نکته هایی برای بهبود زندگی مشترک:

۷ راز مهم درباره زندگی مشترک!

هفت راز طلایی برای بهبود زندگی مشترک: زندگی مشترک و موفقیت در آن راز و رمزهایی دارد که اگر به آنها عمل شود، نتیجه آن به سادگی قابل مشاهده است.

زندگی مشترک

پارسی گو (سبک زندگی): زندگی مشترک و موفقیت در آن راز و رمزهایی دارد که اگر به آنها عمل شود، نتیجه آن به سادگی قابل مشاهده است. در این مقاله که برگرفته و تنظیم شده از محتوای کانال تلگرامی همسرداری نوردیده است، به ۷ راز مهم زندگی مشترک می پردازیم.

راز اول زندگی مشترک: برای عذرخواهی پیش قدم شوید

برای عذر خواهی همیشه پیشقدم شوید. زندگی خودتان است بیهوده تلخش نکنید. اگه مدتی از دلخوری بگذره تبدیل به کینه میشود و راه آشتی کم کم بسته میشه.

راز دوم زندگی مشترک: به نکات مثبت همسرتان فکر کنید

وقتی همیشه به ایرادهایی كه همسرتون داره فكر كنید، روز به روز بیشتر ازش دور می‌شید.
اما…
اگر همیشه به نکات مثبتش فکر کنین اونوقت هر روز بیشتر از دیروز براتون عزیز می‌شه

راز سوم زندگی مشترک: لیستی از خوبی های همسرتان تهیه کنید

لیستی از خوبیهای همسرتون تهیه کنین و بزنین کنار آینه اینطوری هم خودتون هر روز می بینید و هم شوهرتون با دیدن نقاط مثبتش خوشحال و برای انجامش تشویق میشه. همه ما باید به این مسئله فکر کنیم که تمام انسانها خوبی و بدی رو با هم دارن و هیچ انسانی کامل نیست و اینکه میگن زن و مرد کامل کننده هم هستن مصداق همین موضوعه.

راز چهارم زندگی مشترک: با سردی جنسی مبارزه کنید

یکی از رازهای مبارزه با سردی جنسی شوهرتان اینست که در کارهای روزمره خود: تحریک آمیز لباس بپوشید! تحریک آمیز رفتار کنید!

راز پنجم زندگی مشترک: به همسرتان حرف های عاشقانه بزنید

به همسرتان بگویید او هنوز هم بهترین است. هنوز هم اگر به گذشته برگردید او تنها انتخاب شماست. بگذارید او از احساساتتان اطمینان یابد.

راز ششم زندگی مشترک: از اختلاف و تصمیم گیری هنگام عصبانیت پرهیز کنید

یکی از مراحل پیشگیری از شدت یافتن اختلاف در زندگی در هنگام عصبانیت ، عدم تصمیم گیری و عدم قضاوت است. زیرا در هنگام عصبانیت و اختلاف عقل انسان خوب کار نمی کند. و انسان حق را به خودش می دهد. می توان صبر کرد تا آتش اختلاف بخوابد و بعد از چند ساعت یا چند روز ،آنرا بررسی کرد و بعد تصمیم گیری و قضاوت کرد. حضرت علی (ع) می فرماید: خشم و تندی شعبه ای از جنون است و صاحب آن پشیمان می شود. و اگر صاحب آن پشیمان نشود معلوم است که جنون پایداری دارد. پس در فضای عصبانیت ذهن انسان فعال نیست.

راز هفتم زندگی مشترک: مقابله به مثل نکنید

یکی از مراحل پیشگیری از شدت یافتن اختلاف زناشویی، کوتاه آمدن و پرهیز از مقابله به مثل است. گاهی خانم می گوید که چون شوهرم حرف زشت زد و قهر کرد، من هم به او حرف زشت زدم و قهر کردم. آیا این کار درست است؟ ممکن است که بچه ها مقابله به مثل کنند ولی این کار برای بزرگترها خیلی بد است. پس مقابله به مثل ممنوع است و این کار باعث می شود که تنش شدیدتر شود. زیرا در این میان باید یک نفر کوتاه بیاید.

منبع: پارسی گو. مجله اینترنتی موفقیت

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *