چطور عصبانیت خود را کنترل کنیم و وقتی عصبانی هستیم با همسر خود چطور رفتار کنیم؟

در عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟

خیلی از ما هنگامی که عصبانی می شویم رفتار درستی نداریم. اما هنگام عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم و چطور می توانیم عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

در عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم

مجله اینترنتی پارسی گو: خیلی از ما هنگامی که عصبانی می شویم رفتار درستی نداریم. اما هنگام عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم و چطور می توانیم عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

یک روانشناس گفت: داشتن یک زندگی آرام با وجود همسر بداخلاق باعث آشفتگی روابط می‌شود که با تدبیر می‌توان در روحیات او تاثیرگذار بود.

زهرا امام روانشناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص چگونگی رفتار هنگامی که همسرمان عصبانی است، اظهار کرد: داشتن یک زندگی آرام با وجود همسر بداخلاق و تندخو باعث آشفتگی روابط می‌شود که با تدبیر و شکیبایی و بدست آوردن بینش بیشتر نسبت به عواقب عصبانیت می‌توان در روحیات همسر تاثیر گذار بود.

این مطلب به شما پیشنهاد می شود!

12 روش ساده برای کنترل عصبانیت!

12 روش ساده برای کنترل عصبانیت!

برای کنترل عصبانیت و ایجاد احساس مثبت و خوشحال بودن که می‌تواند وقایع منفی را تحمل پذیر کند دانشمندان 12 راهکار‌ برای کنترل عصبانیت به افراد توصیه می‌کنند.

امام بیان کرد: به این فکر کنید، چه دلیلی دارد که همسرتان چنین برخوردی دارد؟ آیا نیاز‌های او برآورده نمی‌شود؟ یا اینکه جزء عادات‌های رفتاری او شده است؟ و یا اینکه نوع برخورد‌های شما، خشم و عصبانیت را در او بوجود می‌آورد؛ بنابراین پیدا کردن جواب به شما کمک می‌کند تا بتوانید راه حل مناسبی را برای خود پیدا کنید.

در عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم 1

ریشته عصبانیت چیست؟

این روانشناس گفت: گاهی اوقات ریشه‌های خشم در استرس، ترس و ناکامی است و مردان خشم خود را با زبان کلامی بیان می‌کنند و زنان با گریه کردن.

وی افزود: بهترین روش، شفاف و واضح صحبت کردن با همسر عصبانی است و با وی صحبت شود که خشم و ناراحتی او موجب آزردگی و دلشکستگی شما می‌شود؛ همچنین درمواقعی صحبت شود که شخص از نظر هیجانی آرام باشد.

امام با بیان اینکه صحبت‌های منطقی، کوتاه و محبت آمیز او را متوجه عواقب رفتارش کنید، اضافه کرد: زمانی که شما چنین گفتگویی با او انجام می‌دهید، لازم است از رفتار‌های مناسب او که مورد تایید و توجه شماست نیز گفتگو کنید و اینکه بسیاری از محبت‌ها و رفتار‌های خوب او را می‌پسندید.

این روانشناس اضافه کرد: به جای درگیری و تمرکز بیشتر بر خشم و ناراحتی ها، بر بوجود آوردن موقعیت‌هایی که شادی آور و خوشایند است تاکید کنید همچنین گاهی اوقات همسرتان متوجه خشم خود می‌شود، ولی در کنترل آن ضعف دارد (عدم کنترل هیجانات) در این مورد با کمک هم سعی کنید راه‌های کنترل خشم را پیدا کنید.

رفتار با همسر هنگام عصبانیت

هنگام عصبانیت از بحث، مسخره کردن و نیش و کنایه بپرهیزید!

وی با اشاره به اینکه ذهنیت منفی به همسرتان نداشته باشید، گفت: در هنگام عصبانیت همسرتان از ادامه دادن و بحث کردن بپرهیزید همچنین از مسخره کردن و نیش وکنایه زدن پرهیز کنید.

این روانشناس بیان کرد: از برچسب زدن مانند بدقول، کله شق، یک دنده، لجباز و… به همسر خود خودداری کنید؛ همچنین علاقه تان را ابراز و اثبات و به همسرتان ابراز محبت کنید و در رفتار خود این موضوع را روشن کنید.

وی خاطرنشان کرد: سعی کنید فهرستی از قابلیت‌ها و صفات مثبت همسر خود را بنویسید برای ایجاد تفاهم با همسرتان از گوش فعال استفاده کنید به معنا که به صحبت های او خوب گوش کنید ، کلامش را قطع نکنید و اجازه دهید که مطالب خود را تا انتها بیان نماید.

این مطلب به شما پیشنهاد می شود!

7 راز مهم درباره زندگی مشترک!

7 راز مهم درباره زندگی مشترک!

هفت راز طلایی برای بهبود زندگی مشترک: زندگی مشترک و موفقیت در آن راز و رمزهایی دارد که اگر به آنها عمل شود، نتیجه آن به سادگی قابل مشاهده است.

در اوج عصبانیت و خشم چگونه با همسر خود رفتار کنیم

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به اشتراک بذار:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.