چه کنیم تا احساس زشت بودن نداشته باشیم؟

اگر احساس زشت بودن می کنید بخوانید!

اگر احساس زشت بودن می کنید باید دلایل آن را بشناسید و برطرف کنید. معمولا احساس زشت بودن به دلیل افسردگی، پرخوری و اشتباه مغز رخ می دهد.

سندروم احساس زشت بودن

مجله اینترنتی پارسی گو: هر احساسی به سراغ انسان می آید دلیل دارد و اگر بخواهیم آن احساس را از بین ببریم، باید آن دلایل را بشناسیم و برطرف کنیم. اگر احساس زشت بودن می کنید باید دلایل آن را بشناسید و برطرف کنید. معمولا احساس زشت بودن به دلیل افسردگی، پرخوری و اشتباه مغز رخ می دهد. هرچند می تواند دلایل بسیاری داشته باشد.

در این مطلب به شما خواهیم گفت راه حل‌هایی که کمک‌تان می‌کنند با زشت بودن‌تان کنار بیایید چه هستند. به نوشته خراسان زشت بودن تلقینی است که خود ما عامل ایجاد آن هستیم و درحقیقت شاید هیچ‌وقت صحت نداشته باشد و این تنها تصور ماست که خود را زشت می‌بینیم. چون شما می‌توانید انسان بهتری باشید و از طریق شخصیت‌تان جذابیت کسب کنید. تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که مردم بیماری افسردگی دارند میزان ناخشنودی از ظاهرشان به بیشترین حد می‌رسد.

افسردگی باعث می شود احساس زشت بودن کنید

افسردگی باعث می شود احساس زشت بودن کنید

آیا احساس می‌کنید زشت هستید؟

بیایید روراست باشیم. اگر چه انسان‌ها سلیقه‌های مختلفی دارند و استاندارد خاصی برای زیبایی وجود ندارد که همه نژاد‌ها و فرهنگ‌ها با آن موافق باشند، ولی تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که «چهره متوسط» دارند جذاب‌تر شمرده می‌شوند و صورت‌های جذاب معمولاً دارای تقارن‌اند. حقیقت این است که ژنتیک، مهم‌ترین شاخص در زیبایی است و چیزی نیست که بتوانید آن را کنترل کنید. به همین علت نخستین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ظاهرتان را بپذیرید.

پرتوقع نباشید

زمانی که مشغول انجام کاری هستید، تلاش کنید و مطمئن باشید هر کاری از دست‌تان برمی‌آمده است، انجام داده‌اید. در صورت لزوم، باور‌های تان را تغییر دهید فهرستی از موارد و موضوعاتی که پذیرش‌شان برایتان سخت است و نمی‌توانید آن‌ها را بپذیرید، تهیه کنید. باور‌های تان را مرور کنید؛ شاید لازم باشد آن‌ها را تغییر دهید تا بتوانید بهتر مسائل را بپذیرید و به آرامش برسید.

لبخند بزنید تا احساس زشت بودن نکنید

چه باور کنید یا نه، این لبخند زدن یا نزدن اشخاص است که بخش اعظمی از جذابیت آن‌ها را تشکیل می‌دهد. مردم چنان چه حتی قیافه شما را به یاد نداشته باشند، همیشه آن لبخند زیبا و خنده از ته دلتان را به یاد خواهند آورد.

با سندروم وحشتناک احساس زشتی چه کنیم

با سندروم وحشتناک احساس زشتی چه کنیم

به خودتان برسید

یعنی شلواری خوش‌قواره و پیراهنی اتوکشیده تن کنید و موهایتان را هم تا حد ممکن به زیباترین حالت خود درست کنید. شاید ابتدا این کار به نظرتان وقت هدر دادن باشد، ولی آن‌هایی که متقاعد شده‌اند زشت هستند معمولاً تلاش می‌کنند که خود را در منزل پنهان کنند. هنگامی که عادت کنید تمام روز خوب به نظر برسید، به طور خودکار تصور خواهید کرد که شخص خوش ظاهری هستید و به دیگران هم با همین تفکر واکنش نشان خواهید داد.

به این دلایل امکان دارد احساس زشت بودن کنید

افسردگی: تحقیقات نشان می‌دهد زمانی‌که مردم حس افسردگی دارند میزان ناخشنودی از ظاهرشان به بیشترین حد می‌رسد. در این مواقع زنان اندام خود را بزرگ‌تر از مواقع دیگر می‌بینند و احساس می‌کنند زشت‌تر شده‌اند.

کاهش وزن پرخوری

رابطه احساس زشتی کردن با پرخوری

پرخوری: افرادی که دچار BDD هستند حتی با پرخوری هم امکان دارد دچار بیماری افسردگی شوند و اندام شان را در آینه بزرگ و زشت ببینند. به همین علت درصد زیادی از اشخاص مبتلا به این بیماری دچار ناهنجاری‌های تغذیه‌ای می‌شوند و حتی به بی اشتهایی عصبی مبتلا می‌شوند.

اشتباه مغز: حتی لاغرترین زنان هم امکان دارد در برابر آینه خود را چاق ببینند که علت آن هم اشتباه مغز در تخمین اندازه بدن است. تحقیقات نشان می‌دهد مغز انسان می‌تواند اندازه بدن را تا دو سوم بزرگ‌تر و پهن‌تر از میزان واقعی و قد را تا یک سوم کوتاه‌تر از آن چه است، نشان دهد.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *