شهرام مشهودی مترجمی که یک شبه به شهرت رسید!

شهرام مشهودی کیست؟ + عکس

نبود مترجم در کنفرانس آندره استراماچونی سرمربی استقلال باعث شد شهرام مشهودی در نقش مترجم ظاهر شود و البته با ظاهر جالب توجه اش به شدت دیده شود!

شهرام مشهودی

مجله اینترنتی پارسی گو: نبود مترجم در کنفرانس آندره استراماچونی سرمربی استقلال باعث شد شهرام مشهودی در نقش مترجم ظاهر شود و البته با ظاهر جالب توجه اش به شدت دیده شود! حالا کنفرانس عجیب استراماچونی، سرمربی استقلال پس از باخت مقابل ماشین سازی تبریز به شدت دیده شده است و شهرام مشهودی نیز به واسطه حضور در این کنفرانس به شهرت رسیده است.

شهرام مشهودی مترجمی که یک شبه متولد شد!

شهرام مشهودی در صفحه نخست روزنامه هدف

شهرام مشهودی در صفحه نخست روزنامه هدف

شهرام مشهودی کیست و چگونه به شهرت رسید؟

شهرام مشهودی در کنفرانس خبری بازی آندره استراماچونی به عنوان مترجم حضور یافت. استقلال در اولین بازی در دقایق پایان بازی شکست خورد. استراماچونی سرمربی استقلال از شکست تیمش و نیز عدم هماهنگی به خاطر حضور مترجم بسیار خشمگین بود. او در کنفرانس خبری درخواست مترجم کرد و به این ترتیب شهرام مشهودی متولد شد!

شهرام مشهودی در کنار آندره استراماچونی

شهرام مشهودی در کنار آندره استراماچونی

واکنش ورزش سه به کنفرانس استراماچونی و تولد شهرام مشهودی

به گزارش پارسی گو، سایت ورزش سه پس از کنفرانس جنجالی و پربازدید استراماچونی و حضور شهرام مشهودی در آن کنفرانس خبری نوشت: پربازدیدترین مصاحبه فوتبال جهان/ ویژه: اضطراب شهرام در اتاق سفید!

سرمربی ایتالیایی استقلال شروعی سخت و پرحاشیه در لیگ برتر ایران داشت هرچند او مسابقه اول را بدون حضور مترجم سپری کرد؛ موضوعی که عصبانیت او را به همراه داشت.

مردی عصبانی با کرواتی باریک تنها روی صندلی پشت به دیوار خاکستری و دستهایش را روی میز قلاب کرده، گاهی نامنظم روی میز ضرب می گیرد و لبها را به هم فشار می دهد. مقابلش تعداد زیادی میکروفون قرار دارد. دو صندلی کنارش خالی است. او رشته کلام را در دست می گیرد و رو به خبرنگاران می گوید:اگه انگلیسی بلدی بیا اینجا بشین و بعد محکم با دست به صندلی خود می کوبد.

این صحنه ای از نمای یک فیلم آوانگارد اروپایی نیست؛ بلکه نمای افتتاحیه کنفرانس خبری آندره آ استراماچونی است که میزانسن و شرایط ناخودآگاه تنهایی و استیصال او را در اولین برخورد جدی اش با فوتبال ایران نشان می دهد. او رو به دوربین و انگار رو به تمام ما ، می خواهد که اگر کسی می تواند در ترجمه کمکش کند به او بپیوندد. مرد خسته و عصبانی از شکست در اولین بازی می خواهد حرف بزند…

لحظاتی می گذرد و مترجم، دستپاچه و مضطرب به همراه یک مرد دیگر که سخنگوی هیات فوتبال استان تبریز است که با بیسیمی در دست می رسند و در اطراف استراماچونی می نشینند. این دو در ابتدا در اینکه چه کسی روی کدام صندلی بنشیند تعلل می کنند اما در در نهایت صحنه کامل می شود. تقیون نماینده هیئت فوتبال بی تفاوت و مترجم با آن چهره خاص و چشم هایی که انگار از فرط نگرانی بازشده اند یک تابلوی اکسپرسیونیستی را می سازند.

مرد ایتالیایی عصبانی تر شروع می کند به سرعت حرف زدن ، بی توجه به اینکه مترجم که کارتش دیرصادر شده است آیا می رسد تمام حرف هایش را ترجمه کند یا نه. استراماچونی یک نفس و لاینقطع حرف می زندو مترجم در حالی که در لابه لای کلمات استراماچونی سرگردان شده سعی می کند که تمام حرف های این مرد عصبانی را ترجمه کند. کلماتی از دست می روند، حس عصبانیت و خشم استراماچونی نه از طریق ترجمه که از رفتار و لحن او بهتر مشخص است. جالب اینکه سرمربی ایتالیایی بعد از اتمام حرفها او را با صندلی تنها گذاشت…

اما عصبانیت استراماچونی می تواند ریشه ای تر هم باشد. او در بازی تیمش برابر ماشین سازی روی نیمکت هم مترجم نداشت. داستان نبود مترجم روی نیمکت استقلال اما به این شرح است که قرار بوده جی پی اس من تیم استقلال به دلیل اینکه به مسایل فنی آشنا است نقش مترجم استراماچونی را در تمرینات و در حین بازی انجام دهد. اما از آنجایی که باشگاه ها به دلیل تعدادبالای کادرفنی برای آنالیزورها کارت بازی نمی گیرند قرار می شود که این آنالیزور به عنوان مترجم قراردادبسته و روی نیمکت استقلال بنشیند.

با وجود ثبت قرارداد آنالیزور استقلال به عنوان مترجم اما کارت بازی او صادر نمی شود؛ گفته می شود دلایلی چون مدرک مترجمی به عنوان مانع صدور کارت بازی مطرح شده در حالی که تا امروز چنین موضوعی به عنوان اصل صدورکارت مطرح نبوده است. در سال های گذشته مترجم های زیادی با مربیان خارجی کار کرده و روی نیمکت نشسته اند و نیازی هم به مدرک مترجمی نبوده است.

اینکه این موضوعی جدید در قوانین مسابقات است یا دلایل دیگری دارد مشخص نیست اما هر چه هست روزگذشته استراماچونی بدون مترجم مدنظرش نود دقیقه تیمش را هدایت کرد.موضوعی که باعث عصبانیت سرمربی استقلال شد و در نهایت خشم او را در کنفرانس مطبوعاتی شعله ور کرد.در این بین اما حالات صورت مترجم استراماچونی یک تصویر به یادماندنی را می سازد. تصاویری که در فضای رسانه ای فوتبال اروپا وایرال و یکی از پربیننده ترین ویدئوهای ورزشی امروز جهان شده است. چیزی نه فقط مختص فوتبال ایران اما در نهایت منحصر به فرد؛ با امضای کسی که پنج شنبه و جمعه تبدیل به یکی از شناخته شدن ترین چهره های در فضای مجازی شد بدون آنکه کسی نامش را بداند؛جوانی به نام شهرام مشهودی.

تصاویر شهرام مشهودی در کنفرانس خبری استراماچونی

در تصاویر زیر که مربوط به کنفرانس خبری استراماچونی پس از باخت مقابل ماشین سازی تبریز است شهرام مشهودی با آن میمیک چهره جذاب قابل مشاهده است:

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری 1

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری ۱

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری 2

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری ۲

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری 3

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری ۳

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری 4

شهرام مشهودی و استراماچونی کنفرانس خبری ۴

گفتنی است شهرام مشهودی پس از کنفرانس خبری استراماچونی به شهرت رسید و خبرگزاری ها با تیتر مترجمی که به لطف استراماچونی جهانی شد از وی یاد کردند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *