کاهش میل سیگار با بوی خوش!

راهی آسان برای کاهش میل سیگار

اخیرا توسط محققان راهی آسان برای کاهش میل سیگار و وسوسه سیگار مطرح شده است که عبارتست از استفاده از یک بوی خوش قبل از مصرف سیگار.

سیگار

مجله اینترنتی پارسی گو: اکثر افرادی که از کشیدن سیگار خسته شده اند این سوال را می پرسند که آیا راهی برای کاهش میل سیگار وجود دارد؟ در واقع میلیون‌ها نفر مایل هستند سیگار را ترک کنند، اما نمی‌توانند از مصرف آن خودداری کنند.

اخیرا توسط محققان راهی آسان برای کاهش میل سیگار و وسوسه سیگار مطرح شده است که عبارتست از استفاده از یک بوی خوش قبل از مصرف سیگار.

آداب سیگار کشیدن 1

راهی برای کاهش وسوسه سیگار کشیدن

مایکل سیت از دانشگاه پیتسبورگ (ایالات متحده آمریکا) در مقاله‌ای در مجله روانشناسی غیرعادی نوشت: اگر کسانی که سابقا سیگاری بودند با خود چند نوار معطر یا حباب‌های خوش بو داشته باشند آنگاه اشتیاق و وسوسه آن‌ها برای کشیدن سیگار می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد.

به گفته وی، بسیاری از افراد که سابقا سیگاری بودند دوباره به سوی سیگار کشیده می‌شوند، حتی در مواردی که از آدامس نیکوتین برای سرکوب اشتیاق برای تنباکو استفاده می‌کنند.

وی گفت: “میلیون‌ها نفر امروز نیازمند کمک هستند، آن‌ها می‌خواهند، اما نمی‌توانند سیگار را ترک کنند. ” مشکل اصلی برای افرادی که به سمت سیگار کشیدن رفته اند، مواجه شدن با محصولات تنباکو است.

در آزمایشی از ۲۰۰ فردی که به شدت سیگار استعمال می‌کردند استفاده شد. ابتدا از آن‌ها خواسته شد تا عطر‌های معطری را بو کنند و سپس سیگار خود را روشن کنند و در دست گیرند وسپس بگویند که از ۱۰۰ چقدر میل به کشیدن سیگار دارند. این آزمایش نشان داد که بو کردن عطر‌های خوشبو باعث کاهش ۲۰ درصدی به کشیدن سیگار می‌شود.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: اسپوتنیک به نقل از فرادید

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *