کارول لینلی بازیگر خوش چهره ای که برای ایرانیان آشنا بود درگذشت! + تصاویر

کارول لینلی بازیگر خوش چهره و سرشناس جهان، که به واسطه پخش فیلم هایش برای ایرانی ها چهره آشنایی محسوب می شد به علت حمله قلبی درگذشت.

کارول لینلی

مجله اینترنتی پارسی گو: کارول لینلی بازیگر خوش چهره و سرشناس جهان، که به واسطه پخش فیلم هایش برای ایرانی ها چهره آشنایی محسوب می شد به علت حمله قلبی درگذشت. بازیگر و مدل مشهور آمریکایی که در ۱۰۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته بود از دنیا رفت.

مرگ خانم بازیگر خوش سیمای جهان

کارول لینلی، بازیگر سینمای هالیوود که سابقه نامزد شدن در جشنواره‌های متنوعی را دارد، صبح امروز بر اثر سکته قلبی و در سن ۷۷ سالگی درگذشت. به نوشته رکنا کارول لینلی زادهٔ ۱۳ فوریهٔ ۱۹۴۲ شهر نیویورک به دنیا آمد. وی از سال ۱۹۵۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بود و طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری در ۱۰۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به آثار زیر اشاره کرد. مردی با سگ شکاری (۱۹۵۹)، کاردینال (۱۹۶۳) ، بانی لیک گم شده (۱۹۶۵)؛ ماجرای پوزیدون (۱۹۷۲)، پارتیزان (۱۹۸۳)، آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند (۱۹۵۷)، راپانزل (۱۹۵۸)، ویرجینیایی (۱۹۶۲)، نایت گالری (۱۹۷۲)، شعبده‌باز (مجموعه تلویزیونی) (۱۹۷۴) کوجک (مجموعه تلویزیونی) (۱۹۷۷)، هاوایی فایو-او (۱۹۷۸) و فرشتگان چارلی (مجموعه تلویزیونی) از جمله آثاری هستند که وی در آن بازی داشته است.

لینلی البته در سال‌های آخر عمر از دنیای بازیگری فاصله گرفت از سال ۲۰۰۶ در هیچ اثری به ایفای نقش نپرداخت و خود را بازنشسته کرد. وی در سال ۱۹۵۹و ۱۹۶۰ به خاطر بازی در سریال تازه وارد توانست به صورت متوالی نامزد جایزه گلدن گلوب شود.

ترنت دولان بازیگر سینمای هالیوود ضمن تایید فوت وی گفت: لینلی دیشب با مشکل قلب روبرو شد و از همان موقع حال خوبی نداشت تا اینکه بعد از حمله شدید قبلی صبح از دنیا رفت.

کرول لینلی کرول اَن جونز

کرول لینلی کرول اَن جونز

کارول لینلی، بازیگر سریال‌های معروف دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی از جمله «کوجک»، «شعبده‌باز»، «فرشتگان چارلی» و چند فیلم سینمایی از جمله «بانی‌لیک گم شده»، بر اثر سکته قلبی و در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

رسانه‌ها دیروز اعلام کردند، کارول لینلی، بازیگر سینمای هالیوود و سریال‌های معروف تلویزیونی، سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) درگذشته است. خبر مرگ این بازیگر، با سه روز تاخیر در ششم سپتامبر (۱۵ شهریور) از طرف خانواده و دوستان او اعلام شد.

کارول لینلی، زاده ۱۹۴۲ در شهر نیویورک، از سال ۱۹۵۶ میلادی و از نوجوانی تا سال ۲۰۰۶ مشغول فعالیت هنری بود و جمعا در ۱۰۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. به نوشته دنیای اقتصاد از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که او در آن نقش داشته است، می‌توان به «راپانزل» (۱۹۵۸)، «ویرجینیایی» (۱۹۶۲)، «کاردینال» (۱۹۶۳)، «بانی‌لیک گم شده» (۱۹۶۵)، شعبده‌باز (سریال تلویزیونی ۱۹۷۴)، کوجک (سریال تلویزیونی ۱۹۷۷) و… اشاره کرد. لینلی بعد از حمله شدید قلبی، سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) در لس‌آنجلس درگذشت.

کرول لینلی در فیلم بانی لیک گم شده و سریال کوچک

کرول لینلی در فیلم بانی لیک گم شده و سریال کوچک

کارول لینی برای ایرانی ها خاطره ساز بود

کرول لینلی (Carol Lynley) با نام اصلی کرول اَن جونز، زادهٔ ۱۳ فوریهٔ ۱۹۴۲ درگذشته ۳ سپتامبر ۲۰۱۹) یک هنرپیشه و مدل کودک پیشین اهل ایالات متحده آمریکا بود. وی از سال ۱۹۵۶ میلادی تا ۲۰۱۹ مشغول فعالیت بوده‌است. به نوشته ویکی پدیا کرول لینلی، مدل برهنه مجله پلی‌بوی در سال ۱۹۶۵ (میلادی) بود. او به مدت ۱۸ سال با دیوید فراست (مجری) رابطه متناوب داشته است.

فیلم‌شناسی کارول لینلی

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که کارول لینلی در آن نقش داشته است می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

فیلم های کارول لینلی

مردی با سگ شکاری (۱۹۵۹)
آخرین غروب آفتاب (۱۹۶۱)
زیر درخت یوم یوم (۱۹۶۳)
کاردینال (فیلم ۱۹۶۳) (۱۹۶۳)
هارلو (فیلم ماگنا) (۱۹۶۵)
بانی لیک گم شده (۱۹۶۵)
ماجرای پوزیدون (۱۹۷۲)
گربه و قناری (۱۹۷۹)
پارتیزان (فیلم) (۱۹۸۳)
ارواح (۱۹۹۰)

کارول لینلی

کارول لینلی

مجموعه تلویزیونی کارول لینلی

آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند (۱۹۵۷)
راپانزل (۱۹۵۸)
ویرجینیایی (۱۹۶۲)
نایت گالری (۱۹۷۲)
شعبده‌باز (۱۹۷۴)
کوجک (۱۹۷۷)
هاوایی فایو-او (۱۹۷۸)
فرشتگان چارلی (۱۹۸۰)
داستان‌های باورنکردنی (۱۹۸۴)
هیولاها (۱۹۹۰)

تهیه و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *