نسخه جدید بدافزار فنسی بیر باز هم فعال شد

هشدار: بدافزار فنسی بیر دوباره فعال شد!

بدافزار فنسی بیر با ایجاد برخی تغییرات و به روزرسانی‌ها دوباره فعال شده و مجموعه ابزاری تازه در قالب بک دور به آن اضافه شده است.

بدافزار ویروس

مجله اینترنتی پارسی گو: بدافزار فنسی بیر با ایجاد برخی تغییرات و به روزرسانی‌ها دوباره فعال شده و مجموعه ابزاری تازه در قالب بک دور به آن اضافه شده است.

به نوشته فارس به نقل از زددی نت، بدافزار فنسی بیر که به APT28، Sednit، Sofacy و Strontium نیز شهرت دارد پیش از این برخی افراد و چهره های مشهور سیاسی را در نقاط مختلف جهان هدف قرار داده و برای سرقت اطلاعات آنها تلاش کرده بود.

از جمله قربانیان بدافزار مذکور می توان به کمیته ملی دموکراتیک آمریکا یا دی ان سی اشاره کرد که در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده به علت نفوذ همین بدافزار شاهد سرقت داده های حساس خود بودند.

آژانس جهانی ضد دوپینگ، ارتش اوکراین، انجمن فدراسیون های دو و میدانی و برخی نهادهای دولتی در نقاط مختلف جهان نیز هدف حملات هکری فنسی بیر قرار گرفته اند.

ویروس بدافزار

نسخه جدید بدافزار فنسی بیر باز هم فعال شد

فنسی بیر فعالیت مخرب خود را از سال ۲۰۰۴ آغاز کرده و گفته می شود توسط هکرهای روس طراحی شده، اما در این زمینه شواهد قطعی وجود ندارد. فنسی بیر در ۱۵ سال اخیر به طور مرتب به روز شده و تغییراتی در امکانات و محتوای آن به وجود امده تا بتواند حملات خود را تداوم ببخشد.

این بدافزار نخستین بار توسط شرکت امنیتی ای ست کشف شد و مشخص شد برخی وزارتخانه های خارجه در سراسر اروپا و آسیا از جمله قربانیان آن بوده اند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *