سلامتی چشم سبز ها در خطر است اما می توان پیشگیری کرد!

اگر رنگ چشم سبز دارید حتما بخوانید!

افراد چشم سبز جذابیت زیادی دارند اما بیشتر در معرض ابتلا به یک نوع سرطان هستند. افرادی که چشم آبی یا سبز دارند، رنگدانه‌ کمتری نسبت به چشم قهوه‌ای دارند.

چشم سبز

مجله اینترنتی پارسی گو: رنگ چشم یک مسئله ژنتیکی است، اما چه چیزی باعث می شود برخی افراد چشم های رنگی داشته باشند و این افراد از لحاظ جسمی چه تفاوتی با دیگران دارند؟ اگر رنگ چشم سبز دارید این مقاله را از دست ندهید.

چشم سبز ها رنگدانه‌ سبز رنگ ندارند!

اگر چه ما چشمان برخی افراد را سبز می‌بینیم اما واقعیت چیز دیگری است. در واقع هیچ چشمی به رنگ سبز مطلق نیست، بلکه از ترکیب رنگ‌های دیگر است که این رنگ به چشم ما سبز می‌آید.

افرادی که چشمان سبز رنگی دارند، در حقیقت چشمان شان شامل رنگدانه‌های قهوه ای، زرد و آبی است. چشمان سبز رنگ، ملانین زیاد و همچنین ذخیره کلاژنی در استروما ندارد. از این رو، هنگامی که نور وارد چشم می‌شود، بخش اعظم آن توسط سلول‌های رنگدانه‌دار جذب می شود و ذرات درون استروما نیز نور را پراکنده می‌کنند. در نتیجه نور آبی پس از ترکیب با نور قهوه‌ای ملانین به رنگ سبز تبدیل می‌شود.

چشم سبز‌ در هر نژادی یافت می‌شود

اگر چه چشم سبز‌ها را بیشتر در اروپا می‌بینیم اما هر فردی با هر نژادی، می‌تواند چشمان سبز رنگی داشته باشد.

سلامتی چشم سبز ها در خطر است

اگر چه افراد چشم سبز جذابیت زیادی دارند اما از طرف دیگر، بیشتر در معرض ابتلا به یک نوع سرطان هستند. افرادی که چشمان آبی یا سبز دارند، رنگدانه‌های کمتری نسبت به چشم قهوه‌ای ها دارند و از آن جا که همین رنگدانه‌های قهوه‌ای، از چشم در برابر سرطان محافظت می‌کند، افرادی که چشمان روشنی دارند، بیشتر در معرض نور و به تبع آن ابتلا به سرطان هستند. از این رو، برای جلوگیری از این بیماری، باید از عینک‌ آفتابی استفاده کنند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: خراسان نیوز به نقل از سیمرغ

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *