۱۰ مکان سری دنیا که افراد محدودی پایشان به آن رسیده است + تصاویر

۱۰ مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا را بشناسید + تصویر

ده مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا شامل مواردی است که اطلاعات کمی از آن موجود است و بیشتر مردم از وجود این مکان های مخوف بی خبرند.

مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا

مجله اینترنتی پارسی گو: ده مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا شامل مواردی است که اطلاعات کمی از آن موجود است و بیشتر مردم از وجود این مکان ها بی خبرند. ورود به این اماکن ممنوع است و همچنان آن مناطق اسرار آمیز و مخوف به نظر می رسند.

فهرستی که قصد صحبت از آن را داریم، ده مکان مخفی برتر جهان را نشان می‌دهد، که بیشتر مردم از آن بی خبرند و فقط تعداد بسیار محدودی از مردم به آن دسترسی دارند. برخی از این مکان‌ها فقط برای ثروتمندان محفوظ است، برخی دیگر برای زندانیان و همچنین نقاطی اسرارآمیز که در ادامه مهم ترین آنها را به شما معرفی می کنیم. ۱۰ مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان (تابناک) از آخر به اول از قرار زیر است:

۱۰: زندان‌ای دی اکس فلورنس، فوق امنیّتی‌ترین زندان آمریکا

زندان‌ای دی اکس فلورنس، فوق امنیّتی‌ترین زندان آمریکا

زندان‌ای دی اکس فلورنس، فوق امنیّتی‌ترین زندان آمریکا

زندان‌ای دی ایکس فلورنس ADX Florence Prison در ایالات متحده به عنوان نسخه واقعی جهنم شناخته می‌شود. این زندان از سوی اداره فدرالی زندان‌ها کاملاً محرمانه است و هیچ کسی مجاز به صحبت درباره آن نیست. استفاده از انواع دوربین در سراسر زندان ممنوع است.

این زندان به خطرناک‌ترین و بدترین زندانیان جهان اختصاص یافته است که بیشتر آن‌ها در جنایات تروریستی، بمب گذاری و … دست داشته اند. هیچ اختلافی بین زندانیان وجود ندارد. سلول‌های زندان دارای یک دوش و توالت، یک میز کوچک، یک تخت سیمانی و تنها یک پنجره ۴ اینچی است. خلاصه اینکه، فلورنس یک سلول انفرادی بزرگ است. فقط در طول ۲۰ سال در این زندان هفت زندانی اقدام به خودکشی کردند و هیچ کس نتوانسته است از آن فرار کند.

۹. اتاق ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام

اتاق ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام

اتاق ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام

ملکه الیزابت دوم در چندین اتاق در بخش شرقی طبقه دوم کاخ باکینگهام زندگی می‌کند. این مجموعه فقط از طریق در‌های مخفی قابل دسترسی است که فقط تعداد محدودی از اشخاص در کاخ از آن خبر دارند. کارمندان روابط عمومی این کاخ هرگز در مورد مشخصات یا محتوای اتاق‌های سلطنتی صحبت نمی‌کنند. اگرچه چندین تور عمومی در کاخ باکینگهام انجام شد، به طور کلی دسترسی عمومی به اتاق پادشاه و ملکه مجاز نیست.

در سال ۱۹۸۲، فردی به نام «مایکل فاگان» با نقض موارد امنیتی وارد کاخ باکینگهام شد و از آنجا به اتاق ملکه رسید. طبق توضیحات وی، ملکه در یک اتاق ۵ در ۴ متری تنهایی روی تخت کوچک دونفره خوابیده بود. وی پس از گذراندن ۱۰ دقیقه در داخل اتاق با ملکه صحبت کرد، ملکه با افسران امنیتی تماس گرفت. مایکل فاگان قبل از بیرون آمدن از اتاق، موفق به چشیدن شراب پادشاهی شد.

۸. آرشیو سرّی واتیکان

آرشیو سرّی واتیکان

آرشیو سرّی واتیکان

بایگانی مخفی واتیکان در شهر واتیکان واقع شده است و شامل صد‌ها سند مهم و محرمانه کتاب مقدس و مجموعه‌ای از اسناد و کتاب‌های دیگر است. این بایگانی مخفی شامل یک ردیف طولانی از برگه‌های متعلق به ایالت ها، مکاتبات، حساب و کتاب‌ها و بسیاری از اسناد دیگری است که کلیسا طی قرن‌ها حفظ کرده است. در قرن هفدهم میلادی این بایگانی به دستور پاپ پل پنجم ساخته و سپس بایگانی مخفی برداشته شد و تا اواخر قرن نوزدهم، هنگامی که توسط پاپ لئو افتتاح شد، در یک مکان بسته در واتیکان ماند. هیچ کس اجازه دسترسی به محفظه بایگانی را ندارد و کاملاً بسته و فقط در موارد استثنایی باز می‌شود.

۷. کوه آهنی، بایگانی رسمی جهان

کوه آهنی، بایگانی رسمی جهان

کوه آهنی، بایگانی رسمی جهان

در ایالت ماساچوست ایالات متحده، به طور خاص در بوستون، منطقه‌ای که به آن کوه آهنی گفته می‌شود، یکی از مخفی‌ترین و محافظت شده مخازن جهان است، و داده‌های اطلاعاتی بانک‌های بزرگ در و اسناد محرمانه‌ای از جمله ۲۷ میلیون عکس، نسخه اصلی آهنگ‌های الویس پریسلی و سیناترا و حتی مدارک متعلق به بیل گیتس و … در آنجا نگهداری می‌شود.

این معدن بیش از ۲۷۰۰ نفر کارمند دارد و در ۲۲ طبقه زیر سطح زمین، در زمینی به مساحت ۱۶۷ هزار جریب واقع شده است. کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که این معدن می‌تواند به مدت ۵۰۰۰ سال مقاومت و چندین انفجار هسته‌ای را تحمل کند. پمپ‌های بزرگ آب زیرزمینی در اطراف معدن پمپاژ می‌شوند تا بخش‌های مختلف آنجا در دمای مناسب نگهداری شوند.

۶. دستورالعمل مخفی کوکاکولا

دستورالعمل مخفی کوکاکولا

دستورالعمل مخفی کوکاکولا

جهان روزانه بیش از ۱.۸ میلیارد بطری کوکاکولا در ۲۰۰ کشور جهان مصرف می‌کند. طبق یک مطالعه جدید، کوکا کولا گرانترین برند نوشیدنی جهان است و دستور اصلی تهیه آن یکی از مهمترین اسرار تجاری تمام دوران است.

در سال ۱۸۸۶، ترکیب اصلی کوکاکولا توسط جان اسمیت پمبرتون، مخترع نوشیدنی کولا فاش شد. این دستور العمل توسط پسر آسا کندلر نوشته شد و پس از فروش شرکت، در سال ۱۹۱۹ در یک صندوق اعتماد در بانک گارانتی در نیویورک قرار گرفت. شرکت کوکاکولا این دستور تهیه را در سال ۱۹۲۵ به آتلانتا منتقل کرد و تا سال ۲۰۱۱ در «سان تراست بانک» ماند.

امروز دستور پنهان در موزه Coca-Cola در گاوصندوق نگه داشته می‌شود، اما بازدید کنندگان نمی‌توانند سند اصلی را که توسط پسر آسا کندلر در سال ۱۹۱۹ نوشته شده است ببینند. این یک جعبه سیاه درون صندوق امانات است.

۵. جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا است. جزیره سنتینل شمالی توسط جنگل‌های بسیار متراکم پوشیده شده و بین میانمار و اندونزی است. بومیان کاملاً بسته هستند و اجازه نمی‌دهند کسی به جزیره آن‌ها نزدیک شود. هزاران سال است که این اتفاق می‌افتد و به همین دلیل می‌گویند سنتیلی‌ها آخرین مردم روی زمین هستند که تحت تأثیر تمدن قرار نگرفته اند.

مارکو پولو ساکنان این جزیره را بسیار تهاجمی توصیف کرد، به طوریکه هر کسی را که دستگیر می‌کردند می‌خوردند. در سال ۱۹۹۱، تریلوکیناث باندیت، مدیر گروه علوم انسانی هند، با ساکنان این جزیره پیمان صلحی را امضا کرد. با این حال، آن‌ها به زودی این پیمان را شکستند و به هرکسی که به جزیره شان نزدیک می‌شد حمله می‌کردند؛ بنابراین دولت هند اعلام کرده است که این جزیره یک منطقه ممنوعه است و نزدیک شدن به سه مایلی آن غیرقانونی است.

۴. مقبره چنگیز خان

مقبره چنگیز خان

مقبره چنگیز خان

مقبره چنگیز مکان سری، جذاب و ممنوعه دنیا محسوب می شود. چنگیز خان در یک قبیله کوچک بزرگ شد، سپس آن را به یک امپراتوری بزرگ تبدیل کرد و یکی از بزرگترین فرماندهان نظامی دنیا لقب گرفت. علیرغم شهرت چنگیز خان مغول، وی طبق سنت مغول در مکانی نامعلوم دفن شد. برخی اسطوره‌ها می‌گویند ۸۰۰ سرباز در مراسم خاکسپاری وی ۲،۰۰۰ نفر را قتل عام کردند و سپس خودکشی کردند و یا محل دفن او توسط اسب‌های زیادی پاکوب شد و سپس بر روی آن درخت‌های زیادی کاشته شده است و سرانجام اینکه یک رودخانه بزرگ به سمت آن مکان منحرف شده تا مکان قبر برای همیشه ناپدید شود.

به تازگی، دکتر «آلبرت یومن لین» از دانشگاه کالیفرنیا تیمی را با ۱۰ هزار داوطلب هدایت کرد تا در فضایی به مساحت ۲۳۰۰ مایل مربع جستجو کنند تا مقبره چنگیز را بیابند. بیش از ۸۴۰۰۰ عکس هوایی با استفاده از هواپیما‌های بدون سرنشین بر فراز یک منطقه احتمالی در کنار کوه بورخان خلدون مغولستان گرفته شد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. دکتر آلبرت معتقد است به زودی مکان قبر چنگیز را پیدا خواهد کرد.

۳. واروشا – مکانی ممنوع که زمان در آن متوقف شده است

واروشا - مکانی ممنوع که زمان در آن متوقف شده است

واروشا – مکانی ممنوع که زمان در آن متوقف شده است

واروشا یک شهر ارواح است. در دهه ۱۹۷۰ این شهر یکی از جذاب‌ترین مناطق توریستی جهان بود و بیشتر از ۴۰،۰۰۰ نفر ساکن را در خود جای داده بود. برای هماهنگی با هجوم گردشگران، ساختمان‌های بلند و هتل‌هایی ساخته شدند و افراد مشهور زیادی، چون بازیگر آمریکایی الیزابت تیلور برای لذت بردن از سواحل دیدنی واروشا از آنجا بازدید کردند.

پس از تقسیم قبرس به دو بخش در سال ۱۹۷۴ و درگیری‌های نظامی بر سر قبرس بین یونان و ترکیه، واروشا به یک منطقه نظامی تبدیل شد و از سال ۱۹۸۴ تحت نظارت سازمان ملل قرار گرفت. هیچ کسی مجاز نیست به جز برخی از سربازان و کارمندان سازمان ملل به شهر نزدیک شود و به هیچ وجه فردی مجاز به گرفتن عکس و فیلم گرفتن از آنجا نیست.

۲. محفل مخفی جمجمه و استخوان‌ها

محفل مخفی جمجمه و استخوان‌ها

محفل مخفی جمجمه و استخوان‌ها

جمجمه و استخوان‌ها نام یک انجمن مخفی است که در سال ۱۸۳۲ در دانشگاه ییل در ایالات متحده تأسیس شد. مقر این سازمان به عنوان «گور» شناخته می‌شود، زیرا پدر بزرگ رئیس جمهور جورج دبلیو بوش در سال ۱۹۱۸ قبر «جرونیمو» (سرخ پوست مبارزی که برای مردمش سمبل شجاعت بود) را نبش کرد و و جمجمه و استخوان‌های وی را دزدید و در داخل دفتر انجمن قرار داد.

مهمترین شخصیت‌های سیاسی جهان از این سازمان آمده اند و ثروت خانواده‌های قدرتمندی مانند خانواده‌های کارنگی، راکفلر و فورد را کنترل می‌کنند. برخی از اعضای آن همچنین به CIA و همچنین مهمترین مؤسسات حقوقی در ایالات متحده پیوستند.

امروزه بیش از هشتصد عضو محفل مخفی جمجمه و استخوان هستند که هدف آن‌ها این است که تعداد اعضای آن را در مراکز حساس در سراسر جهان به کار بگمارند. طبق آموزه‌های این سازمان، هیچ یک از اعضای آن مجاز نیستند که اتفاقاتی را که داخل گور رخ می‌دهند برای کسی برملا کنند.

۱. اتاق کهربا

اتاق کهربا

اتاق کهربا

آندریس شلتر (Andreas Schlüter)، خزانه دار آلمانی، این اتاق گنج را طراحی و پنل‌هایی از بهترین کهربا و طلا را روی دیوار‌های آن نصب کرد و در کاخ شارلوتنبرگ در پروس بین سال‌های ۱۷۰۱ تا ۱۷۰۹ ساخته شد. در سال ۱۷۱۶، فردریک ویلهلم این اتاق را به تزار پیتر، امپراتور روسیه، برای تأمین اتحاد خود با روس‌ها علیه سوئد اهدا کرد.

اتاق به کاخ زمستانی در سن پترزبورگ و سپس به کاخ کاترین در همان شهر منتقل شد، جایی که توسط صنعتگران آلمانی و روسی گسترش یافت. این اتاق حاوی ۵،۴۴۰ کیلوگرم کهربا بود و به طول ۱۷ متر نیز می‌رسید. در سال ۱۹۴۱، آلمانی‌ها این اتاق را پیدا و تفکیک کردند و به کنیگزبرگ در نزدیکی ساحل بالتیک منتقل کردند.

براساس اظهارات رسمی، تالار کهربا بر اثر جنگ جهانی دوم توسط بمباران متفقین نابود شده است، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این اتاق در زمان جنگ به خارج از شهر منتقل شده و همراه با گنج‌های نازی‌ها پنهان شده است. این اتاق و گنجینه‌های آن در حال حاضر ۱۷۰ میلیون دلار ارزش دارد.

دانشمندان تا به امروز در حال جستجوی این اتاق هستند و در سال ۱۹۹۷ پلیس آلمان از کشف یکی از تابلو‌های اتاق کهربا خبر داد. بسیاری از محققان بر این باورند که اتاق توسط نازی‌ها در شبکه‌ای از تونل‌ها در زیر شهر دوچنودورف آلمان پنهان شده است.

گردآوری و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *