واکنش پدر روح الله زم به دستگیری پسرش

۱۰ نکته درباره دستگیری روح الله زم + واکنش مردم

روح الله زم مدیر سایت و کانال آمد نیوز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شد. خبر دستگیری روح الله زم واکنش های گسترده ای در پی داشت.

آمد نیوز مدیر آمد نیوز روح الله زم دستگیری روح الله زم دستگیری مدیر آمد نیوز

مجله اینترنتی پارسی گو: روح الله زم مدیر سایت و کانال آمد نیوز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شد. خبر دستگیری روح الله زم واکنش های گسترده ای در پی داشت. در این مطلب ۱۰ نکته درباره بازداشت روح الله زم و نیز واکش حجت الاسلام محمد علی زم، پدر روح الله زم درباره دستگیری پسرش را به همراه واکنش مردمی به این خبر مطالعه می فرمایید:

روح الله زم مدیر آمد نیوز. روح الله زم مدیر کانال آمد نیوز. مدیر سایت آمد نیوز

روح الله زم مدیر آمد نیوز. روح الله زم مدیر کانال آمد نیوز. مدیر سایت آمد نیوز

۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم او که بود و چه می‌کرد؟

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای از دستگیری روح الله زم سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد. به نوشته ایرنا در این گزارش نکاتی درباره بازداشت او را مطالعه می فرمایید:

۱. روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز است. او پس از اعتراضات سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و سپس ایران را ترک کرد.

۲. روح‌الله زم فرزند محمد علی زم از روحانیون سرشناس است و به همین دلیل امکان نزدیکی او با فرزندان مسئولان فراهم شد. پدر روح‌الله زم مدتی در کسوت تهیه‌کننده در سینمای ایران فعالیت داشت و سبب ورود فرزندش به آثار سینمایی شد. محمد علی زم همچنین نامزد پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۶ بود اما نتوانست رای لازم را کسب کند و در سمت پیشینش یعنی معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران به کار خود ادامه داد.

۳. اما روح الله زم در جریان برخی اعتراضات در شهرهای کشور بیشتر نام‌ش مطرح شد و در کانال تلگرامی خود به شکل عجیبی روایت‌های مخدوش و نادرستی را از این اعتراضات منعکس می‌کرد و به واسطه این دروغ‌های بزرگ کانال او از سوی تلگرام مسدود شد.

۴. این رفتار تند و غیر حرفه‌ای آمد نیوز به سرکردگی روح‌الله زم موجی از واکنش‌های روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی ایرانی را نیز برانگیخت و آنها در شبکه اجتماعی توییتر اقدامات او را به شدت محکوم کردند.

۵. پس از آن در اسفند ۱۳۹۷ مستند ایستگاه پایانی دروغ از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد که در آن مشخص شد روح‌الله زم و چهره‌های از این دست چگونه در رصد اطلاعاتی کشورمان قرار دارند.

حتما بخوانید

روح الله زم کیست و چرا بازداشت شد؟

۶. اما امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای از دستگیری “روح الله زم” سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب “آمدنیوز” در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.

۷. اینکه او چگونه بازداشت شده است، سوال کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه خود صراحتا آورده است: سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چند وجهی با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب داد و “روح الله زم” سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند “آمدنیوز” را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.

۸. محل زندگی روح الله زم اما در کشور فرانسه بود. در اطلاعیه سپاه آمده است: «نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس های اطلاعاتی قرار داشت و به صورت شبانه روزی با روش های پیدا و پنهان و در پوشش های گوناگون و چند لایه ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.»

۹. سپاه پاسداران درباره اقدامات او در اطلاعیه خود آورده است: «روح الله زم” سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند “آمدنیوز”در سال‌های اخیر با هدایت، تامین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضد انقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آنها، به عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران هراسی، دروغ پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد.»

۱۰. به نظر می‌رسد این دستگیری ابعاد مهمی دارد که طبق اطلاعیه سپاه پاسداران بعد از این مطرح خواهد شد. تا جایی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه خود آورده است:« اطلاعات تکمیلی پیرامون این عملیات بزرگ -که بیانگر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه است- و نیز شبکه پوششی گسترده و پیچیده مذکور، متعاقباً به استحضار ملت قهرمان و بصیر ایران اسلامی رسانده خواهد شد.»

روح الله زم کیست مدیر آمد نیوز روح الله زم چگونه بازداشت شد

روح الله زم کیست مدیر آمد نیوز روح الله زم چگونه بازداشت شد

واکنش پدر روح‌الله زم به بازداشت پسرش

محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم می‌گوید که در جریان آمدن فرزندش به ایران و بازداشت او نبوده است و موضوع دستگیری روح الله زم را از زیرنویس تلویزیون متوجه شده است.

حجت الاسلام زم در پاسخ به اینکه آیا در جریان آمدن فرزندش به ایران بوده است یا نه به انصاف نیوز، گفت: من اصلا در جریان جزییات نیستم و کلیت موضوع را هم از زیرنویس تلویزیون خبردار شدم. ما تقریبا با ایشان در این مدت‌ها حالت قهر داشتیم و تنها گهگاهی نصیحت و پیغامی برایش می‌فرستادیم.

او در پاسخ به اینکه در فیلم مستند چند ماه پیش صداوسیما آنچه نشان داده شد این بود که با شما در ارتباط بوده است، گفت: در آن مستند به ما و خانواده‌ی ما ظلم شد ولی ما چون نظام را از خودمان می‌دانیم و دوست داریم نه اعتراض کردیم و نه چیزی گفتیم؛ معتقد بودیم که این را هم خدا خودش هم می‌بیند و هم می‌شنود.

زم در پاسخ به این سوال که «فرزندش پیش از آمدن به ایران آیا پیامی نداده است و چیزی درباره‌ی دلیل آمدنش که عجیب هم هست نگفته است؟»، گفت: دنیا دار مکافات و مجازات است؛ این را خداوند متعال و همه‌ی بزرگان گفته‌اند. بالاخره این دنیا، دنیای امتحان آدم‌هایی است که رد آن زندگی می‌کنند. خوب و بد باید امتحان دهند و آنها که بد کردند مجازات شوند.

واکنش مردمی به دستگیری روح الله زم واکنش ها به دستگیری مدیر آمد نیوز

واکنش مردمی به دستگیری روح الله زم واکنش ها به دستگیری مدیر آمد نیوز

واکنش کاربران به دستگیری روح الله زم

دستگیری روح الله زم واکنش گسترده ای بین کاربران فضای مجازی داشت. بخشی از این واکنش ها را مطالعه بفرمایید:

 • حقیقتاً محشر و باورنکردنی است. ایول فقط ایران عملاً (نه بُلُوفاً) از عهده این کارها بر می آید.
 • اینکه خورشید شده بود قرار بود ۲۲ ماه دیگه رییس کل بشه که… دستگیر شد
 • اگر سپاه نبود کشور نبود و این حرف همه سالها بلکه همه روزهاست سربازان واقعی و گمنام آقا صاحب الزمان (عج) دست مریضاد.
 • رفقا یکی عمود به یادتون پیاده روی میکنم دمتون گرم
 • امام خميني با آينده نگري فوق العاده اي که داشتند دستور تشکيل سپاه پاسداران را صادر کردند ودر طول اين سالها هر روز نقش اين نيروي هاي انقلابي در صيانت از کشور بيشتر احساس ميشود و در مواردي تکاليفي را که بر عهده ديگر نهادهاي حکومتي بوده را برعهده گرفته و نزد ملت هر روز محبوبتر ميشود و اين اقدام هم که سرکرده کانال تنفرانگيز امد نيوز را دستگير کرده واقعا غرور افرين است مطمعنا وزير اطلاعات دولت تدبير و اميد هم خوشحال خواهند شد
 • رفت نیوز
 • امروز؛ طرفداران واقعی انقلاب؛ بی نهایت شادمان و خائنان و نفوذیها و دشمنان انقلاب گرفتار عصبانیت و نگرانی شدید و سردرگمی و جنون و شوک عصبی اند! لبیک یا حسین ع
 • درود بر بچه های دوست داشتنی سپاه
 • الله اکبر یدالله فوق ایدیهم بچه‌های سپاه چطور تونستن کسی رو که ۲۴ ساعته تحت شدیدترین حفاظت‌های اطلاعاتی دشمنه دستگیر کنن؟ الحق که سربازان امام زمان علیه‌السلام هستن. واقعا شاهکارشون قابل توصیف نیست، این عملیات به معنی واقعی کلمه غیرممکن و محال بوده اما به خواست خدا، ایمان بچه‌های سپاه بر محال پیروز شده. هرکس در توانشه برای سلامتیشون صدقه بده.
 • به امیدِ روزی که سید محمد حسینی‌ رو هم دستگیر کنند
 • حظ کردم
 • فکر میکنم چند روز قبل باید گرفته باشندش تا بتونند داخلی های خائن رو هم شناسایی کنند. کسانی که اینقدر باهوشند که این نامرد و تونستند بگیرند حتما اینکارو هم کرده اند.
 • با تشکر از برادران حزب الله لطفا خاوری هم دستگیر کنید ایشان مطلقا توسط هیچ سرویسی محافظت نمیشه و برا خودش میچرخه تو کانادا . دل مردم خنک شه
 • از حالا باید به فکر جلوگیری از فرار همکاران جاسوس این خبیث در وزارتخانه ها و مراکز دولتی و غیر دولتی بود که در اعترافاتش لو میده ، همونایی که از اینجا به آن وطنفروشان بی مایه گرا میدادن و بهشون اطلاعات و خوراک تبلیغاتی میدادن.
 • با سلام.دم شیر بچه های سپاه گرم.شیر مادرتون حلالتون باشه.کثیفتر و خائنتر از روح الله زم نداشتیم.خیلی خوشحال شدم
 • الان سوراخ موش چنده؟!
 • با سلام ضمن عرض خدا قوت خدمت سربازان گمنام امامزمان عج در سپاه پاسداران این عملیات موفیقت آمیز در ایام اربعین حسینی را از خداوند متعال شاکریم رحمت خدا بر شما باد
 • درودخدابرچشمان همیشه بیدارسپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • چه ولوله ای بیفته تو جیوش وابسته به نظام سلطه
 • مراقب باشيد برخي با”لباس زنانه” الفرار نكنن
 • وای خداجوننننننننننننننننننننننننننممممممممممممممممممم دم سپاه گرم
 • دشمناني كه “كشتي “ما رو هم زدن زود ادبشون كنيد بيشتر خوشحال بشيم
 • خبری فوق العاده و مسرت بخش از فارس نیوز خواهشمندم این خبر رو در بخش انگلیسی سایت هم هر چه زودتر منتشر کنید متشکرم
 • خدا رو شکر. تبریک به امام خامنه ای
 • یعنی در خارج از ایران دستگیر شده؟
 • تمام افرادی که با زم کار می کردن الان میرن لونه موش می خرن…رسوایی در انتطاره آقایون و خانم هایی که با این آشغال کار کردین و براش خبر فرستادید. حالا منتظر سپاه باشید که بیان دم در خونه تون. بیان بالاسرتون..
 • الان همه اون هایی که براش فیلم می فرستادن و باهاش کار می کردن هم دستگیر می شن چون اطلاعات سپاه الان به تلکرام زم دسترسی داره و همه اون هایی که باهاش کار کردن رسوا می شن….خدا آن بالااست.
 • فتنه ۹۸ در نطفه خفه شد حالا باید بدنبال طراحان و فراریان خائنش بود!
 • ایول، بوس بوس سپاه، حال کردم
 • خداقووت دلاوران سپاهی
 • درود بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي.. خدا نگهدارشان باشد
 • هوشمندی سپاه را باید سران کفر بدانند آفرین بر زحمت کشان سپاه
 • ممبرهای کانالش از ترس شناسایی شدن لفت میدن … جماعت رو چطور ترسونده که فک میکنن اینجوری شناسایی میشن
 • دورد بر محافظان وطنم.تمام وطن فروشان را با هم و درهم به زباله دان ..راهنمایی کنید.
 • درود بر برادران بزرگوارم.. درود بر محافظان امنیت.. درود بر جان بر کفان همیشه بیدار.. باید به دشمنان گفت که سازمان حفاظت اطلاعات سپاه از آنچه که در ظاهر می بینید به شما نزدیک است. از همه ی عزیزان پاسدار متشکرم.
 • درود بر فرزندان امام خامنه ای که این عنصر پلید را گرفتار کردند کسی که با خبرهای فیک بازار ارز و خمچنین خبرهای دروغ باعث بانی چقدر گرفتاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید درود بر شرفتان منتظر دستگیری زیر شاخه های این پلید هستیم
 • خدا رو شکر حالا با این دستگیری حقیقتهای قابل توجهی بر ملا میشه. و البته صداهایی بلند خواهد شد از بعضیا که باید هواسمون به اونها هم باشه. ممنون از برادران حزب اللهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

حتما بخوانید

روح الله زم دستگیر شد + جزئیات

 • سریال واقعی گاندو تکرار شد آنهایی که به سریال گاندو حمله می کردند و به دروغ تهمت دروغ بدان می زدند و بجای تشکر از اطلاعات سپاه؛ یاوه گویی می کردند؛ بفکر چارقد یا دروغی برای ماستمالی برآیند؟!
 • و اینچنین خداوند دشمنانش را پنچر میکند بادشون خالی شد ایول ، ایول
 • قضاوت نمیکنیم.. ولی با این همه دروغ ها و فریب ها حکمش محارب است و اعدام.. و از همه مهمتر حمایت سرویس های جاسوسی فرانسه… عصبانیت ما از لبخندهای دولت ما با فرانسوی هاست.. این غربی ها دوست ما نیستند.. شما چرا نمیفهمید..
 • درود بر فرزندان امام خامنه ای و سربازان گمنام دوشنبه
 • چرا وزارت اطلاعات این شخص ضد انقلاب و فتنه گر را بازداشت نکرد؛ نمی خواستند یا نمی توانستند؟!
 • روز سیاه برای سازمان سیا
 • ماشاالله ميوه ناب انقلاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
 • دمتون گرم،ولی الان باید مواظب اطرافیانش بود که فرار نکنن.
 • نگران نباش ، پادار ها که بگیرند ، بی پاها جای دوری نمی رند
 • ماشاالله ماشاالله انشاالله همیشه در پناه خداوند متعال پیروز و سربلند باشید عزتتون زیاد
 • ریزش کانال امدنیوز نگاه کنید طی یک ساعت به زیر یک میلیون نفر رسیده
 • بنظرم این ریزش اهمیتش در مقابل دستگیری این جرثومه فساد خیلی کمتره الان مهم اینه که رابط های وطن فروش مرتبط با زم که هی پزشونو میداد من در بعید ترین جاها هم نفوذی دارم رو از لونه شون بکشن بیرون چون خائن تر از این مردک الدنگ اون رابط ها و خائنین داخلی هستن که معلوم نیست کجا سکان هدایت رو دست گرفتن یا مثل موش کز کردن
 • یعنی نفوذیهایی که عضو آمد نیوز و همکار داخلی آن بودند؛ از ترس خودشان را خیس کرده و در حال فرارند!
 • جاااااااانمی سپاه ! از این روح شیطانی کثیف ترین مزدور متنفر بودم بهترین خبری که در روز مصاحبه مطبوعاتی روحانی میتوانستیم بشنویم …. درود بر سپاه اطلاعات فرانسه که ??
 • درود وخدا قوت خدمت همه سربازان گمنام امام زمان عج در وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران عزیز.
 • باید بشدت مواظب فرار عوامل نفوذی و حامیان ضدانقلاب؛ آمد نیوز از کشور باشید!
 • سلام ..حالم خوب شد.. ماها که سرمرز خدمت کردیم بد بودن دشمن رو میدونیم ..اصحاب رسانه حالا نوبت شماست که ذات پلید این ضدانقلاب رو نشون بدید
 • الله اکبر الله اکبر به کوری چشم دشمنان ایران و سپاه
 • درود بر قهرمانان سپاه همیشه بیدار و فدایی وطن . خیلی خوشحال شدم خدا حفظشون کنه این سربازان مولادعج را خدا را شکر لطفا با لباس صورتی بیاریدش جلو دوربین میو میو کنه صمنا اونایی که بهش اطلاعات محرمانه میدادن فرار نکن مراقب باشید
 • آقا دمتون گرم جيگرم حال اومد خدا پشت و نگهدارتون باشه
 • نشون دادنش و صحبت هاش الان لذت بخشه … جون من بیاریدش تلویزیون بهش بخندیم
 • هر مسیری عواقب و نایجی داره . مهم اینه انسان مسیر زندگی را درست انتخاب کنه تا به نتایحپج خوب برسه . امثال زم و جیره خوران و وطن فروشانی چون مسیح و حسینی و غیره با اینکه میدانند عاقبت این مسیر غلط خفت و خواری و غیره می باشد اما از بس ذاتشان خبیث هست عامدانه پای در این مسیر غلط میگذارند و طبیعتا باید مجازاتش را هم قبول کنند .

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

یک دیدگاه در “۱۰ نکته درباره دستگیری روح الله زم + واکنش مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *