چرا کودک شما از معلمش متنفر است و چه راه چاره ای دارد؟

اگر کودک شما از معلمش متنفر است بخوانید!

پس از بازگشایی مدارس ممکن است کودک شما از معلمش متنفر باشد. اگر احساس می کنید کودک شما از معلمش متنفر است این مطلب را مطالعه کنید.

کودک شما از معلمش متنفر است تربیت کودک مدرسه کودک

مجله اینترنتی پارسی گو: مدتی از بازگشایی مدارس می گذرد و مشکلات آشنایی با مدرسه و همکلاسی های جدید برای کودک سپری شده است. اما ممکن است کودک شما از معلمش متنفر باشد. اگر احساس می کنید کودک شما از معلمش متنفر است این مطلب را از دست ندهید.

مشکل تنفر کودک از معلم؛ کودکانی که از معلمشان بدشان می آید

با آغاز مدارس معمولا والدین با مشکلات بسیاری از جمله تنفر کودکشان با معلم مواجه می شوند، دلیل تنفر کودک از مدرسه چیست و والدین برای حل مشکل تنفر کودک از معلم باید چه کارهایی انجام دهند؟

همیشه با آغاز مدرسه ها استرس زیادی به کودکان وارد می شود و در واقع اجبار هایی در مدرسه باعث می شود که کودک شما با درگیری های زیادی روبه رو شود و در این بین معلم ها نقش حیاتی دارند. معلم می تواند با دانش آموز روابط خوبی را ایجاد کند و کاملاً دوستانه رفتار کند.

باید به یاد داشته باشیم که هر کودک می تواند بهترین زمان زندگی خود را در سال های مدرسه سپری کند که تقریباً پنج شش ساعت در روز می باشد. البته کار معلم نیز در این بسیار سخت است ، بچه های بازیگوش یا بچه هایی که به شدت تغییر رویه می دهند را نمی توان راحت کنترل کرد که ما خودمان این موضوع را تشخیص نمی دهیم ، اما معلمی یکی از سخت ترین شغل ها است زیرا ارتباط برقرار کردن با کودکان بسیار حساس می باشد.

چرا ممکن است که کودک ما معلمش را دوست نداشته باشد؟

حتما باید به صحبت های کودک خود گوش دهیم و ببینیم که احساسات منفی او در مورد معلمش چگونه به وجود آمده است وعلاوه بر همه این ها ممکن است که موضوع کاملاً جدی باشد و در غیر این صورت احتمالاً کودک تان احساس بی ارزشی یا خجالتی بودن بیش از حد دارد.

چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم ممکن است که کودک تان از رفتن به مدرسه اجتناب کند و مقاومت داشته باشد و اگر او توسط معلم تحقیر شده باشد یا بترسد، این رفتارها نمایان می شود و در این صورت ممکن است روحیه او را تغییر دهد که در این حالت می توانید کلاس یا کلا مدرسه او را عوض کنید.

معمولاً دلایل زیر می تواند از رایج ترین دلیل ها برای دوست نداشتن مدرسه و معلم باشد :

  • رفتار تحقیر آمیز و بی ادبانه معلم در مورد کودک
  • طرز فکر قدیمی معلم در مورد کودک که به احساسات او ضربه می زند
  • دجانب داری معلم نیز یک مشکل رایج می باشد. اگر کودک شما متوجه شده که معلم تنها به چند نفر از دانش آموزان توجه خاصی دارد ، با این رفتار به شدت از رفتن به مدرسه بیزار خواهد شد.
  • احساس بی ارزشی در کودک ، اگر معلم به اندازه کافی از کودک تقدیر و تمجید را به عمل نیاورد ، با مشکلاتی در کودک رو به رو خواهید بود.
تربیت کودک مدرسه کودک راه حل والدین در برابر مشکل تنفر کودک از معلم

تربیت کودک مدرسه کودک راه حل والدین در برابر مشکل تنفر کودک از معلم

راه حل والدین در برابر مشکل تنفر کودک از معلم

اگر کودک تمایلی به مدرسه و معلمش نداشت، باید چه عکس العملی نشان دهیم ؟ نقش شما به عنوان والدین معمولاً باعث می شود که درگیری تان بیشتر شود که باید در این صورت مواردی که در ادامه نمناک میخوانید را در نظر داشته باشید :

۱. موضوع را جدی بگیرید

اگر کودک شما از معلم شکایت می کند ، هرگز از این موضوع بی تفاوت نگذرید و شکایت کودک خود را به طور کامل گوش دهید و مشکلات او را شناسایی کنید و هرگونه چیز منفی را که می گوید نادیده نگیرید تا بتوانید یک نتیجه کلی از صحبت های او داشته باشید.

۲. بحث کردن

اگر کودک شما از معلمش متنفر است سعی کنید که با کودک خود در محیط کاملا آرام صحبت کنید که صحبت کردن با کودک و سوال پرسیدن از او در کمال آرامش باعث می شود که راحت تر به موضوع اصلی پی ببرید و مراقب باشید که هرگز این سوال ها را با خشونت نپرسید و در مورد بررسی کردن حقایق نباید همیشه به تمام گفته های کودکان اعتماد کنید و خودتان باید به طور کامل شرایط را بسنجید و ببینید که کدام یک از حرف های او حقیقت محض می باشد و صحبت های معلم را نیز گوش دهید.

۳. مراقبت از احساسات کودک

در این مورد باید مراقب باشد که خودتان کمترین آسیبی به احساسات او وارد نکنید.

۴. تغییر کردن را به او آموزش دهید

زمان هایی وجود دارد که ممکن است نتوانید مدرسه یا معلم را تغییر دهید و در این شرایط می توانید به او قدرت بخشید و آموزش دهید تا چگونه تغییر کردن را یاد بگیرد و بتواند با چالش ها مواجه شود و البته که باید تمام این کارها را از راه مناسب به کودکان تان آموزش دهید.

۵. فعالیت های جدید را به او معرفی کنید

احساسات قوی کودک ممکن است به نا امیدی تبدیل شود و سعی کنید که با آموزش فعالیت های جدید مثل ورزش و هنر، اعتماد به نفس او را افزایش دهید.

۶. مشاوره بگیرید

اگر احساس کردید که احساسات منفی کودک شما بسیار شدید شده و واقعا از رفتن به مدرسه می ترسد و کاملا متنفر است ، از مشاور کمک بگیرید.

۷. او را حمایت کنید

به عنوان والدین باید همیشه از کودک خود حمایت کنید و نباید اجازه دهید که رفتار او به طرز شدید دچار آسیب شود و با او با مهربانی کامل صحبت کنید و هرگز احساساتش را نادیده نگیرید.

۸. شرایط را دوباره ایجاد کنید

می توانید از کودک خود سوال کنید و بگویید که به نظرش چرا این اتفاق برایش رخ داده است و به او بگویید که در شرایط مشابه با معلم دیگر می تواند کنار بیاید یا خیر.

کودک تربیت کودک مدرسه کودک تنفر کودک از معلم تنفر کودک از مدرسه تنفر کودک از درس

کودک تربیت کودک مدرسه کودک تنفر کودک از معلم تنفر کودک از مدرسه تنفر کودک از درس

۹. کمی مسئولیت های بیشتری را به او بسپارید

اگر کودک شما از معلمش متنفر است می توانید که کودک خود را مسئولیت پذیرتر کنید و این کار باعث می شود که احساسات او قوی تر شود و راحت تر بتواند با جهان اطراف خود ارتباط برقرار کند اما مراقب باشید که هرگز مسئولیت هایی بالاتر از حد توانایی را به او نسپارید و از طرفی هم نباید در این کار زیاده روی داشته باشید و اجازه دهید که کودکی خود را نیز داشته باشد.

در کنار همه راه کارهای بالا باید سعی کنید که بیش از هر چیز آرامش را برای خود و کودک تان فراهم کنید و حتماً به معلم او نیز مراجعه کنید.

ارتباط مثبت خود را با کودک افزایش دهید و همچنین می توانید از والدین دیگر نیز پرس و جو کنید تا ببینید فرزندان آن ها نیز با این مشکلات مواجه هستند یا خیر و با هم تبادل نظر کنید.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *