دزدی اکانت بازی زولا و راه پس گرفتن آن!

سرقت اکانت بازی زولا! + هشدارها و راهکار قانونی

برای سرقت اکانت بازی زولا راه های مختلفی وجود دارد. طبیعتا دوستانی که در بازی شرکت دارند، اگر نسبت به مسائل امنیتی بی توجهی نشان دهند، در معرض سرقت خواهند بود.

مجله اینترنتی پارسی گو: حتما در بازی و یا جمع دوستان خود شنیده اید که اکانت بعضی از کاربران بازی به سرقت رفته است. در این مقاله یک راه سرقت اکانت بازی زولا را به صورت تصویری به شما ارائه می دهیم. همچنین هشدارها و راهکارهای قانونی پیگیری سرقت اکانت را نیز مطرح خواهیم کرد.

سرقت اکانت بازی زولا

برای سرقت اکانت بازی زولا راه های مختلفی وجود دارد. طبیعتا دوستانی که در بازی شرکت دارند، اگر نسبت به مسائل امنیتی بی توجهی نشان دهند، در معرض سرقت خواهند بود.

بعضی از راهکارهایی که شیادان برای سرقت اکانت بازی زولا به کار می گیرند بدین شرح است:

 1. پیشنهاد معاوضه اکانت
 2. پیشنهاد ساخت اکانت مشترک
 3. پیشنهاد استفاده چرخشی از اکانت
 4. هک اکانت از طریق لینک های تقلبی
 5. و…

هک اکانت بازی زولا با استفاده از لینک تقلبی

سرقت اکانت بازی زولا 01

یکی از روش های هک اکانت بازی زولا، استفاده از ترفندهایی تحت عنوان اسلحه رایگان، جایزه بازی زولا، ارتقای رتبه، ارتقای اسلحه، گرفتن سهم اکانت و… است. بدین شرح که شیادان با استفاده از چنین عناوینی، کاربر بازی را به صفحات تقلبی ایجاد شده می کشانند و کاربر نیز بی اطلاع از همه جا، اطلاعات اکانت خود را وارد کرده و به همین راحتی نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیاران این شیادان قرار می دهد.

یکی از نمونه هایی که برای هک بازی زولا استفاده شده است، آدرس ذیل است:

سرقت اکانت بازی زولا 02

همانگونه که مشاهده می کنید، این آدرس، با طراحی خاصی که دقیقا مشابه طراحی صفحه اصلی بازی زولاست، اقدام به سرقت اطلاعات اکانت کاربران بازی می کند. تنها تفاوت لینک فوق، بخش انتهایی آن است که اگر جستجو کنیم، به سایت vba.ir می رسیم که سایتی برای ثبت دامنه رایگان است:

سرقت اکانت بازی زولا 03

به این ترتیب، بازیکن که با جملات «دریافت جایزه»، «لینک جایزه»، «لینک اسلحه دائمی» و… به این دامنه کشیده می شود، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و به همین سادگی اطلاعات اکانت خود را در اختیار این شیادان قرار می دهد.

پیگیری حقوقی سرقت اکانت بازی زولا

سرقت اکانت بازی زولا را مثل هر جرم دیگری می توان از طریق قانونی پیگیری کرد. سایت گرداب خصوص جرایم هک و ربودن اطلاعات افراد در فضای مجازی می نویسد: «بهتر است بدانیم هک و نفوذ بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، جرم بوده و بر اساس قانون با افراد خاطی برخورد می‌شود. بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، فروش یا انتشار یا در دسترس قراردادن گذرواژه یا هر داده‌ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می‌کند، مرتکب جرم شده و به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد»

ماده (۲۵) جرایم رایانه ای بیان می دارد: هرکس مرتکب اعمال زیر شود، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد:

الف) تولید یا انتشار یا توزیع یا معامله داده ها یا نرم افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرائم رایانه ای به کار می روند.

ب) فروش یا انتشار یا در دسترس قرار دادن گذرواژه یا هر داده ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را فراهم می کند.

ج) آموزش نحوه ارتکاب جرایم دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه‌ ای و تخریب و اخلال در داده‌ ها یا سیستم‌ های رایانه‌ ای و مخابراتی.

تبصره ـ چنانچه مرتکب اعمال یاد شده را حرفه خود قرار داده باشد، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.

از سوی دیگر، تیم سورنا و بازی زولا نیز در قوانین خود به این موضوع اشاره کرده اند. در بخش قوانین بازی زولا آمده است: «بخش ۶.۳ اکانتهایی که نسبت به فروش ابزارهای هک، فروش طلا و یا تبلیغ ابزارهای غیر مجاز اقدام می کنند، ممکن است بدون هشدار قبلی حذف شوند. شرکت سورنا نیز حق خود برای شکایت رسمی از این افراد در مراجع قضایی محفوظ می دارد.»

بنابراین با تکیه بر این دو محور اصلی در قوانین کشور و قانون بازی زولا، می توان در صورت پیگیری، این شیادان را در محاکم قضایی محکوم کرد.

چطور از سارقان اکانت بازی زولا شکایت کنیم؟

برای شکایت و اقدام علیه شیادانی که به سرقت اکانت و اطلاعات کاربران بازی زولا سدت می زنند، راهکار قانونی وجود دارد. به این شرح که می توان با ارائه مدارک و مستندات مربوط، به پلیس فتا شکایت کرد و پس از طی مراحل قانونی از طریق دادگاه و محاکم قضایی به رسیدگی شکایت پرداخت.

توجه داشته باشید که برای شکایت از شیادان، باید همه مدارک و مستندات خود را به شکل دقیق ارائه دهید. این مستندات می تواند شامل تلفن همراه، آی دی اکانت، آدرس سایت یا وبلاگ، و… باشد. همچنین مکالمات و چت هایی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی صورت گرفته نیز می تواند به عنوان سند و مدرک به کار بیاید.

بهترین و آسانترین راه نیز برقراری تماس تلفنی با پلیس فتا و استفاده از لینک زیر است:

https://www.cyberpolice.ir

(سایت پلیس فتا)

اگر به هر دلیلی قصد ندارید از طریق محاکم قضایی و پلیس پیگیر سرقت اکانت خود باشید، می توانید تیم پشتیبانی بازی را در جریان قرار دهید تا آنها از نظر حقوقی مسئله را پیگیری کنند. به عنوان نمونه، سایت فوق که اقدام به سرقت اطلاعات اکانت کاربران می کند، از طریق ارسال تیکت به تیم پشتیبانی بازی گزارش شده است. پاسخ تیم پشتیبانی بازی نیز حکایت از پیگیری این مسئله به صورت جدی و قانونی دارد. با توجه به اینکه سرقت اکانت بازی علاوه بر کابر به خود بازی و امنیت آن نیز آسیب وارد می کند، و از سوی دیگر با نام بازی شیادی و کلاهبرداری صورت می گیرد، مسئولان بازی نیز با جدیت پیگیر حل چنین مشکلاتی خواهند بود.

چرا باید از سارقان اکانت زولا شکایت کنیم؟

گزارشات خود را برای ما بفرستید!

منبع: مجله خبری پارسی گو

بیشتر بخوانید:
به اشتراک بذار:

14 دیدگاه در “سرقت اکانت بازی زولا! + هشدارها و راهکار قانونی

 1. ناشناس

  روش های کثیف دیگه ای هست که حاصل تلاش یک نفر رو یک شبه نابود میشه. مثلا حملات بروت فورس به اکانت زولا که خیلی راحت امکان پذیره.

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. اگر شماره تلفن همراه خود یا ایمیلتان را وارد کرده باشید، و شانس بیاورید، می توانید از قسمت بازیابی رمز عبور رمز اکانت را تغییر دهید. اگر طرف مقابلتان را دیده اید و با طرفند اکانت را از شما گرفته اند، شانس بازپسگیری آن کم است. اما اگر به هر دلیلی هک شده باشید (که احتمالش کم است) یا به روش های دیگر اکانت را از دست داده باشید، باید امیدوار باشید شماره همراه و ایمیلتان را هنوز تغییر نداده باشند. در صورتیکه رمز عبور را تغییر داده باشند و هیچ راه دیگری برای به دست آوردن اکانت نباشد، پیشنهاد ما پیگیری از طریق ارسال تیکت به پشتیبانی زولا و اقدامات قانونی است. البته این روش برای اکانت های معمولی اصلا به صرفه نیست. تنها در صورتیکه اکانت با لول بالا و ارزشمند دارید می توانید از طریق قانونی اقدام کنید. چراکه شانس این روش هم متاسفانه کم است. موفق باشید

 2. رسول

  من نام اکانت و رمز انرا در اختیار مشتری قرار دادم که بعد از بررسی اگر بسندید انرا بخرد اما خبری نشد.بعد خواستم وارد بازی شوم ام ایمیل نام کاربری و کلمه عبور هر سه را عوض کرده بود.به بشتیبانی رفتم و نامه ای نوشتم با توضیخات کامل اما چواب دادند ما هیچ مسعولیتی نسبت به ان نداریم. اخه این چه چوریه که خود شرکت نمی دونه نام کاربری و ایمیل اکانت من چیه؟درخواست کردم نام کاربری چدید و ایمیل چدید اکانت را به من بدهد اما همانطور که گفتم چواب نه شنیدم.من چیکار کنم اکانتم میخواهم اصلا هم نمی خواهم به دادگاه کشیده شود و نمی هواهم اطرافیان از ما چرا خبر دار شوند.اکانت بی ارزشی هم نبود و خسابی اسلخه و کارت داشتم.

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. با عرض معذرت شما سادگی کرده اید. گرفتن نام کاربری و رمز عبور ابتدایی ترین راه سرقت اکانت است و روش های پیچیده تری هم وجود دارد که در پارسی گو نسبت به آن بارها هشدار داده ایم. شما هیچ راهی برای پس گرفتن اکانت سرقت شده ندارید، مگر اینکه از طریق تماس با سارق به نحوی آنرا پس بگیرید. اما اگر اکانت ارزشمند بوده و مثلا مبلغ قابل توجهی برای آن خرج کرده بودید، می توانید از طریق قانونی اقدام کنید. اگرچه راه پیچیده ای دارد و باید به مراجع قضایی مراجعه شود. در رابطه با بازی نیز باید این نکته را توجه داشته باشید که مراقبت از اطلاعات اکانت به عهده پلیر است و بازی نمی تواند مسئولیتی قبول کند. اگر قوانین بازی را که هنگام ثبت نام و عضویت مطالعه و تیک کرده اید! مجددا نگاه بفرمایید همین نکته را خواهید دید… متاسفانه اکانت هایی که به روش های مختلف به سرقت می رود، در بازار سیاه و با قیمت های ناچیز به فروش می رسد! موفق باشید

 3. اسماعیل

  داش من فقط لینگ VPN میخوام بدی تمام
  این ارور که داخل بازی هر وقت میده چند تا بازی میکنم
  ارور میده من اصلا نمیدنم چیه داش لینگ سایت اول بزار اینجا نمیدونم چه جوری سر گشیدم

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. در گوگل جستجو کنید. وی پی ان رایگان نیست و باید خریداری شود. نرم افزارهای رایگان مشکل شما را حل نمی کنند. پارسی گو در این زمینه مسئولیتی ندارد. در مورد ارور: متن ارور را یادداشت و ارسال نمایید تا بهتر بتوانیم کمکتان کنیم… موفق باشید

 4. اسماعیل

  باشه ارور من خیلی ساده نیست هر روز یک ارور جور میکند من مجبورم ارور ارسال کنم الان برم ببین چه ارور دو ارور با هم میده یک اول یک اخر سایت اولی ارسال میکنم

 5. عرفان

  سلام ببخشید چند وقت پیش یکی اومده بود که لولش ۴۳ بود و اون موقع منم لولم ۳۳ بود و بهم گفت بیا اکانتو عوض کنیم و منم خیلی سادگی کردمو گفتم باشه گفت دیسکورد داری گفتم آره رفتم پیویش و کلی با هم حرف زدیم و قبول کرد که اکانتارو عوض کنیم ولی جیمیل اون اکانتی که میخواست به من بده هنوز به نام خودش بود،چند وقت بعد دیدم که رمز اکانت عوض شده خواستم برم اکانت اصلی خودم دیدم رمز اونم عوض شده و اصن کلا جیمیل امانتمم عوض شده ولی نشانی اون کسی که این کلاهبرداریو کرده تا حدی دارم مثل شماره تماسش و اسم خودش و باباش . متاسفانه چتمونم تو دیسکورد به دلایلی پاک شده اما یه سری مدرک هایی دارم . نمیدونم الان چیکار کنم من واسه اون اکانت خیلی خرج کرده بودم حدود ۲۵۰ هزار تومان خرج کرده بودم و الان خیلی از کارم پشیمونم فقط خواهشا جواب بدین چون من زندگیم اکانتم بود

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. واقعیت را همین ابتدا به عرض شما برسانیم: باید قید اکانت را بزنید و اکانت دیگری بسازید و از این تجربه تان استفاده کرده و به هیچ وجه دیگر اطلاعات اکانت خود را در اختیار کسی قرار ندهید. اما راه حل قانونی هم وجود دارد. می توانید اقدام کنید، اما هم زمانبر است و هم مخارج زیادی دارد. پیشنهاد ما به عنوان آخرین راه حل، تنظیم یک عریضه است. می توانید به یک عریضه نویس مراجعه کنید یا از نرم افزار عریضه نویس کمک بگیرید. یک عریضه کامل با توضیحات لازم و مشخصاتی که از شخص کلاهبردار دارید تنظیم کنید و یک نسخه از آن را برای ایشان ارسال کنید و بگویید در حال پیگیری هستید و پای همه چیزش می ایستید. شاید با ترس مشاهده عریضه اکانت را به شما برگرداند که البته احتمالش کم است. اگر باز اکانت به شما برنگشت، ادامه ندهید. چون فرایند سخت، زمانبر و پیچیده ای دارد و بعید است به نتیجه برسید… موفق باشید

 6. علی

  سلام امروز یک نفر وارد اکانت من شده و تمام اسلحه ها و گلد های منو دزدیده و انتقال داده،حالا من میخوام بدونم چطوری وارد اکانت من شده در صورتی که من به هیچ عنوان اطلاعاتمو در اختیار کسی نذاشتم؟به نظر شما راهی هست که بتونم بفهمم کی بوده؟چون پشتیبانی زولا اصلا پاسخ درستی نمیده

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. اینکه اکانت شما به روش بروت فورس هک شده باشد احتمال کمی دارد. مگر اینکه رمز ساده ای انتخاب کرده باشید. معمولا اتفاق زمانی می افتد که پلیرها اطلاعات اکانت را در اختیار هم گروهی ها و دوستان خود می دهند. متاسفانه راهی برای اینکه متوجه شوید چه کسی این کار را انجام داده وجود ندارد. برای ادامه راه تغییر رمز عبور و اطلاعات اکانت را سریعتر انجام دهید. همینطور ایمیل و تلفن همراه ثبت شده در اکانت سایت زولا را نیز برای اطمینان تغییر دهید… موفق باشید

 7. پرهام

  سلام و عرض خسته نباشید بنده اکانتم رو چندین بار دزد زد و بنده به پشتیبانی زولا رفتم مثل همیشه میگفتند نباید رمز و اطلاعات اکانتتون رو به کسی بدید در حالی که من از امنیت اکانتم مطمئنم و به هیچکس نداده بودم نه ویروس داشت سیستمم و نه فیشینگ رفته بودم .مشخص بود که کسی با من خصومت شخصی داشته چون چندین بار اکانتمو هک کرد و اسم اکانتمو عوض کرد به عاقبت چیطر همین.
  حالا دیروز رفتم اکانتم و دیدم که رمزم عوض شده بعد بازیابی رمز فهمیدم ایندفعه بن شدم تا ۵۰ سال.پشتیبانی میگه که از چیط استفاده کرده من هم هر طوری میکنم متقاعد نمیشند من چیط نمیزنم و ازادم نمیکنند . مشخصه که گردنشونم کلفته و از مراجع قضایی به جایی نمیرسم.شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید لطفا کمکم کنید
  باتشکر

  1. پارسی گو نویسنده

   سلام. دوست عزیز. بگذارید برای شما و دیگر دوستان یک نکته را روشن کنیم: با توجه به اینکه تعداد کاربران بازی زیاد است، امکان کنترل تک به تک اکانت کاربران وجود ندارد. جدای از اینکه بعضی از کاربران بیشتر از یک اکانت دارند. بنابراین در بازیهای اینچنینی از سیتم بتلای استفاده می شود. بتلای هم نه شخص است که دچار اشتباه بشود و نه انسان است که خصومت به خرج بدهد. تنها موارد مشکوک را ثبت می کند. پلیرهایی که از چیت استفاده می کنند ابتدا تذکر دریافت می کنند و با توجه به حجم گزارش ها (شکایات دیگر پلیرها) پس از مدتی بن می شوند… اینکه می فرمایید چند بار اکانت بسته شده هم جای سوال دارد. اگر اکانت شما با لول بالا و ارزشمند بوده، مثلا کارتهای کمیاب و زیادی دارد، پیگیری کنید. در غیر اینصورت با توجه به اینکه به علت استفاده از چیت بن شده اید هیچ راه دیگری وجود ندارد! موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.