معرفی و خلاصه سریال مردگان متحرک:

معرفی سریال مردگان متحرک (خلاصه ۱۰ فصل سریال)

سریال مردگان متحرک در ده فصل ساخته شده است و یکی از سریال های جذاب و پر طرفدار است. در این مطلب خلاصه ای از ۱۰ فصل این سریال ارائه شده است.

سریال مردگان متحرک

مجله اینترنتی پارسی گو: سریال مردگان متحرک یکی از سریال های جذاب آخرالزمانی است. این روزها به واسطه شیوع بیماری کرونا، تماشای سریال های جذاب رونق فراوانی پیدا کرده است. به این واسطه سریال جذاب مردگان متحرک و خلاصه ۱۰ فصل این سریال را تقدیم می کنیم. با ما همراه باشید:

موضوع سریال مردگان متحرک

این سریال که بر اساس یک مجموعه داستان مصور با همین نام ساخته شده‌است، داستان زندگی گروهی از انسان‌ها را روایت می‌کند که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند. به نوشته ویکی پدیا این سریال داستان زندگی پلیسی را نشان می‌دهد که در یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک شده‌اند و شهر به‌هم ریخته‌است. از این رو به دنبال خانواده‌اش (همسر و پسرش) می‌رود. در نهایت آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند. اکثر داستان در محدودهٔ شهر آتلانتا و حومهٔ جورجیای جنوبی رخ می‌دهد. مهاجرت به حومهٔ جورجیا زمانی اتفاق می‌افتد که این بازماندگان برای یافتن یک پناهگاه به‌دور از زامبی‌ها می‌گردند. این زامبی‌ها که در جریان فیلم با نام‌های walker و biter (گاز گیرنده) خطاب می‌شوند، هر موجود زنده را که در مسیر می‌بینند، می‌خواهند بخورند و پس از گاز گرفتن فرد، مرده و سپس جنازه اش به حرکت درمیاید. چرخه اصلی داستان (مردگان متحرک) با شروع فصل دوم به حاشیه کشیده می‌شوند و چرخه اصلی و جذاب داستان حول انسان‌ها می‌چرخد. کمبود آذوقه، نبود سرپناه و درگیری با افرادی که بدتر از مردگان متحرک هستند.

پخش سریال مردگان متحرک

پخش این مجموعه از ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ از شبکه کابلی ای‌ام‌سی در آمریکا آغاز شد. در هفتهٔ اول نوامبر ۲۰۱۰، این سریال برای اولین بار در سطح بین‌المللی در شبکه‌های بین‌المللی فاکس پخش شد. به دلیل مقبولیت این مجموعه ای‌ام‌سی آن را برای فصل دوم در ۱۳ قسمت تمدید نمود که از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۱ پخش آن شروع شد. در اواخر پخش فصل دوم ای‌ام‌سی اعلام کرد که فصل سوم آن نیز با ۱۶ قسمت، از ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲ پخش خواهد شد. ای‌ام‌سی این سریال را برای فصل چهارم با ۱۶ قسمت تمدید کرد که از ۱۳ اکتبر ۲۰۱۳ پخش آن شروع شد. در اواسط پخش فصل چهارم ای‌ام‌سی سریال را برای فصل پنجم تمدید کرد. پس از پایان فصل چهارم ای‌ام‌سی در تاریخ فصل پنجم را ۱۲ اکتبر (۲۰۱۴) پخش کرد. همچنین تعداد فصل‌های این سریال ده فصل می‌باشد (۲۰۱۹)

فصل ۱ سریال مردگان متحرک

فصل اول این سریال در ۶ قسمت هیجان انگیز ساخته شده‌است. کلانتر ریک گرایمز در یک مأموریت پلیسی تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی او بیهوش بود دنیای بیرون تبدیل به مردگان متحرک (زامبی) شده بودند. وقتی او از کما در می‌آید می‌فهمد که او در بیمارستان تنها است و در شهر هیچ انسانی زندگی نمی‌کند ولی به اتفاق با فردی به نام مورگان و پسر بچه اش برمی‌خورد. مورگان تمام اتفاقاتی که در شهر و جهان افتاد را برای او توضیح داد. فردای آن روز ریک به تنهایی با یک اسب به شهر آتلانتا که فکر می‌کرد شهری امن است رفت. اما در آنجا با با منظره ای وحشتناک روبه‌رو شد. تمام مردم شهر تبدیل به زامبی شده بودند. او در خطر افتاد ولی به اتفاق به گروهی در کوهستان آتلانتا اردو زده بودند برخوردند که همسر و فرزند ریک نیز جزئی از این کمپ بودند. ناگهان در شب به اردو گاه توسط زامبی‌ها حمله می‌شود و در آنجا تعدادی از افرادشان را از دست می‌دهند و فردای آن شب به سمت مرکز تحقیقات پزشکی می‌روند ولی پروفسور آن مرکز از درمان بیماری دست کشیده بود و سرانجام ریک و همراهانش از آن مرکز خارج می‌شوند و آن مرکز منفجر می‌شود. در ادامه آن‌ها به مزرعه فردی به نام هرشل روی می‌آورند.

فصل ۲ سریال مردگان متحرک

در ادامه فصل اول انها به راه خود ادامه دادند و به بزرگراه رسیدند.پر از ماشین های رها شده در بزرگراه وجود داشت و گروه باید راه ماشین خودشان را باز میکردند. در حین این کار گله ی بزرگی از مردگان به بزرگراه میایند و همه پناه میگیرند.دختر کارول (سوفیا) از ترس فرار میکند و به جنگل میرود و تعدادی مرده به دنبال او میرود.چندروزی میگذرد و خبری از سوفیا نمی‌شود. پسر ریک تیر میخورد و به مزرعه پیرمردی به نام هرشل روی می اورند. شین مانند گذشته خود نیست و نقشه های پلیدی علیه ریک دارد. لوری توسط شین باردار میشود. بین شین و ریک درگیری اتفاق می افتد که موجب مرگ شین به دست ریک می شود. در این میان دیل میمیرد و هنگام کشته شدن شین گله بزرگی از مردگان به مزرعه هرشل حمله میکنند.اندریا از گروه جدا میفتدو گروه به این نتیجه میرسند که انسان ها بدون هیچ گاز گرفتگی بعد از مرگ به زامبی تبدیل می شوند. (بدون دو عضو اصل:شین و دیل و همراه با خانواده هرشل)

فصل ۳ سریال مردگان متحرک

ماه‌ها بعد از ماجرای مزرعهٔ هرشل، گروه ریک یک زندان پیدا می‌کنند. آن را خالی از مردگان و تبدیل به یک خانهٔ جدید می‌کنند. لوری هنگام به دنیا آوردن بچه می‌میرد. ریک از رهبری گروه سر باز می‌زند. ناگهان سر و کلهٔ میشون و آندریا -میشون کسی است که آندریا را زمانی که از بقیه گروه جدا شده بود نجات داد- در شهر وود بری پیدا می‌شود. این شهر توسط مردی به نام فرماندار اداره می‌شود. بین فرماندار و گروه ریک جنگی به وجود می‌آید. فرماندار به گروه ریک حمله می‌کند اما با تلفات زیادی شکست می‌خورد و سپس عقب‌نشینی می‌کند.

فصل ۴ سریال مردگان متحرک

افراد ریک با خوشی توی زندان زندگی می‌کردند تا روزی بیماری بسیار کشنده (نوعی آنفلوآنزا) در زندان فراگیر می‌شود که افراد مبتلا شده را می کشد و پس از مرگ تبدیل به واکر می‌شوند. اما گروهی در زندان برای پیدا کردن دارو به شهر می‌روند. اما از طرف دیگری فرماندار پس از شکست اول خود گروه جدیدی را انتخاب می‌کند. او هرشل و میشون را گروگان نگه می‌دارد و به زندان ریک حمله می‌کند.نتیجهٔ حمله کشته شدن فرماندار به دست میشون و کشته شدن هرشل توسط فرماندار و ویرانی زندان ختم می‌شود. پس از ان افراد ریک پراکنده می‌شوند و هر کدام گروهی را تشکیل می‌دهند. (ریک، کارل، میشون) (گلن، تارا، ابراهام) (مگی، ساشا، باب) (دریل، بث) (کارول، جودیث، تایریس). این گروه‌ها همگی به سمت ترمینوس حرکت می‌کنند.

فصل ۵ سریال مردگان متحرک

گروه ریک وقتی به ترمینوس رسیدند توسط گروه گرت (رئیس ترمینوس) گرفتار می‌شوند. از قضا تایریس و کارول و جودیث در نزدیکی ترمینوس بودند. کارول با نقشه ای حرفه‌ای و دقیق و با استفاده از آتش بازی توانست گروه ریک را از ترمینوس فراری دهد. آن‌ها در راه کشیش مرموزی را پیدا می‌کنند و در کلیسای او اقامت می‌گزینند تا اینکه سروکله گرت و گروه ادم خوارش پیدا می‌شود. ریک گروه گرت را از بین می‌برد. اما بث وقتی بهوش می آید خودش را درون بیمارستانی در آتلانتا پیدا می‌کند. این بیمارستان توسط زنی به نام دان رهبری می‌شد. گروه ریک برای نجات بث به آتلانتا رفتند و دان را کشتند. از طرفی گروهی می‌خواستند به واشینگتن بروند زیرا فکر می‌کردند درمان بیماری در واشینگتن وجود دارند. در این فصل باب و بث و تایریس کشته می‌شوند.

نمایی جذاب از سریال ترسناک مردگان متحرک

نمایی جذاب از سریال ترسناک مردگان متحرک

فصل ۶ سریال مردگان متحرک

از زمانی که ریک رهبری را بر عهده گرفته‌است اوضاع بهتر شده‌است. ریک الکساندریا را از یک خطر بزرگ مردگان نجات می‌دهد. الکساندریا با مشکل آذوقه رو به رو می‌شود. آن‌ها گروهی با نام هیلتاپ را پیدا می‌کنند و با آن‌ها قراردادی می‌بندند که در عوض نابود کردن گروهی با رهبری فردی به نام نیگان آذوقهٔ گروه ریک را تأمین کند. گروه ریک با موفقیت پایگاه نیگان را نابود می‌کند در حالی که ریک نمی‌داند پایگاه‌های بیشتری از گروه نیگان وجود دارد. افراد نیگان جمعی از گروه ریک و نیز خود ریک را محاصره می‌کنند و در انتهای آخرین قسمت از فصل ۶، گلن و آبراهام از گروه ریک به طرز فجیعی به دست نیگان کشته می‌شود…

فصل ۷ سریال مردگان متحرک

نیگان دو نفر اعضای گروه ریک را می‌کشد و ریک را مجبور به کار کردن و تأمین آذوقهٔ گروه خود از نصف آذوقه گروه ریک می‌کند. ریک نخست مطیع نیگان می‌شود اما سپس طی اتفاقاتی، علیه او با کمک هیلتاپ و کینگدام می‌شورد و جنگی بین جوامع ریک و نیگان صورت می‌گیرد. در انتهای فصل ۷، یکی دیگر از افراد گروه ریک، از بین می‌رود. فصل۷ بر خلاف فصل ۶، پایانی تقریباً روشن دارد.

فصل ۸ سریال مردگان متحرک

دوایت، یکی از افراد درجه یک نیگان، پس از بلاهایی که نیگان بر سر او آورد، تصمیم به همکاری با ریک می‌گیرد. از این رو، نقشهٔ موقعیت تمام پایگاه‌های ناجی‌ها را به ریک می‌دهد. ریک و گروهش، در هشت قسمت ابتدایی فصل، تمامی پایگاه‌های ناجی‌ها را به جز پایگاه اصلی نیگان نابود می‌کند. اما نیگان در حرکت غافل‌گیر کننده‌ای، وقتی ریک در الکساندریا نبود، به آنجا حمله کرده و الکساندریا را بمباران می‌کند. اما کارل، پسر ۱۴ سالهٔ ریک تمامی ساکنین الکساندریا را به فاضلاب‌های مخفی زیر شهر می‌برد و نجات می‌دهد. او در روز قبل، توسط زامبی گاز گرفته می‌شود و نهایتاً آن شب، وقتی وصیت‌نامه اش را به پدرش داد، می‌میرد. ریک که حالا خون‌خوار و سنگدل شده، همهٔ افراد الکساندریا و کینگدام را که تمدن‌های نابودشده هستند، به هیلتاپ می‌برد و همه برای مبارزهٔ نهایی آماده می‌شوند. در این بین، گوین، یکی از رهبران ناجی‌ها نیز کشته می‌شود. سایمون، دست راست نیگان هم با طرز فکر و عمل نیگان دچار مشکل می‌شود و برخلاف خواستهٔ او، تمام افراد تمدن سطل‌آشغالی‌ها را می‌کشد. او همچنین وقتی ریک، با نیگان در حال مبارزهٔ تن به تن بود، به کمک نیگان نیامد و به همه گفت که او مرده. اما نیگان از آن مبارزه جان سالم به در می‌برد و پس از رها شدن از دست رهبر گروه سطل‌آشغالی‌ها، جیدیس، به پایگاه بر می‌گردد و سایمون را می‌کشد. همچنین از خیانت دوایت باخبر شده و بدون اینکه به او اطلاع بدهد، نقشهٔ جعلی برای جنگ با ریک می‌کِشد و دوایت، ناغافل این نقشه را بدست ریک می‌رساند. سپس، نیگان دوایت را زندانی می‌کند و برای جنگ با ریک آماده می‌شود. همچنین یوجین، دانشمند نابغه‌ای که پیش از ابن جزو افراد ریک بوده اما حالا برای نیگان فعالیت می‌کند، مشغول ساخت گلوله برای نیگان می‌شود. درنهایت، در روز جنگ، ریک و افرادش در تلهٔ نیگان می‌افتند و توسط لشکر او محاصره می‌شوند. اما وقتی نیگان دستور تیر می‌دهد، ناگهان تمام تبرها دچار مشکل شده و در دست ان ها منفجر میشودو معلوم می‌شود که یوجین تیرها را از عمد خراب ساخته! درنهایت گروه ریک همهٔ ناجی‌های آسیب‌دیده را دستگیر می‌کنند و ریک و نیگان، در گوشه ای خارج از میدان جنگ مشغول مبارزهٔ تن‌به‌تن می‌شوند.پس از چند دقیقه درگیری ریک تحت تأثیر وصیت پسرش در کشتن نیگان مردد است و نیگان با لوسیل در دست آماده است به ریک ضربه بزند ریک درلحظهٔ آخر با بازگوکردن وصیت پسرش کارل،نیگان را منصرف می‌کند ولی ناگهان با شیشه گلویش را می‌برد؛ بلافاصله برخلاف نظر مگی و سایر گروه به صدیق، پزشک مسلمان گروه می‌گوید که نیگان را درمان کند! درنهایت، ریک با یک سخنرانی همه را به صلح دعوت می‌کند و با آغوش باز ناجی‌ها را می‌پذیرد و با آن‌ها صلح کرده و رهبر همه می‌شود و اصلاحات را آغاز می‌کند. او نیگان را به عنوان مدرکی برای صحت صلح در زیرزمین الکساندریا زندانی می‌کند تا پایان عمرش آنجا بپوسد و شاهد پیشرفت‌های گروه ریک باشد. درپایان، مگی، همسر گلن و رهبر هیلتاپ، به دلیل کینه از نیگان، از ریک و عمل او عصبانی می‌شود و تصمیم به انجام کارهای پلید و خطرناکی می‌گیرد. فصل نهم این سریال تمدید شد و در تاریخ ۱۶ مهرماه سال۱۳۹۷ (نوامبر ۲۰۱۸) روی آنتن می‌رود.

فصل ۹ سریال مردگان متحرک

یک سال و نیم از وقایع جنگ تمام عیار گذشته و تمدن ها درحال بازسازی جوامع بشری هستند. الکساندریا ، هیلتاپ ، کینگدم ، ناجی ها و اوشن ساید همگی با رهبری یکپارچه‌ی ریک گرایمز درحال بازسازی بناهای تخریب شده نظیر پل هستند. اما این میان اختلافات عقیدتی بین رهبران الکساندریا و هیلتاپ بر سر زنده ماندن نیگان، رفته رفته تبدیل به تهدید جدی داخلی میشود که مگی و دریل ، و ریک و میشون را در دو جبهه‌ی مخالف قرار میدهد. کشمکش ها آنقدر بالا میگیرد که درنهایت به حمله‌ی بزرگ زامبی ها ختم میشود و ریک گرایمز با یک حرکت فداکارانه ، پل را منفجر میکند و تهدید برطرف میشود. هرچند که ریک توسط جیدیس و تمدنی نامشخص و دارای هلیکوپتر نجات پیدا میکند، اما اطرافیان او بر این باورند که او مرده است. ماجراهای سریال پس از این حادثه با شش سال پرش زمانی ادامه می‌یابد. زمانی که تمدن ها کاملاً از هم دور شده و ارتباطشان را به صفر رسانده اند. مشخصا رویای ریک گرایمز برآورده نشده و الکساندریا و هیلتاپ با هم روابط خوبی را تجربه نمی‌کنند. اما سرانجام اتفاقی میفتد که درنهایت تمامی تمدن ها مجبور به اتحاد مجدد و تقابل با آن می‌شوند. گروهی از آدم‌های خشن و روانی که پوست و گوشت زامبی ها را میپوشند و بین آنها راه میروند، به رهبری آلفا و بتا، که نجواکننده ها نام دارند، تهدید تازه ای را برای تمدن‌های جورجیا به ارمغان می‌آورند. تهدیدی که در پایان فصل ، به یک هشدار خونین بدل میشود. در پایان فصل نهم ، رویداد مهمی به اسم جشنواره شکل میگیرد که تمام تمدن ها پس از سال‌ها گرد هم می‌آیند تا توافق‌نامه ای را امضا کنند و اتحاد قدیمی خود را بازگردانند. در همین حین، آلفا و نجواکنندگان دست به کار شده و با دزدین ده تن از مردم جشنواره، سر آنها را گردن زده و روی نیزه میگذراند و نیزه ها را روی تپه‌ای فرو میکنند و مرزهای خودشان و تمدن ها را مشخص میکنند. هشدار اسپویل: مهمترین شخصیت هایی که قربانی نیزه میشوند بدین شرح هستند: ایند، تارا، هنری، فرانکی، تمی رز، ازی.

پایان این فصل با طوفان برفی شکل میگیرد که درنهایت منجر به نابود شدن تمدن کینگدم میشود. مردم کینگدم به الکساندریا نقل مکان میکنند و نیگان نیز که از خود فداکاری هایی را نشان داده، در دید عموم چهره‌ی قابل اعتمادی پیدا میکند. درنهایت همگی آماده‌ی جنگی بزرگ میشوند. جنگی که جنگ نجواکنندگان نام دارد. این سریال برای فصل دهم تمدید شده و از تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۹۸ روی آنتن شبکه‌ی amc رفت.

فصل ۱۰ سریال مردگان متحرک

جنگ بزرگ نجواکنندگان سرانجام شروع شده. تمدن ها همگی در اوشن ساید و لب ساحل گرد هم آمده اند و مشغول تمرین نظامی و ساخت تسلیحاتی همچون سپر تیغ دار و نیزه و مشغل میشوند. نیگان نیز درنهایت پس از ۸ سال حبس آزاد شده و در تیم تمدن های جورجیا علیه نجواکنندگان میجنگد. در طی این نبرد هیلتاپ کاملاً تخریب میشود و تلفات بسیار دیگری نیز شکل میگیرد. قسمت اول این فصل در تاریخ ۱۴ مهرماه سال ۱۳۹۸ روی آنتن شبکه‌ی amc رفت و پس از پخش کامل سریال در تاریخی نامعلوم ، حدوداً اواخر تابستان ۱۳۹۹ در استریم نتفلیکس موجود خواهد شد.

مجموعه مردگان سخنگو

مردگان سخنگو عنوان برنامهٔ زندهٔ تلویزیونی است که از فصل دوم سریال به بعد پس از پایان هر قسمت پخش می‌گردد. در این برنامه بر روی موضوعات مطرح شده در هر قسمت با حضور عوامل سریال بحث می‌شود و علت اصلی اش گروهی از دشمنانی جدید با نام (نجوا کنندگان) است.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *