درخشش دوباره ستاره برزیلی: مارتا کلوزه را گرفت و بهترین تاریخ شد!

بازیکن تیم ملی زنان برزیل بهترین گلزن جام جهانی شد! + عکس

مارتا در دیدار برزیل مقابل ایتالیا در جام جهانی بانوان موفق شد بهترین گلزن جام جهانی شده و رکورد بهترین گلزن تاریخ جام های جهانی را از آن خود کند.

مارتا بهترین گلزن جام جهانی

مجله اینترنتی پارسی گو: مارتا در دیدار برزیل مقابل ایتالیا در جام جهانی بانوان موفق شد بهترین گلزن جام جهانی شده و رکورد بهترین گلزن تاریخ جام های جهانی را از آن خود کند.

درخشش دوباره ستاره برزیلی: مارتا کلوزه را گرفت و بهترین تاریخ شد

مارتا در دیدار برابر ایتالیا گلی تاریخی به ثمر رساند تا حالا با ۱۷ گل، بالاتر از میروسلاو کلوزه هم در رده بانوان و هم آقایان، بهترین گلزن تاریخ جام های جهانی لقب گیرد.

مارتا سه گل در جام جهانی ۲۰۰۳، هفت گل در جام ۲۰۰۷، چهار گل در جام ۲۰۱۱، یک گل در جام ۲۰۱۵ و دو گل در جام ۲۰۱۹ به ثمر رسانده و حالا بالاتر از میروسلاو کلوزه آلمانی که در جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل به رکورد ۱۶ گل رسیده بود، بهترین گلزن تاریخ جام های جهانی به شمار می آید.

مارتا پس از این رکودشکنی گفت: شکستن رکوردها چیزی است که به طور طبیعی اتفاق می افتد. من با عشق فوتبال بازی می‌کنم و همیشه منتظر این لحظه بودم. این رکورد نه تنها متعلق به من، بلکه متعلق به همه بانوان است. این رکورد ماست، متعلق به همه زنان است، ما دائما در سطوح تلاش می کنیم، من نیز کنار همه شما مبارزه و تلاش می کنم و ما باید ثابت کنیم که زنان قادر به انجام هر نوع فعالیت هستند.

برزیل در دور بعدی یا با آلمان و یا با فرانسه بازی خواهد کرد. مارتا در این رابطه گفت: “ما برزیل هستیم و باید برای مواجهه همه تیم‌ها آماده باشیم. در چنین مسابقاتی شما نمی توانید حریف خود را انتخاب کنید. شما باید آماده بازی کردن در برابر هر تیمی باشید و ما نیز اینگونه ایم.”

ماتا در مورد شرایط آمادگی خود نیز اعلام کرد: فراتر از تصورم در شرایط خوبی هستم اما هنوز ترس من از مصدومیت دوباره کامل برطرف نشده و به همین دلیل در اواخر بازی درخواست تعویض دادم.

مارتا رکورد کلوزه را شکست و بهترین گلزن جام جهانی شد

مارتا رکورد کلوزه را شکست و بهترین گلزن جام جهانی شد

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *