با این راهکارها مطمئن تر به سوی موفقیت گام بردارید!

مطمئن ترین و بهترین راه موفقیت چیست؟

تقلید همیشه هم بد نیست! به تازگی محققان پس از زندگی و عادات افراد موفق به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه موفقیت تکرار عادات افراد موفق است.

بهترین راه موفقیت

مجله اینترتی پارسی گو: تقلید همیشه هم بد نیست! به تازگی محققان پس از زندگی و عادات افراد موفق به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه موفقیت تکرار عادات افراد موفق است. این به معنای تفکر نکردن، خلاقیت نداشتن یا تنبلی نیست. بلکه به این معنی است که اگر راهی به درستی و با تلاش دیگران به راه افتاده است، بقیه هم می توانند برای موفق شدن در آن گام بگذارند.

راه رسیدن به موفقیت

نتایج بررسی ها درباره بهترین راه موفقیت

محققان پس از بررسی زندگی روزمره افراد موفق به نتیجه جالبی رسیدند؛ اکثر افراد موفق عادات مشترکی دارند که تبدیل به خصیصه رفتاری آن‌ها شده است. شاید اگر این عادات را بشناسید و در زندگی به کار ببرید روزی شما هم در زمره افراد موفق قرار گیرید. در مطلب پیش رو ۵ مقاله مفید و کاربردی در این زمینه را گرد‌آوری کردیم. با شبکه همراه باشید.

ما در زندگی به انجام خیلی کارها عادت کرده‌ایم و این کارها معمولاً حاصل تکرار یک عمل یا حرف در یک دوره زمانی بوده‌اند. تکرار یک سری افکار هم می‌توانند در زندگی ما تاثیرگذار باشند و راه را برای رسیدن به موفقیت هموار نمایند، زیرا هر دستاوری نشات گرفته از اندیشه‌ای است. برای رسیدن به موفقیت عمل به تنهایی کافی نیست. ما می‌توانیم از افکارمان نیز در جهت کسب موفقیت استفاده نماییم چون عمل زاییده افکار است. انسان‌های موفق هر روز چیزهایی را به خود تلقین می‌کنند تا ملکه ذهن‌شان شوند و به آنان در مسیری که در پیش دارند، کمک نمایند.

اگر دائما در حال تلاش هستید ولی در نه در زندگی شخصی و نه در زندگی حرفه‌ای خود موفقیتی به‌دست نمی‌آورید؛ یک قدم عقب بروید. ممکن است مشکلتان غیر از چیزی باشد که فکر می‌کنید؛ انسان‌ها اکثر اوقات وقتی موفقیتی کسب نمی‌کنند با خودشان می‌گویند اگر دانش بیشتری داشتم؛ اگر فرصت برایم به‌وجود می‌آمد؛ اگر از ارتباطات قوی برخوردار بودم یا این‌که شانس داشتم حتما به جایی می‌رسیدم. مشکل شما می‌تواند چیزی باشد که به آن اعتقاد دارید؛ نوع فکر کردن و دیدتان به زندگی و اطرافتان باشد و همین مسئله روی کارهای شما تأثیر می‌گذارد.

خیلی سخت است بتوان فردی را پیدا کرد که با کار و تلاش بی‌وقفه در کنار داشتن چشم‌اندازی به آینده توانسته باشد ثروتی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار جمع‌آوری کند. «جک ما» یکی از آن افراد است. مؤسس و مدیرعامل یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین پورتا‌ل‌های تجارت الکترونیک بر روی پلتفرم وب، تبدیل به یکی از ثروتمندترین مردان جهان شده است. اما هیچ‌گاه اجازه نداده که ابر موفقیت جلوی دید و چشم‌انداز او را بگیرد یا این‌که فراموش کند از کجا آمده است. کلیدهای موفقیت وی، واقعی و قابل لمس است؛ کلیدهایی که می‌تواند برای همه مردم منبع الهام باشد؛ فرقی نمی‌کند این افراد میلیاردهای موفق باشند یا صاحبان و مالکان کسب‌وکارهای کوچک.

موفقیت

تفاوت های افراد موفق با دیگران چیست؟

ثروتمندانی که ثروت‌شان را از راه کسب و کار خود بدست آورده‌اند، افرادی هستند که در مقایسه با طبقه متوسط جامعه تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت‌ها گاه بزرگ‌اند و گاه کوچک و جزیی. اما آنچه که باید بدانیم این است که ثروت این‌گونه افراد به راحتی حاصل نشده و آن‌ها مجبوراند برای رسیدن به اهداف بزرگ خود دردسرهایی را به جان بخرند که افراد طبقه متوسط ممکن است زیر بار آن‌ها نروند.

آخرین فعالیت‌هایی که هر فرد قبل از خواب شبانه انجام می‌دهد، ممکن است تاثیر به سزایی در عملکرد و نیروی وی در روز بعد داشته باشد. ما با انجام برخی کارها و یا عادت‌های ساده می‌توانیم خود را قبراق و سرحال برای فعالیت‌های روزمره آماده کنیم. افراد موفق برای لحظه های زندگی خود برنامه‌ریزی دارند، حتی برای لحظات قبل از خواب خود؛ چون می‌دانند موفقیت آن‌ها در گروی سلامت جسم و روان آن‌ها است.

تواناییِ خلقِ موفقیت، محصولِ ترکیبِ منحصربه‌فردی از مهارت‌ها، ذهنیت‌ها و توانایی‌هاست و شما می‌توانید با استفاده از آنها به بزرگ‌ترین رؤیاهای خود برسید. فراموش نکردن این نکته خیلی مهم است زیرا هر مسیری که در راه موفقیت در زندگی طی می‌کنید رو به تکامل است. بسیاری از موفقیت‌ها آغاز می‌شوند و برخی تمام؛ اما اغلب آنها تکامل می‌یابند چرا که موفقیت هرگز یک مقصد نهایی نیست.

فردی که فوق‌العاده موفق است هرگز خود را به یک کسب وکار موفق محدود نمی‌کند بلکه به‌طور همزمان چند کار را مدیریت می‌کند. ما در این مقاله، فارغ از اینکه در انتظار رسیدن به اولین موفقیت خود هستید یا تاکنون به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اید، چند نکته‌ی بکر را با شما درمیان می‌گذاریم که می‌توانید در راه موفقیت در زندگی از آنها استفاده کنید.

راز بزرگ موفقیت

موفقیت را تعریف کنید اما بگذارید معنایی انعطاف‌پذیر داشته باشد

بسیاری از کارآفرینان موفق و مربیان مدیریت و رهبری به شما می‌گویند که باید برای خود تعریفی از موفقیت داشته باشید. مسلما این کار تمرین مفیدی است و خود من هم به‌ عنوان بخشی از کار و مأموریتم در کسب‌وکار از آن بهره می‌برم. هرچند که فکر می‌کنم باید انعطاف‌پذیر باشیم و منتظر بمانیم تا هنگام رسیدن به موفقیت ببینیم که موفقیت چه شکلی است.

می‌توانم به شما بگویم که دستاوردهای واقعی تقریبا همیشه با آنچه در ذهن خود تصور می‌کنیم متفاوت هستند. علت این امر این نیست که آن دستاوردها موفقیت به حساب نمی‌آمدند، بلکه علت این است که تعداد نامحدودی از متغیرها وجود دارند که در هر موفقیت دخیل هستند و هریک از آنها تأثیر خود را روی شما خواهند گذاشت.

وقتی شما به پول می‌رسید، کسب‌وکارتان رونق می‌یابد یا به هر موفقیت دیگری دست می‌یابید، همواره با آنچه از قبل در ذهن خود ساخته بودید متفاوت خواهد بود. پس موفقیت را تعریف کنید اما این را هم بدانید که وقتی به موفقیت رسیدید، ممکن است دستاورد شما دقیقا کپی برابر اصل آنچه در ذهن داشتید نباشد، اما جوهره‌ی آن را دارد.
تصویر کلی را به یاد بسپارید

شاید من به این خاطر به موفقیت رسیده‌ام که همیشه برادرم تنها شریکم بوده است، اما قبلا هم می‌دانستم که خانواده در موفقیت کلی زندگی نقش به‌سزایی دارد. وقتی با همسرم آشنا شدم با خود گفتم که این همان زنی است که می‌خواهم در مسیر موفقیت‌مان همراه هم باشیم. این کار به صبر و درک و مدارا نیاز داشت چرا که ما ازدواج کردیم و صاحب فرزند شدیم اما برای من تصویر کلی موفقیت بدون وجود خانواده ناقص بود.

من همچنین بر این باورم که موفقیت به معنای داشتن بدن و روان سالم است. این امر باعث شده است که من سلامت خود را انگیزه‌ اولیه‌ی خود قرار دهم و از بدن و روان خود مراقبت کنم.

این چیزها مادامی که در مسیر موفقیت، تصویر بزرگ‌تر را در ذهن نداشته باشید در اولویت شما قرار نخواهند گرفت.

قانون موفقیت

خوش برخوردی با دیگران راه موفقیت در زندگی

این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند با دیگران همان‌گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. برخی آدم‌هایی که در طول زندگی با آنها برخورد داشته‌ام رفتار خوبی با من نداشتند و من هم فورا آنها را از زندگی‌ام حذف کردم زیرا هیچ علاقه‌ای ندارم وقتم را با آدم‌های نامناسبی بگذرانم که رفتارشان مطابق میل من نیست؛ بالعکس دوست دارم با آدم‌هایی معاشرت کنم که بتوانم رفتاری توأم با صداقت،‌احترام و صبوری داشته باشم.

در مسیر صعود به قله و کسب موفقیت هم، با آدم‌هایی که کنارتان بودند خوب رفتار کنید چراکه ممکن است دوباره به جایگاه قبلی‌تان برگردید و به آنها نیاز پیدا کنید؛ جان کلام اینکه «چو به گشتی طبیب از خود میازار، چراغ از بهر تاریکی نگه‌دار». خوشبختانه من چندان در زندگی خود مجبور نبوده‌ام که به پایین برگردم اما تعداد افرادی که بدون چشمداشت به من و خانواده‌ام کمک کرده‌اند یا با من ارتباط برقرار کرده‌اند یا به هر نحوی در غنا بخشیدن به زندگی‌ من نقش داشته‌اند، آن‌قدر زیاد است که حیرت‌ می‌کنید. امیدوارم که من هم بتوانم همچون آنها با دیگران برخورد کنم، چرا که بازتاب صداقت و اعمال نیک همیشه به خود آدم برمی‌ گردد.

تعریف موفقیت 3

تواضع داشته باشید! تواضع راز مهمی در موفقیت است

نمی‌گویم خود را در برابر دیگران تحقیر کنید، اما به لحاظ فلسفی بر این باورم که اگر خود را در کانون جهان تصور نکنید، به چند دلیل به موفقیت شما کمک می‌شود.

اول، اگر در کانون جهان نباشید، خودتان را هم خیلی کمتر جدی خواهید گرفت و درنتیجه بیشتر خواهید خندید، ریسک بیشتری خواهید کرد و اگر هم به موفقیت نرسیدید چندان به قبایتان بر نمی‌خورد. هر کسی در زندگی شکست را تجربه می‌کند و شکست هم آدم را نمی‌کشد. دوم اینکه، من فکر می‌کنم با تواضع مغز خود را دربرابر ایده‌های جدید باز می‌گذارید. یک فرد کنجکاو که به مطالب گوش می‌دهد می‌تواند نسبت به فردی که خود را علامه‌ی دهر می‌داند، چیزهای بیشتری یاد بگیرد.

درنهایت اینکه، مردم دوست دارند با کسی کار کنند که از امتحان کردن چیزهای جدید هراسی ندارد و به دیگران گوش فرا می‌‌دهد و برای نظرات آنها ارزش قائل است. با اندکی تواضع می‌توان خیلی سریع‌تر به موفقیت رسید.

راه رسیدن به موفقیت

مسیر موفقیت را اینگونه طی کنید!

در هر دو سوی جاده‌ی موفقیت، مناظر زیبایی از موفقیت وجود دارد. هر از چندگاهی کنار جاده ترمز کنید و موفقیت‌های کوچکی را که پشت سر گذاشته‌اید جشن بگیرید. توقف دوره‌ای درطول مسیر برای نگاه به پشت سر، انگیزه‌بخش است. پس درطول مسیر، برای جشن گرفتن موفقیت‌های کوچک‌تان وقت بگذارید. خلاصه اینکه برای موفقیت ها و تلاش های خود ارزش قائل شده و قدردان دستاوردهای خود باشید.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. چطور ۲. مجله شبکه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *