رابطه حمام داغ و خواب راحت

معجزه حمام داغ برای داشتن یک خواب راحت

حتما برای همه ما پیش آمده که بعد از یک حمام داغ به خواب راحت رفته باشیم. حالا محققان رسما اعلام کرده اند حمام داغ برای داشتن یک خواب راحت بهترین راه حل است.

حمام داغ

مجله اینترنتی پارسی گو: حتما برای همه ما پیش آمده که بعد از یک حمام داغ به خواب راحت رفته باشیم. حالا محققان رسما اعلام کرده اند حمام داغ برای داشتن یک خواب راحت بهترین راه حل است.

به گفته محققان، حمام داغ ۴۰ تا ۴۲ درجه سانتیگراد حداقل ۹۰ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب می‌تواند بهترین راه داشتن یک خواب راخت باشد.

محققان دانشگاه تگزاس بعد از بررسی هزاران مطالعه مربوط به بدن براساس آب یا حمام کردن یا دوش گرفتن با اب گرم یا داغ، با بهبود کیفیت خواب به این نتیجه رسیدند.

خواب راحت relax sleeping

تأثیر شگرفت حمام داغ برای یک خواب راحت

«شهاب حقایق» سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما با بررسی تمام مطالعات مشهور در این زمینه دریافتیم رابطه قابل توجهی بین حمام داغ و خواب راحت وجود دارد.»

در این تحقیق، ۵۳۲۲ مطالعه مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند هم خواب و هم دمای مرکزی بدن از طریق ساعت شبانه روزی بدن که در هیپوتالاموس مغز قرار دارد، تنظیم می‌شوند و بر خواب و بیداری تأثیر می‌گذارند.

محققان دریافتند زمان مطلوب حمام کردن به منظور خنک کردن دمای مرکزی بدن و بهبود کیفیت خواب، حدود ۹۰ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب است.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: بهداشت نیوز

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *