آذری جهرمی همچنین گفت: امروز صبح با گروه‌های مختلف که در این موضوع دست‌اندرکار هستند مانند وزارت کشور، صحبت کردم تا سریع‌تر اینترنت وصل شود. او در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت داخلی می‌شود، توضیح داد: اینترنت داخلی معنا ندارد بلکه یک عبارت کاریکاتور شده و بسیار غلط است؛ ما موضوعی به نام اینترنت ملی نداریم.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *