همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید و قصد تغییر دادن او را نداشته باشید!

با همسری که نمی خواهد تغییر کند چه باید کرد؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید همسرتان را تغییر دهید. اما با همسری که نمی خواهد تغییر کند چه باید کرد و چطور باید با رفتارهایش کنار آمد؟

با همسری که نمی خواهد تغییر کند چه باید کرد سبک زندگی روانشناسی زندگی مشترک

مجله اینترنتی پارسی گو: حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید همسرتان را تغییر دهید. اما با همسری که نمی خواهد تغییر کند چه باید کرد و چطور باید با رفتارهایش کنار آمد؟ آیا راهی وجود دارد که یکی از زوجین بتواند طرف مقابلش را تغییر دهد؟ بخوانید تا بدانید:

تلاش برای تغییر طرف مقابل در زندگی باعث تنش و بر هم خوردن آرامش است

یک روانشناس درباره تغییر دادن همسری که نمی خواهد تغییر کند گفت: گاهی اوقات شاهد این موضوع هستیم که یکی از زوجین قصد تغییر طرف مقابل را دارد که این باعث تنش و بر هم خوردن آرامش در زندگی مشترک می‌شود.

زهرا امام روانشناس و مشاور درباره چگونگی رفتار با همسری که نمی‌خواهد تغییر کند، اظهار کرد: زوجین در زندگی مشترک باید بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و فضایی مملو از آرامش را ایجاد کنند.

این روانشناس بیان کرد: متأسفانه گاهی اوقات شاهد این موضوع هستیم که یکی از زوجین قصد تغییر طرف مقابل را دارد که این باعث تنش و بر هم خوردن آرامش در زندگی مشترک می‌شود.

او افزود: نکته قابل توجهی که در بسیاری از موارد افراد از آن غافل می‌شوند این است که آن‌ها قادر به تغییر همسرشان نیستند و باید واکنش‌های خود را در مقابل همسرشان تغییر دهند.

همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. زندگی مشترک. سبک زندگی

همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. زندگی مشترک. سبک زندگی

همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید و خواستار تغییر نباشید

امام درباره راهکارهای تغییر واکنش در مقابل همسر گفت: همسرتان را همان گونه که هست بپذیرید، سعی کنید از یک مشاور کمک تخصصی بگیرید تا از افسردگی و طلاق عاطفی جلوگیری شود و برای خودتان مشخص کنید که دقیقا با کدامیک از رفتار‌های همسرتان کنار می‌آیید و کدامیک از رفتارش را نمی‌توانید تحمل کنید.

این روانشناس ادامه داد: سعی کنید با همسرتان در فضایی دوستانه به طور واضح صحبت کنید، حتما بر یک موضوع تمرکز کنید، سعی کنید مواردی که باعث رنجشتان می‌شود را با او در میان بگذارید و همواره سعی کنید از برچسب زدن به همسرتان خودداری کنید.

او خاطرنشان کرد: حتما قبل از ازدواج شناخت کافی از یکدیگر داشته باشید و مشاوره‌های پیش از ازدواج را جدی بگیرید.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دنیای اقتصاد
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *