9 روش جدید و جذاب برای کادو کردن هدیه + عکس

روش جدید برای کادو کردن هدیه + تصاویر

در این مطلب چند روش جدید برای کادو کردن هدیه آموزش داده شده است. با یادگیری روش جدید برای کادو کردن هدیه تزئیین کادوهای خود را به بهترین شکل انجام می دهید.

روش جدید برای کادو کردن هدیه

مجله اینترنتی پارسی گو: در این مطلب چند روش جدید برای کادو کردن هدیه آموزش داده شده است. با یادگیری روش جدید برای کادو کردن هدیه تزئیین کادوهای خود را به بهترین شکل انجام می دهید. با ما همراه باشید:

فاطمه طحانی: اگر به دنبال روشی جدید برای کادو کردن هدیه ها هستید این مطلب را از دست ندهید. اگر به دنبال کار پاره وقت می گردید تا در اوقات فراغت خود انجام دهید و یا حتی اگر فرصت و هزینه اولیه مناسبی در اختیار داشته باشید می توانید این کار را در مقیاس بزرگ راه بیندازید و جعبه ها و بسته های هدیه از پیش آماده را به فروش برسانید.

حتما بخوانید

۴ راهکار پیشنهادی برای بالا بردن ضریب هوشی

یکی از کارهایی که لازم است یاد بگیریم تزیین هدیه هایی است که برای عزیزانمان تهیه می کنیم. اهمیت این قضیه به این چند نکته برمی گردد:

اولا اینکه شما با یک هدیه تزیین شده به مهمانی تولد یا سالگرد یا هرچیز دیگری بروید باعث می شود به نظر فرد منظمی برسید که در زندگیش بهترین برنامه ریزی را دارد و به همه کارهایش به نحو احسن رسیدگی می کند. حتی اگر آن کار مساله ساده ای مثل کادو کردن هدیه باشد؛ می توانستید از فروشنده کاغذ کادو، بخواهید هدیه تان را ببندد و به شما تحویل دهد. ولی شما ترجیح دادید خودتان این کار را انجام دهید.

ثانیا وقتی از مهمانی و کادوها عکس گرفته می شود اگر بقیه افراد هدیه شان را تزیین نکرده باشند هدیه شما مثل ماه در شب تاریک می درخشد و اگر هم همه افراد با ذوق و سلیقه باشند و همه هدیه ها تزیین شده باشند حداقل شما از بقیه عقب نمانده اید.

ثالثا تزیین کادو می تواند به شکلی انجام شود که کنجکاوی افراد را برای پی بردن به درون آن برانگیزد و هیجان مهمانی زیاد شود. رابعا نشان دهنده این است که شما به فرد هدیه گیرند اهمیت ویژه ای داده اید. درحالیکه می توانستید با یک کادوپیچ کردن معمولی به مهمانی بروید وقت باارزش خود را برای خاص و دلنشین تر کردن هدیه اش قرار داده اید.

اینکه شما به تزیین کردن هدیه اهمیت بدهید یا نه، به شخصیت خود شما هم بر می گردد؛ بعضی افراد خیلی به زیبایی و تجملات اهمیت می دهند و بعضی دیگر معنوی نگراند و به ظاهر اهمیت نمی دهند. و البته به میزان ارزش فردی که قرار است کادو بگیرد هم بستگی دارد ممکن است یک فرد آنقدر برای شما مهم باشد که فقط هدیه هایی که برای او تهیه می کنید را تزیین کنید ویا شاید فقط یک بار اتفاق بیفتد که بخواهید هدیه ای را که به کسی می دهید تزیین کنید. بهرحال باید پذیرفت که تزیین هدیه کار زیبا و جالبی هست.

اگر این مقدمه را مطالعه کردید شما را دعوت می کنم که در ادامه نیز با ما همراه باشید:

۱. مدل شکلاتی برای کادو کردن هدیه

برای تهیه این مدل بسته هدیه شما باید حدود نیم متر پارچه طرح دار تهیه کنید و یک مربع نیم متر در نیم متر برش بزنید و دورتادور مربع را یا با قیچی دالبر و یا با چرخ خیاطی سردوز بزنید. حدود یک متر ربان هم لازم دارید که بهتر است به رنگ یکی از رنگ های به کار رفته در پارچه باشد. مقداری مقوا یا طلق نیز لازم است تا آنرا به صورت استوانه در آورید و هدیه تان را درون آن قرار دهید:

مدل شکلاتی کادو کردن هدیه

مدل شکلاتی کادو کردن هدیه

این مدل، برای هدیه های پارچه ای مناسب است. مثل شال و روسری، پارچه پیراهن، حتی جوراب! این مدل را می توان در اندازه های مختلف تهیه کرد. به کوچکی یک شکلات و یا به بزرگی یک پتو.

۲. مدل پاکت نامه ای برای کادو کردن هدیه

برای تهیه این مدل به یک کاغذ کادو و چسب ماتیکی و قیچی احتیاج دارید. یک مستطیل به عرض ۲۵ سانتی متر و طول ۴۵ سانتی متر برش بزنید. از دو طرف عرض کار را به اندازه یک سانتی متر تا زده با چسب ماتیکی بچسبانید. طول کاغذ کادو سه تا ۱۵ سانتی متر است که دو تای اول را روی هم قرار داده لبه ها را روی هم می چسبانید تا به صورت پاکت دربیاید و برای در پاکت ۱۵ سانت سوم را مثلثی تا زده از داخل بچسبانید تا مثلثی باز نشود و آن را روی پاکت تا کنیدو برای زیبایی کار و اینکه در کار باز نشود می توانید دو دایره با مقوا برش بزنید و یکی را روی خود پاکت و یکی را روی در پاکت بچسبانید و حدود ۳۰ سانتی متر ربان نیم متری را برش بزنید و یک طرف ربان را به دایره روی پاکت بچسبانید و ربان را مانند تصویر دور دایره ها بپیچانید تا به این صورت در پاکت بسته بماند:

مدل پاکت نامه ای برای کادو کردن هدیه

مدل پاکت نامه ای برای کادو کردن هدیه

حتما بخوانید

چگونه جنسیت فرزند خود را تعیین کنیم؟

۳. مدل فانوسی برای کادو کردن هدیه

تهیه این مدل بسیار راحت است فقط کافی است کمی دقت کنید و الگوی آن را درست بکشید. سایز جعبه را انتخاب کنید. این کار حتما باید مربع باشد. متناسب با هدیه ای که فراهم کرده اید اندازه جعبه را انتخاب کنید. این مدل را به دو روش می توان تهیه کرد. الگوی روش آسان تر را برایتان تهیه کردم ولی توجه داشته باشید که این الگو و الگوهای دیگر در این جا صرفا جهت آموزش است و قابلیت چاپ و استفاده ندارد.

آموزش ساخت مدل فانوسی برای کادو کردن هدیه

آموزش ساخت مدل فانوسی برای کادو کردن هدیه

الگو را مطابق تصویر بکشید و طرح مورد نظرتان را در مربع های چهارطرف (دیواره ها) پیاده کنید وبا استفاده از خط کش و کاتر آن را برش بزنید و تو خالی کنید.

مدل فانوسی برای کادو کردن هدیه

مدل فانوسی برای کادو کردن هدیه

در این مدل هدیه شما دیده می شود. این مدل را برای هدیه های مراسم عروسی و خلعت و هدیه هایی که ترجیح می دهید محتوایش دیده شود مناسب می باشد.

۴. مدل شش ضلعی

این مدل از دو قسمت تشکیل شده است جعبه زیری که هدیه را درون آن قرار می دهید و در جعبه که روی جعبه قرار می گیرد و بدین صورت جعبه بسته می شود. الگوی این مدل را برای اینکه متوجه شوید قرار می دهم ولی این الگو با اندازه گیری دقیق نیست و تقریبی و صرفا جهت یادگیری است.

مدل شش ضلعی کادو کردن هدیه

مدل شش ضلعی کادو کردن هدیه

دو شش ضلعی را درون هم می کشیم. اندازه های شش ضلعی داخلی (کوچک تر) اندازه جعبه ما می شود:

آموزش کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی

آموزش کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی

ارتفاع جعبه ارتفاع قسمت زرد رنگ است که با توجه به اندازه هدیه می توانید کم و زیاد در نظر بگیرید. خط های قرمز رنگ و دور تا دور شش ضلعی بزرگتر را باید برش بزنید. خط های شش ضلعی کوچک تر قسمتی هستند که باید تا شوند.

کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی

کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی

قسمت خاکستری رنگ های کنارهم که با خط قرمز جدا شده اند باید روی هم قرار گرفته با چسب محکم کنید. به همین صورت دو جعبه تهیه کنید که اندازه یکی حدود ۲ یا ۳ میلی متر بزرگتر از دیگری باشد و روی دیگری قرار گیرد. جعبه شما آماده است. می توانید آن را با کاغذ های رنگی یا کاغذ کادو یا چسب های اکلیدی رنگی و… تزیین کنید و یا اینکه از ابتدا جعبه را با مقوای رنگی زیبا تهیه کنید.

حتما بخوانید

توصیه هایی مهم و کاربردی برای مادران باردار و بچه دار

۵. مدل شش ضلعی مشبک برای کادو کردن هدیه

این مدل مانند مدل قبلی تهیه می شود با این تفاوت که جعبه ای را که روی دیگری قرار می دهیم بعد از اینکه برش زدیم و قبل از اینکه قسمت خاکستری را روی هم بچسبانیم به صورت مشبک در می آوریم. می توانیم فقط روی جعبه را مشبک کنیم و یا مانند تصویر قسمت های اطراف را نیز مشبک کنیم. ابتدا طرح دلخواه خود را روی آن بکشید و کار را روی شیشه یا مانند آن (که خط افتادن آن ایرادی نداشته باشد مثل میز کار) قرار دهید و با استفاده از کاتر و خط کش طرح را بیرون بیاورید.

کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی مشبک

کادو کردن هدیه به روش شش ضلعی مشبک

۶. مدل شش ضلعی یک تکه برای کادو کردن هدیه

برای ساخت این مدل ابتدا جعبه زیری را مثل مدل شش ضلعی می سازیم. درب این جعبه متفاوت ساخته می شود. شاید به نظر دشوار و عجیب برسد ولی بسیار ساده است. اندازه دور تا دور جعبه زیری را که ساخته اید تخمین بزنید. مثلا اگر هر ضلع ۲۰ سانتی متر است ۶تای آن می شود ۱۲۰ سانتی متر. یک مستطیل به اندازه ۱۲۵ سانتی متر در ۶۰ سانتی متر برش می زنیم. که ۳۰ سانتی متر آن ارتفاع دلخواه جعبه است و ۳۰ سانت دیگر برای قسمت در جعبه است. ۲.۵ سانتی متر از هر طرف طول مستطیل جا بگذارید برای چسباندن روی هم؛ بعد هر ۲۰ سانتی متر را خط تا بیندازید و سپس عرض مستطیل را با تا زدن به دو نیم تقسیم کنید.(نصف آن ارتفاع جعبه و نصف دیگر درب جعبه می باشد.) و آن ۲.۵ سانت اول و آخر را روی هم قرار داده بچسبانید. حالا کافی است که مانند تصویر خط تا های درب جعبه را بخوابانید به یک طرف تا به صورت اریب یک تای جدید ایجاد شود و این تاها را با چسب یا منگنه محکم کنید و یک گل زیبایی که از قبل تهیه کرده اید روی آن بچسبانید. به همین سادگی.

کادو کردن هدیه به صورت شش ضلعی یک تکه

کادو کردن هدیه به صورت شش ضلعی یک تکه

۷. برای کادو کردن هدیه با مدل مکعب مربع

روش جدید برای کادو کردن هدیه مدل مکعب مربع: این مدل بسیار ساده است. مانند مدل شش ضلعی ساخته می شود با این تفاوت که چهار ضلع بیشتر ندارد. و فقط قسمت کناری در جعبه را توخالی کرده اند و جعبه زیری را از رنگ دیگری تهیه کرده اند.

کادو کردن هدیه با مدل مکعب مربع

کادو کردن هدیه با مدل مکعب مربع

۸. برای کادو کردن هدیه با مدل مکعب مستطیل

این مدل بسیار ساده است. در واقع اکثر جعبه های موجود در بازار همین مدل است. جعبه وسایل خانه مثل سرویس قابلمه و سرویس آشپزخانه و حتی جعبه دیجی کالا هم همینه. الگوی بسیار ساده ای هم داره که خودتون هم می تونستید بکشید ولی براتون کشیدم و گذاشتم. اندازه هاش هم دلخواه هست.

کادو کردن هدیه به روش مکعب مستطیل

کادو کردن هدیه به روش مکعب مستطیل

تنها کار خاصی که برای متمایز کردن این جعبه هدیه از جعبه های دیگر لازم است انجام دهید این است که از مقوای زیبا و رنگی استفاده کنید و دو قسمت درب جعبه که کنار هم قرار می گیرد تا جعبه بسته شود را پانچ کنید و با ربان ببندید و روی دو طرف درب جعبه با مقوا اشکالی برش بزنید که وقتی درب جعبه بسته می شود آن اشکال تکمیل شود.

آموزش کادو کردن هدیه به روش مکعب مستطیل

آموزش کادو کردن هدیه به روش مکعب مستطیل

حتما بخوانید

ایده ساخت چند کاردستی جذاب و زیبا با چوب بستی + تصاویر

۹. برای کادو کردن هدیه با مدل ذوزنقه

روش جدید برای کادو کردن هدیه مدل ذوزنقه: در نگاه اول شاید متوجه نحوه ساخت جعبه نشوید ولی باز هم به سادگی با اندکی حوصله به خرج دادن می توانید آن را بسازید. به الگویی که برایتان تهیه کرده ام توجه کنید.

کادو کردن هدیه به شکل ذوزنقه

کادو کردن هدیه به شکل ذوزنقه

به نظرم با یک نگاه به الگو می توانید به راحتی این مدل جعبه هدیه را تهیه کنید. فقط توجه داشته باشید که زیبایی خاص این جعبه به خاطر طرح دار بودن آن است. اگر توانستید مقوای طرح دار زیبا پیدا کنید می توانید کاغذ کادو زیبایی تهیه کرده و با استفاده از نوار چسب های دورو و یا چسب ماتیکی کاملا روی مقوا بچسبانید و سپس از آن مقوا برای ساخت جعبه هدیه استفاده کنید.

آموزش کادو کردن هدیه به شکل ذوزنقه

آموزش کادو کردن هدیه به شکل ذوزنقه

امیدوارم که هم لذت برده باشید و هم استفاده کرده باشید.

ایده ساخت چند کاردستی جذاب و زیبا با چوب بستی + تصاویر

گردآوری و تنظیم: فاطمه طحانی.
منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *