راهکارهای تعیین جنسیت پسر یا دختر بودن فرزند!

چگونه جنسیت فرزند خود را تعیین کنیم؟

تعیین جنسیت فرزند اگرچه موضوع مهمی است، اما هنوز راه حل قطعی برای آن وجود ندارد. اما عمل به بعضی از دستورالعمل ها احتمال تعیین جنسیت فرزند را بالا می برد.

جنسیت فرزند پسر یا دختر

مجله اینترنتی پارسی گو: تعیین جنسیت فرزند اگرچه موضوع مهمی است، اما هنوز راه حل قطعی برای آن یافت نشده است. اما عمل به بعضی از دستورالعمل ها احتمال تعیین جنسیت فرزند را بالا می برد. در این مقاله که توسط فاطمه طحانی نوشته شده، راهکارهایی برای تعیین جنسیت فرزند ارائه شده است.

جنسیت فرزند موضوعی است که همیشه مورد توجه انسان ها بوده است. زن و مردی که تشکیل خانواده می دهند پس گذشت مدتی احساس می کنند چیزی در زندگی آنها کم است و آرزوی داشتن فرزندی سالم و زیبا در دلشان ایجاد می شود. معمولا جنسیت فرزند اول برای پدر و مادر مساله مهمی نیست و پدر و مادر فرزند اول را بدون هیچ تمایلی در جنسیت او دوست دارند. ولی ممکن است در مورد فرزند دوم اینگونه نباشد و پدر و مادر بخواهند فرزند دوم جنسیت مورد نظر آنها را داشته باشد.

حتما بخوانید

چگونه در ارتباط زناشویی یکدیگر را ببخشیم؟

بعضی از والدین دوست دارند فرزندان آنها هم جنس باشند تا تربیت و پرورش آنها آسان تر و بهتر صورت گیرد. یعنی دوست دارند همه فرزندانشان دختر یا پسر باشند. در مقابل بعضی از والدین دوست دارند تجربه داشتن هر دو جنس فرزند را داشته باشند یعنی هم فرزند دختر داشته باشند هم فرزند پسر تا از هر دو نعمت برخوردار باشند. یا حتی ممکن است بعضی از والدین در مورد فرزند اول هم جنسیت خاصی را آرزو داشته باشند و بهر حال به هر دلیلی که باشد افراد زیادی هستند که می خواهند خودشان انتخاب و تعیین کنند که فرزندشان چه باشد، دختر یا پسر.

بسیاری از ما از بزرگتر ها توصیه های زیادی شنیده ایم پدربزرگ ها و مادربزرگ ها همیشه درمورد این مساله چیزهایی می گفتند که بعضی از آنها اساس علمی دارد و بعضی بی پایه و اساس است و شاید تجربه یا گمانی بیش نباشد.

فرزند دختر فرزند پسر تعیین جنسیت فرزند

فرزند دختر فرزند پسر تعیین جنسیت فرزند

در این مجال قصد داریم بخشی از این نصایح مادرانه و پدرانه را در مورد تعیین جنسیت فرزند بیان کنیم، بی تردید مطالعه آن خالی از لطف نیست.

در ادامه چند توصیه برای مذکر شدن جنسیت فرزند یا پسر شدن فرزند را بیان می کنیم و مشخص است که برای مونث شدن جنسیت فرزند یا دختر شدن فرزند باید عکس آن عمل کرد:

  1. خوردن کاسنی. توصیه می شود مرد خود را به خوردن عرق کاسنی یا خود کاسنی عادت دهد. خوردن کاسنی توسط مرد باعث می شود اسپرم نر سریع تر حرکت کند و خود را به تخمک رسانده و فرزند پسر تشکیل شود. معمولا تعداد اسپرم های نر کمتر از اسپرم ماده است و سرعت حرکت آن نیز کندتر است به همین دلیل تعداد فرزندان دختر بیشتر از پسر است. این توصیه در کتاب قانون ابو علی سینا نیز وجود دارد.
  2. بین دو تا پنج روز پس از پایان یافتن عادت ماهانه زن باروری صورت گیرد. در روزهای ابتدایی پس از پایان یافتن قاعدگی زن، رحم توانایی بیشتری برای باروری دارد و تخمک می تواند قدرتمندتر عمل کند.
  3. نوشیدن دم نوش هایی با مزاج گرم. مادربزرگ ها همیشه دختران را در ایام عادت ماهیانه به خوردن دم نوش هایی با مزاج گرم تشویق می کردند. این کار هم درد قاعدگی را کاهش می دهد و هم به اصطلاح همان مادربزرگ ها رحم زن را گرم می کند و احتمال پسر شدن فرزند را افزایش می دهد. دم نوش هایی مثل بابونه، و یا اضافه کردن بهارنارنج و هل و دارچین به چای و …
  4. خوردن گوشت قرمز. بهتر است هم زن و هم مرد گوشت قرمز خورده باشند.
  5. خوردن میگو. میگو اسپرم مرد را بیشتر و قوی تر می سازد و حتی به افرادی که به دلیل کم بودن اسپرم مرد بچه دار نمی شوند توصیه می شود میگو را در برنامه غذایی خود بگنجانند.
  6. ورزش کردن. ورزش باعث قوی شدن قوای جنسی مرد می شود و سلامت بدنی او را بهبود می بخشد. و چون نطفه عصاره وجود زن و مرد است مسلما بدن سالم تر نطفه سالم تری نیز خواهد داشت.
  7. خوردن میوه هایی با طبع گرم در ایام بارداری. خوردن میوه هایی مثل آناناس، انبه، خربزه، سیب، انجیر و … به زن باردار توصیه می شود.
تولید مثل فرزند آوری تعیین جنسیت فرزند فرزند پسر فرزند دختر

تولید مثل فرزند آوری تعیین جنسیت فرزند فرزند پسر فرزند دختر

به طور کلی از قدیم خوراکی های مقوی و گرم را سبب افزایش احتمال پسر شدن فرزند می دانسته اند و برعکس خوراکی های سرد را سبب دختر شدن فرزند می دانستند.

حتما بخوانید

اگر احساس زشت بودن می کنید بخوانید!

دانستن این نکته نیز جالب است: علم ثابت کرده که جنسیت فرزند توسط اسپرم مرد تعیین می شود زیرا کروموزوم های تخمک زن xx  هستند که در نطفه پسر یا دختر ثابت است و این اسپرم مرد است که دارای کروموزوم x y  است که کروموزوم x  جنسیت دختر و کروموزوم y کروموزوم پسر را تعیین می کند و تعداد کروموزوم های x  و y در اسپرم مرد مساوی است پس احتمال دختر یا پسر شدن فرزند مساوی است و البته که این مساله به خواست و مشیت الهی و به صلاح و مصلحت زوجین است و جنسیت از همان لحظه تشکیل نطفه مشخص است اما ما توان پی بردن به آن را نداریم و فقط خداست که می داند.

و در نهایت اینکه سلامتی بزرگترین نعمتی است که ارزش دعا کردن و آرزو کردن دارد. آرزو می کنیم فرزندانی سالم در پناه خداوند منان داشته باشید.

نویسنده: فاطمه طحانی. (اختصاصی پارسی گو)

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

یک دیدگاه در “چگونه جنسیت فرزند خود را تعیین کنیم؟

  1. ژ.ن

    سلام. ممنونم. خیلی استفاده کردم. بخش آخر نوشته شما رو هم قبول دارم که تعیین جنسیت فرزند دست خداست. ما تلاش می کنیم. سعی می کنیم. رژیم غذایی را رعایت می کنیم. اگر خدا خواست می شود. باز هم تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.