چالش عجیب سه جوان بجنوردی که در خیابان سگ شدند! + جزئیات

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی + فیلم و تصاویر

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی در خیابان در رسانه ها سر و صدای زیادی به پا کرد. در این مطلب به بررسی این چالش و نیز عجیب ترین چالش های جهان پرداخته شده است.

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی چالش عجیب سگ شدن

مجله اینترنتی پارسی گو: چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی به یکی از اخبار عجیب رسانه ها تبدیل شده است. فیلم انتشار یافته از چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی به سرعت دست به دست می شود و حالا خبر دستگیری این سه پسر که سن آنها کمتر از ۲۲ سال است، رسانه ای شده است. با ما همراه باشید:

ماجرای چالش عجیب سه جوان بجنوردی در سطح شهر

چندی پیش در فضای مجازی کلیپی انتشار یافت که در آن سه جوان در سطح شهر و در منظر عموم، به چالشی عجیب و البته نامعقول دست زده اند. این سه جوان که پس از دستگیری مشخص می شود همه آنها زیر ۲۲ سال سن دارند، اقدام به چالش سگ شدن در سطح شهر کرده و فیلم آنرا در فضای مجازی انتشار داده اند. ماجرا از این قرار است که یکی از این سه جوان فیلم می گیرد، یکی دیگر از آنها سگ شده و چهار دست و پا روی زمین حرکت می کند و دیگری نیز نقش صاحب سگ را بازی کرده و قلاده به گردن دوستش انداخته و او را به این طرف و آن طرف می کشاند.

حتما بخوانید

عکس جالب محمد رضا گلزار در چالش پیری

فیلم: گزارش چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی در سطح شهر

گزارش زیر به ماجرای چالش عجیب و غریب سه جوان بجنوردی است که در سطح شهر به حرکاتی عجیب و غریب دست زده اند. در این فیلم این سه جوان کم سن و سال که دستگیر شده اند درباره انگیزه خود توضیح می دهند. این جوانان علت انجام این چالش احمقانه را، آنهم در سطح شهر، نشان دادن جرأت و شجاعت بیان می کنند. ببینید:

احمقانه ترین چالش های جهان را بشناسید

بدون شک در سطح جهان چالش های مختلفی انجام می گیرد. این چالش ها نمود فرهنگ و ذهنیت افرادی است که در آن حاضر می شوند. چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی تنها نمود و انعکاس کوچکی از تأثیر این چالش ها و انعکاس آن در رسانه ها در داخل کشور است. البته هستند چالش های مفرحی که نه تنها ضرر ندارند، بلکه در کنار سرگرمی و جنبه جذابیتشان برای سلامتی هم موثرند. مانند انواع چالش های ورزشی و چالش هایی مانند چالش آب و یخ که البته همین چالش ها هم باید به درستی انجام گیرد. در این بخش با تکیه بر چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی نگاهی داریم به احمقانه ترین چالش های جهان. با ما همراه باشید:

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی و دستگیری آنها

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی و دستگیری آنها

آسیب شناسی چالش های احمقانه در بین جوانان

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی یادآور چالش های احمقانه دیگری است که تا همین چند وقت قبل، از دیدن و شنیدن آن در رسانه ها کمی تعجب می کردیم. بعضی از این چالش ها جنبه سرگرمی داشته و دارد و بعضی دیگر از آنها به قدری احمقانه است که صرفا انسان را به تعجب وا می دارد. عجیب است که سه جوان ایرانی، تن به چالشی بدهند که در آن باید به سگ تبدیل شوند! قلاده دور گردنشان بیاندازند و بدتر از همه اینکه در سطح شهر راه بیافتند! آسیب شناسی چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی و دیگر چالش های احمقانه را در این بخش بخوانید.

تیتر امروز به نقل از منابع مختلف می نویسد: اینترنت و دنیای مجازی، مهم‌ترین پیشرفت چند دهه اخیر است که به‌سرعت حتی در دورترین کشور‌ها و فرهنگ‌ها از فناوری نیز در حال همه‌گیر شدن است. حتی در فقیرترین مناطق هند یا دورافتاده‌ترین کشور‌های آفریقایی هم می‌توانید کاربرانی را بیابید که در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند.

فواید اینترنت، از جمله افزایش سرعت اطلاعات، بر کسی پوشیده نیست، اما بااین‌حال مواردی است که بدون شک نیاز به نگاه دوباره دارد. یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه کرد، چالش‌های گروهی و همه‌گیر است که در بیشتر مواقع، بدون هیچ دلیل خاصی تکرار می‌شود.

حتما بخوانید

چالش سطل زباله چیست؟

بسیاری از این چالش‌ها با هدفی مشخص و حتی انسان‌دوستانه آغاز می‌شوند، اما پس از همه‌گیر شدن، تنها موضوعی که به آن توجه نمی‌شد، هدف چالش مذکور است و در پایان هزاران و گاهی میلیون‌ها ویدیو باقی می‌ماند که خیلی زود به فراموشی سپرده می‌شود.

البته هدف از این مطلب، مخالفت با شادی‌های گروهی نیست بلکه مخالفت با تکرار اعمالی است که بدون هیچ فکر و اندیشه‌ای، جای مباحث مهم دنیای مجازی را می‌گیرد و درست مثل یک بیماری اپیدمی، در بین تمامی اقشار جامعه همه‌گیر می‌شود.

چالش درب بطری

چالش درب بطری

چالش درب بطری

چند روزی است که در فضای مجازی، شاهد چالش جدیدی هستیم که در بین ورزشکاران و شخصیت‌های مشهور تکرار می‌شود. در این چالش که توسط استاد مشهور تکواندو؛ Farabi Davletchin معرفی‌شده، شخص مذکور باید درب یک بطری را بدون انداختن آن از بطری جدا کنند.

جیسن استاتهام هم با تکرار این چالش، به شهرت این نمونه رزمی از چالش‌های اینترنتی کمک کرده است. بااین‌حال موضوعی که باعث احمقانه بودن این چالش است، نحوه انجام یکی از کهنه‌ترین تکنیک‌های ورزشی و رزمی است.

در اغلب ویدیو‌های اجراشده و حتی ویدیو‌های اولیه چالش، یک شخص بطری مذکور را در دست نگه‌داشته که در واقع باعث می‌شود تخصص خاصی برای اجرای این نمایش باقی نماند. درصورتی‌که توانایی ضربه با پا را داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید این چالش جدید را انجام دهید.

چالش اصلی در ورزش‌های رزمی و کهنه کشور چین، انداختن یا شکستن قسمتی از بطری با استفاده از پا یا دست بوده است. البته بر خلاف این چالش، شخصی دیگر نباید بطری را نگه دارد بلکه هنر یک مبارز، در تکان ندادن بطری خلاصه می‌شود.

چالش سطل آب و یخ

چالش سطل آب و یخ

چالش سطل یخ

چالش سطل یخ، مشهورترین و همه‌گیرترین چالش اینترنتی است که توسط پیت فریتز به دنیای اینترنت معرفی شد. کاپیتان سابق تیم بیس‌بال دانشگاه بوستون که از سال ۲۰۱۲ به بیماری ALS مبتلا شده، چالش سطل یخ را برای آشنایی بیشتر مردم با این بیماری طراحی کرد است.

این چالش که شامل ریختن یک سطل یخ یا آب یخ، بر روی سر یک نفر است، یک مشکل ساده و احمقانه در طراحی داشت. شخص موردنظر باید از بین پرداخت ۱۰۰ دلار به موسسه خیریه پشتیبان بیماری ALS و یا ریختن یک سطل یخ بر روی سر، یکی را انتخاب کند.

مشکل بزرگ این بود که اغلب شرکت‌کنندگان، ریختن یک سطل آب یخ و شهرت پس‌ازآن را، به پرداخت ۱۰۰ دلار به خیریه، ارجحیت دادند و در نتیجه تنها موضوعی که از این چالش، همه‌گیر شد، سطل آب یخی بود که در دست اغلب کاربران اینترنتی مشاهده می‌شد.

در یک نظرسنجی در آمریکا، ۷۸ درصد کسانی که در چالش سطل یخ شرکت کرده بودند، اطلاعی از دلیل اصلی چالش نداشتند و تنها ۳ درصد از تمامی شرکت‌کنندگان، ۱۰۰ دلار به خیریه کمک کرده‌اند.

در ایران هم این چالش همه‌گیر و حتی توسط بسیاری از هنرمندان مشهور، تکرار شد. بااین‌حال در کمتر ویدیویی می‌توانید اشاره به بیماری ALS یا پرداخت کمک ۱۰۰ دلاری به خیریه را مشاهده کنید.

چالش پیاده شدن از خودروی در حال حرکت

چالش پیاده شدن از خودروی در حال حرکت

چالش پیاده شده از خودروی در حال حرکت با نام In My Feelings

چالش In My Feelings، یک چالش احمقانه اینترنتی است که در آن یک شخص باید از خودرو در حال حرکت پیاده شود و حرکاتی خاص و معمولاً موزون را انجام دهد. این چالش که همزمان با آهنگ In My Feelings دریک، خواننده و رپر مشهور در جهان همه‌گیر شد، در ایران نیز به‌صورتی خطرناک تکرار شده است.

از موضوع حرکات شخص که بگذریم، باید به پیاده شدن از خودروی در حال حرکت، خطرات احتمالی در هنگام پیاده شدن و مهم‌تر از همه، به خطر انداختن جان دیگر اشخاص اشاره‌کنیم.

این چالش توسط بسیاری از افراد مشهور اینترنتی در ایران تکرار شد و حتی تصادفات رانندگی را نیز منجر شده است. در خارج از ایران نیز، اشخاص زیادی در هنگام انجام چالش In My Feelings دریک، دچار مشکلات جسمانی و تصادفات رانندگی شده‌اند.

چالش آتش و خطرات آن

چالش آتش و خطرات آن

چالش آتش

اگر چالش‌های معرفی‌شده تا اینجا، چندان خطرناک به نظر نمی‌رسند، باید به چال آتش اشاره‌کنیم که به‌صورت رسمی، شخص انجام دهنده چالش را به خطر می‌اندازد. در این چالش احمقانه، شخص باید مقداری مواد آتش‌زا را بر روی بدن خود ریخته و پس‌ازآن آتش بزند تا شاید چند دنبال کننده اینترنتی، به تعداد فالوئر‌های وی، اضافه شود.

این چالش توسط بسیاری از کشور‌ها جرم اعلام‌شده و در کشور ما نیز کمتر مشاهده‌شده است. بااین‌حال چالش آتش که از سال ۲۰۱۲ آغاز شده، هنوز هم یک چالش همه‌گیر به‌حساب می‌آید.

حتما بخوانید

عجیب اما واقعی: چالش بوسیدن گاو در اتریش + تصاویر

حتی غارنشین‌ها نیز می‌دانستند که بازی با آتش، عواقب بسیار بدی دارد، اما مشخص نیست اینترنت چه بلایی سر فرهنگ بین‌المللی آورده که خطرناک‌ترین موضوعات، تبدیل به راهی احمقانه برای کسب درآمد بیشتر می‌شود.

چالش خوردن و خوردن فلفل تند قرمز

چالش خوردن و خوردن فلفل تند قرمز

چالش خوردن

چالش خوردن مواد عجیب‌وغریب، یکی از مشهورترین چالش‌های بی‌دلیل و احمقانه اینترنتی است. در این چالش که از خوردن زردچوبه آغاز شد، شخص مذکور باید سخت‌ترین و بدمزه‌ترین مواد غذایی را در جلوی دوربین، ببلعد.

با تکرار این چالش، ماده بلعیده‌شده از مواد غذایی خارج و به مواد خطرناک و حتی چندش‌آور رسید. اشخاص زیادی پس از انجام این چالش، راهی بیمارستان می‌شوند، اما این مشکلات را تحمل می‌کنند تا به درامد بیشتری برسند.

در ایران نیز این چالش مشهور شده و توسط تعدادی از شخصیت‌های اینترنتی، تکرار می‌شود. اغلب کاربران عادی نیز از سر کنجکاوی، ویدیو‌های مربوط به این چالش را مشاهده و در بیشتر مواقع سرزنش می‌کنند. بااین‌حال همین مشاهده از سر کنجکاوی، دلیل اصلی درآمدزا بودن چالش‌های احمقانه اینترنتی است.

چالش خوردن به رستوران‌ها نیز رسیده است و بسیاری از شخصیت‌های اینترنتی، به معرفی محصولات رستوران‌ها می‌پردازند. پرسش بزرگ این است که آیا واقعاً رستورانی که این راه احمقانه برای تبلیغ را انتخاب کرده، شایسته توجه علاقه‌مندان است؟

چالش عجیب ذرت و دریل

چالش عجیب ذرت و دریل

چالش ذرت و دریل

چالش و ذرت و دریل، یکی از چالش‌های کمتر دیده‌شده در ایران است که شاید به دلیل در دسترس نبودن دریل برای نوجوانان ایرانی، همه‌گیر نشده است. در این چالش، باید یک ذرت به سر دریل متصل شود و با چرخیدن دریل، خورده شود.

مشکلات دهان و دندان، ساده‌ترین نتیجه انجام این چالش همه‌گیر و مشهور اینترنتی است که درد و هزینه بسیار زیادی را به کاربر تحمیل می‌کند. تعداد زیادی از اشخاص انجام‌دهنده چالش ذرت و دریل، روانه بیمارستان شده‌اند. فرورفتن دریل در سر شخص نیز یک فرد را روانه اتاق عمل جراحی مغز کرده است.

چالش قرص شوینده

چالش قرص شوینده

چالش قرص شوینده

هرچقدر که چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی عجیب و غریب به نظر می رسد، چالش قرص شوینده، میزان حماقت چالش‌های اینترنتی را چندین کیلومتر جابه‌جا کرده است! در این چالش بسیار احمقانه که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده، شخص باید یک قرص شوینده پوشاک یا ظروف را ببلعد.

در سمی بودن مواد شوینده شکی وجود ندارد و خوردن حتی مقادیر کم آن می‌تواند، مشکلاتی همیشگی را برای معده و ریه فرد مصرف‌کننده ایجاد کند. هنوز مشخص نیست این چالش بسیار خطرناک و احمقانه، قصد دارد چه پیامی را به افراد برساند.

چالش مانکن

چالش مانکن

چالش مانکن

چالش مانکن یک چالش ویدئویی بود که در آن مردم بدون حرکت کردن می‌ایستادند، در حالی که یک فیلم از آن‌ها ضبط می‌شد. معمولاً این چالش با آهنگ «بیتلز سیاه» توسط ری شرومرد در پس‌زمینه این چالش ضبط می‌شد. چالش مانکن با هشتگ #MannequinChallenge به وسیله رسانه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام استفاده همه‌گیر شد.

حتما بخوانید

چالش سطل زباله پیشنهاد پریناز ایزدیار به عضای شورای شهر تهران!

این چالش توسط دانش آموزان دبیرستان جکسون‌ویل در فلوریدا شروع شده است. در این چالش بسیاری از سیاست مداران، ورزشکاران، هنرمندان و ستاره‌ها و مردم عادی شرکت کردند. این عمل تا حدی فراگیر شد که حتی فضانوردان فرانسوی نیز در فاصله ۲۰۰ کیلومتری بالای زمین هم این چالش را به تصویر کشیدند و میشل اولاما و مفاخر آمریکایی در کاخ سفید به اجرای چالش پرداختند.

چالش یخ و نمک

چالش یخ و نمک

چالش یخ و نمک

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی به ظاهر ضرری به بدن آن سه جوان وارد نمی کرد، اما چالش یخ و نمک رسما خطرناک است! هر شخص عاقل و بالغی می‌داند که نمک برای ذوب کردن یخ مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون شک چالشی با نام یخ و نمک، می‌تواند خطرناک به نظر برسد. بااین‌حال در زمان انجام این چالش‌های عجیب‌وغریب، با افرادی با میزان هوش و سلامت روانی لازم روبرو نیستیم.

در این چالش پوست به نمک آغشته می‌شود و پس‌ازآن یخ بر روی پوست قرار می‌گیرد. چیزی که مشخص است، سوختن پوست شرکت‌کننده در چالش و چند ثانیه شهرت اینترنتی است که افراد را به انجام این عمل احمقانه، مجاب می‌کند.

چالش عجیب کایلی جنر

چالش عجیب کایلی جنر

چالش کایلی جنر

اگر خانواده کارداشیان به‌اندازه کافی اعصاب شما را به هم نریخته‌اند، چالش کایلی جنر، تمامی حماقت‌های این خانواده و البته طرفداران آن‌ها را تکمیل می‌کند. کایلی که کوچک‌ترین عضو خانواده است، از هر پست اینستاگرام خود نزدیک به یک میلیون دلار درآمد دارد.

هرچند به نظر می‌رسد که درامد میلیونی برای این خانواده کافی نیست و باید حتماً یک چالش احمقانه و خطرناک راه بیفتد تا کارداشیان‌ها دوباره، روی بورس اینترنتی حضور داشته باشند.

کایلی که ده‌ها عمل جراحی را بر روی صورت و بدن خود انجام داده، در مرکز این چالش قرار دارد. در این چالش اشخاص باید سعی کنند در خانه و با استفاده مواد در دسترس، چهره خود را به چهره کایلی جنر، نزدیک و تبدیل کنند. موضوعی که حتی جان و سلامت شرکت‌کنندگان را به خطر می‌اندازد.

هرچند خانواده کارداشیان و جنر، هرگونه ارتباط را با این چالش تکذیب کرده‌اند، اما بیشتر کاربران اینترنتی با خبر هستند که این خانواده، هرکاری را برای شهرت اینترنتی و درآمد بیشتر انجام می‌دهند.

چالش نهنگ آبی احمقانه ترین چالش موجود

چالش نهنگ آبی احمقانه ترین چالش موجود

چالش نهنگ آبی

چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی به لحاظ روحی و روانی احمقانه می رسد، اما چالش نهنگ آبی عجیب ترین چالشی است که در رسانه‌ها انعکاس یافته و رسما به خودکشی می انجامد و دیوانگی محض است! بدون شک احمقانه‌ترین چالش موجود در دنیای اینترنت، چالش نهنگ آبی است که در پایان، جان شخص شرکت‌کننده را به خطر می‌اندازد. این چالش که در اغلب کشور‌های جهان از جمله ایران، جرم به‌حساب می‌آید، مجموعه‌ای از اعمال ۵۰ روزه است که در پایان، به خودکشی فرد شرکت‌کننده می‌انجامد.

حتما بخوانید

آزاده صمدی به چالش سطل زباله پریناز ایزدیار پیوست!

یک بیمار روانی و سادیسمی، مأموریت تعیین چالش را به عهده می‌گیرد و معمولاً نوجوانان و اشخاصی با مشکلات روحی را به این چالش غم‌انگیز دعوت می‌کند. خودکشی‌های زیادی در سطح بین‌المللی، با چالش نهنگ آبی مرتبط هستند و بسیاری از گروه‌های حمایتی نیز قصد دارند تا با این چالش، مبارزه کنند.

گفتنی است چالش سگ شدن سه پسر بجنوردی حاصل تأثیر رسانه های خاص با محتوای مخرب است که سمت و سوی ذهنیت بعضی از جوانان را کاملا منحرف کرده است. خوب است مسئولان دقت داشته باشند که این تغییر ذهنیت در بین این سه جوان به شکل چالش عجیب‌شان نمود یافته است و در بسیاری دیگر از جوانان به نحوی بروز می یابد که قابل کنترل و درک مستقیم نیست و بدون شک مسئولان فرهنگی کشور باید به حال این «تهاجم فرهنگی» فکری کنند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *