تیم ملی ایران 2 تیم ملی ویتنام 0

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹: ایران ۲ ویتنام ۰ (گام دوم)

در دومین گام تیم ملی در جام ملت های آسیا ملی پوشان ایران با نمایشی منطقی و زدن دو گل آزمون موفق به برتری برابر ویتنام شدند.

تیم ملی ایران جام ملت های آسیا سردار آزمون

مجله اینترنتی پارسی گو: ملی پوشان ایران با نمایشی منطقی و زدن دو گل آزمون موفق به برتری برابر ویتنام شدند. تیم ملی ایران که در نخستین مسابقه جام ملت‌ های آسیا نمایش فوق‌العاده‌ای برابر یمن داشت و موفق شد با نمایشی سراسر هجومی و یک طرفه به برتری ۵ بر صفر دست پیدا کند و برای مدعیان قهرمانی این رقابت‌ها خط و نشان بکشد، ظهر امروز شنبه در دومین بازی خود به مصاف ویتنام رفت و توانست مثل دیدار اول دروازه خود را بسته نگه دارد و با گل‌های سردار آزمون در دقایق ۳۸ و ۶۹ صاحب برتری شود و در جدول گروه D به امتیاز ۶ رسیده و صدرنشینی را حفظ کند.

ویتنام که در مسابقه اخیرش عملکرد فراتر از تصور برابر عراق داشت و در لحظات پایانی شکست خورد، امروز به دنبال زد ضد حملات و گرفتن حداقل یک امتیاز از شاگردان کارلوس کی‌روش بود ولی تلاش آنها باز هم بدون امتیاز بود و با وجود اینکه در نیمه دوم نیز حملاتی روی دروازه ایران داشت؛ اما در نهایت نتوانست گلی بزند و ۲ بر صفر مغلوب شود.

ملی پوشان فوتبال ایران که چهار سال قبل با شکست مقابل عراق از جام ملت‌های آسیا کنار رفتند، حالا باید به فکر سومین دیدار مرحله گروهی، صدرنشینی و البته انتقام باخت ۲۰۱۵ از این تیم باشند تا با کسب پیروزی، به‌عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.

جام ملت‌ های آسیا – امارات ۲۰۱۹ ؛ گروه D
شنبه: ۹۷/۱۰/۲۲ ؛ ساعت ۱۴:۳۰
استادیوم: آل نهیان- ابوظبی/ تماشاگر:
داور: محمد تقی الجعفری(سنگاپور)؛ کمک‌ها: رونی کو مین کیات و سرگی گریشنکو(قزاقستان)؛ داور چهارم: پاراکراما هماسونگا(سریلانکا)/ کمک داوران پشت دروازه: سزار راموس(مکزیک) و دیلان پریرا(سریلانکا)

حتما بخوانید

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹: ایران ۵ یمن ۰ (گام نخست)

تیم ملی ویتنام:

دانگ وان لام
دو دوی مان
کو انگوک های
بی تی دانگ
دوآن وان هائو
نوین ترانگ هوانگ(۸۵- نوین تین لین)
فام دوک هوی(۵۹- انگان وان دای)
دو هانگ دانگ
نوین چانگ های
فان وان دوک(۴۶- نوین وان توآن)
نوین چانگ فونگ

سرمربی: پارک هانگ سئو

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
مرتضی پورعلی‌گنجی
وریا غفوری
احسان حاج‌صفی
امید ابراهیمی
وحید امیری(۶۴- احمد نوراللهی)
اشکان دژاگه
سامان قدوس
مهدی طارمی(۶۴- مهدی ترابی)
سردار آزمون(۷۹- کریم انصاری‌فرد)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

اخطار

مهدی طارمی(۱۸) احسان حاج‌صفی(۷۵) از ایران

دوآن وان هائو(۴۶) دو دوی مان(۱+۹۰) از ویتنام

شرح گل

ویتنام صفر – ایران ۱ (دقیقه ۳۸: سردار آزمون): وریا غفوری با یک‌پا- دوپا، در جناح راست محوطه جریمه سامان قدوس را راه انداخت که او بعد از فرار سریع، ارسال دقیقی به مقابل دروازه خالی ویتنام فرستاد تا سردار آزمون با ضربه سر گل اول ایران را به ثمر رساند.

ویتنام صفر – ایران ۲ (دقیقه ۶۹: سردار آزمون): ترابی در میانه زمین به غفوری پاس داد که پاس او به دژاگه و در ادامه پاس این بازیکن به ترابی، وینگر سرعتی ایران را راه انداخت که ترابی نیز مجددا به سردار آزمون پاس داد تا این بازیکن با دریبل تماشایی دو مدافع ویتنام در موقعیت تک به تک قرار بگیرد و به زیبایی گل دوم ایران را بزند.

دقایق حساس

دقیقه ۷: پاس در عمق سامان قدوس سرعت بالایی داشت و موجب شد تا دانگ وان زودتر از آزمون به توپ رسیده و آن را جمع کند.
دقیقه ۱۱: سانتر خطرناک دژاگه از روی کرنر سمت راست زمین با ضربه سر طارمی، در تیرک دوم مقابل پای امیری افتاد ولی توپ بعد از برخورد به این بازیکن در اختیار دانگ وان قرار گرفت تا موقعیت جدی ایران از دست برود.
دقیقه ۱۴: دانگ وان باز هم با خروج به موقع از دروازه اجازه نداد حرکت ترکیبی و پاس‌های متوالی حاج‌صفی، قدوس و آزمون به نتیجه برسد و توپ را از مقابل پای سردار جمع کرد.
دقیقه ۱۷: سامان قدوس فرار خوبی به پشت مدافعان ویتنام داشت، اما نتوانست از پاس در عمق عالی دژاگه از بین سه بازیکن حریف استفاده کند و شوت محکم او با واکنش دانگ وان که خروج موفقی از دروازه انجام داده بود، به کرنر رفت.
دقیقه ۱۷: سانتر دقیق دژاگه از روی کرنر به مقابل تیرک دوم دروازه ویتنام را کنعانی‌زادگان نتوانست استفاده کند تا موقعیت دیگری برای ایران از دست برود.
دقیقه ۲۱: اشکان دژاگه با دو سر توپ و جای گذاشتن دو مدافع به سمت راست زمین رفت ولی ارسال او را انگوک های بالاتر از امیری و زودتر از طارمی دفع کرد.
دقیقه ۲۳: وریا غفوری با فرار سریع از جناح راست به توپ رسید که ارسال او را طارمی بعد از مهار توپ، با روی پا شوت زد، اما حضور به موقع انگوک های مقابل توپ اجازه نداد دروازه ویتنام باز شود.
دقیقه ۲۶: کرنری که با اشتباه دوی مان به سود ایران اعلام شده بود را دژاگه به مقابل دروازه ویتنام فرستاد که دانگ وان باز هم با دفع توپ اجازه کار به ملی پوشان ایران را نداد.
دقیقه ۲۶: پاس امید ابراهیمی و شوت روی پای آزمون را دانگ وان از گوشه دروازه ویتنام راهی کرنر کرد.
دقیقه ۳۶: پاس در عرض امیری به پشت محوطه جریمه و شوت بیرون پای سردار آزمون داخل چارچوب نبود و از کنار دروازه ویتنام به اوت رفت.
دقیقه ۴۴: پرتاب اوت بلند امیری از سمت راست زمین با ضربه سر طارمی برخوردی با دست دانگ هانگ داشت و در اختیار دانگ وان قرار گرفت که داور سنگاپوری اعتقادی به خطای هند پنالتی نداشت.
دقیقه ۱+۴۵: چانگ فونگ در زدن ضربه آخر در محوطه جریمه ایران ناکام بود تا پورعلی‌گنجی از او توپ‌گیری کند ولی در برخورد با وان هائو روی زمین بیافتد و دچار مصدومیت جزئی شود.

دقیقه ۵۲: چانگ فونگ بهترین فرصت برای زدن گل اول ویتنام را داشت ولی نتوانست در موقعیت تک به تک با بیرانوند گلزنی کند و ضربه او را دروازه‌بان ایران در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه ۵۳: شوت روی پای پُر قدرت آزمون از پشت محوطه جریمه را وان لام برگشت داد که در ریباند مهدی طارمی نتوانست از موقعیت استفاده کند و شوت محکم و بی‌دقت او به بیرون رفت.
دقیقه ۵۴: دانگ وان با خروج به موقع از دروازه اجازه نداد طارمی گلزنی کند و توپ را از مقابل پای مهاجم ایران جمع کرد.
دقیقه ۵۹: پنج پاس متوالی سردار آزمون و مهدی طارمی به یکدیگر ثمربخش نبود و توپ به بازیکنان ویتنام رسید.
دقیقه ۶۰: شوت اشکان دژاگه از فاصله ۲۵ متری دقت لازم را نداشت و با فاصله زیادی از دروازه ویتنام به بیرون رفت.
دقیقه ۶۱: وان توآن با فرار سریع پشت مدافعان ایران به دنبال گلزنی بود که بیرانوند با خروج از دروازه توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۶۵: پاس کوتاه بیرانوند در سمت راست زمین به وان دای رسید ولی این بازیکن نتوانست از توپ به دست آمده استفاده کند و شوت بی‌دقت او به اوت زده شد.
دقیقه ۶۸: ارسال حاج‌صفی از روی ضربه آزاد میانه زمین در موقعیت آفساید به نوراللهی رسید ولی او نتوانست از موقعیت عالی گلزنی استفاده کند و توپ با عبور از مقابل پای این بازیکن به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: مهدی ترابی با فرار سریع از سمت راست زمین به توپ رسید ولی پاس در عرض او چندان خوب نبود تا سامان قدوس به سختی صاحب توپ شود ولی با این وجود ارسال او دقیق بود که سردار آزمون در زدن توپ آخر چندان موفق نبود تا دانگ وان توپ را در اختیار بگیرد.
دقیقه ۷۶: ضربه آزاد هانگ دانگ از میانه زمین را بیرانوند در اختیار گرفت و با پرتاب سریع سعی در زدن ضد حمله داشت که مدافعان ویتنام جلوتر از ترابی به توپ رسیدند.
دقیقه ۸۸: سانتر خطرناک وان دای از جناح راست زمین نزدیک بود ویتنام را به گل برساند که مدافعان ایران این موقعیت را دفع کردند.
دقیقه ۸۹: وان توآن در سمت چپ محوطه جریمه به توپ رسید که از مقابل غفوری، پاس را به وان هائو رساند که ارسال او بعد از دفع ناقص بازیکنان ایران به چانگ های رسید ولی شوت فنی این بازیکن با کمترین فاصله از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۱+۹۰: شوت راه دور سامان قدوس ثمری نداشت و به بیرون رفت.

بهترین بازیکن

سردار آزمون که در دیدار گذشته تیم ملی برابر یمن یک گل زده و روی یک گل دیگر تاثیر گذاشته بود، امروز بیشترین سهم پیروزی مقابل ویتنام را به نام خود زد و با گل‌هایی که با ضربه سر و همچنین روی یک حرکت زیبا به ثمر رساند، در برتری ملی پوشان تاثیرگذار ظاهر شد؛ آزمون علاوه بر دبل برابر ویتنام، تلاش زیادی برای زدن گل‌های بیشتر و همچنین خلق موقعیت برای سایر ملی پوشان به ویژه طارمی داشت.

اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی نیز همانند دیدار برابر یمن، در بازی امروز هم مهره تاثیرگذاری بود و عملکردی داشت که تیم ملی با پاس‌ها و ارسال‌های او صاحب موقعیت‌های زیادی شود.

در حاشیه

* تماشاگران ایرانی استقبال کمتری نسبت به دیدار گذشته برابر یمن داشتند.

* مارکار آقاجانیان به بازیکنان تیم ملی تاکید دارد که متوجه ضد حملات ویتنامی‌ها باشند.

* کی‌روش مدام در کنار زمین دستورات تاکتیکی را به بازیکنان ایران گوشزد می‌کند.

* در زمان صاحب توپ شدن بازیکنان ویتنام، تماشاگران این تیم سر و صدای زیادی در ورزشگاه آل نهیان راه می‌اندازند تا از ملی پوشان خود حمایت کنند.

* بعد از شروع مسابقه به جمعیت تماشاگران ایرانی اضافه شد و می‌توان تعداد آنها را در دقیقه ۳۰ ، حدود ۳ هزار نفر دانست.

* مهدی طارمی به دلیل خطای کف پا در دقیقه ۱۸ کارت زرد گرفت که اخطار داور سنگاپوری به او، با اعتراض این بازیکن و کی‌روش همراه شد.

* کی‌روش و سایر اعضای نیمکت‌نشین ایران بعد از گل آزمون خوشحالی زیادی انجام دادند.

* در اواسط نیمه اول، هانگ سئو سرمربی ویتنام به خاطر خروج کی‌روش از محوطه فنی به او تذکر داد و با سرمربی ایران درگیری لفظی پیدا کرد که مرد پرتغالی نیز با رفتن به سمت او، پاسخ هم‌تای خود در ویتنام را داد.

* مسؤولان برگزاری مسابقه، در بین دو نیمه زمین چمن را آبیاری کردند.

* خبرنگاران ویتنامی استقبال خوبی از این دیدار داشتند و حضور جالب توجهی در استادیوم آل نهیان دارند.

* تدابیر امنیتی شدیدی روی سکوهای ورزشگاه حاکم است تا خبرنگاران از تماشاگران تصویربرداری نکنند که در صورت وقوع این اتفاق، کارت آن خبرنگار ضبط می‌شود؛ این کار در میکسدزون هم شدت بیشتری پیدا می‌کند.

* یحیی گل‌محمدی، سرمربی پدیده مشهد و مدافع سابق تیم ملی در ورزشگاه آل نهیان حضور دارد.

* بعد از کارت زردی که حاج‌صفی در دقیقه ۷۵ دریافت کرد، کی‌روش اعتراض شدیدی به داور چهارم داشت.

* دو دوی مان، مدافع ویتنام با دریافت کارت زرد برابر ایران، از مسابقه آینده تیمش برابر یمن محروم شد.

اتفاق ویژه

شاگردان کارلوس کی‌روش تا دومین بازی جام ملت‌های ۲۰۱۹ ، عملکرد بهتری از تمام مدعیان قهرمانی داشتند و موفق شدند در دو دیدار برابر تیم‌های یمن و ویتنام، ۷ گل بزنند و دروازه خود را بسته نگه دارند تا هواداران تیم ملی را امیدوارتر از همیشه برای کسب موفقیت و رسیدن به جام در این رقابت‌ها کنند.

نفر به نفر با ملی‌پوشان فوتبال ایران برابر ویتنام

تیم ملی ایران با ارائه نمایشی دلپذیر دومین بازی خود در جام ملت‌های آسیا را هم با برد پشت سر گذاشت و صعود خود به مرحله بعد را در کنار اردن و کره جنوبی تضمین کرد.

شاگردان کارلوس کی‎روش در دومین بازی خود در جام ملت‌های آسیا هم فوتبال بسیار روان و تاکتیکی ارائه کرد و ضمن خلق موقعیت‌های فراوان با نتیجه ۲-۰ برابر ویتنام به برتری رسید. حالا تیم ملی ایران با هفت گل زده بهترین خط حمله جام را در اختیار دارد و نمایش هجومی و دلپذیر آن‌ها زنگ خطر را برای دیگر مدعیان به صدا درآورده است. روندی که طرفداران ایران را برای کسب چهارمین عنوان قهرمانی و شکستن طلسم ۴۵ ساله امیدوار می‌کند.

علیرضا بیرانوند:

بعد از روز بیکار مقابل یمن، او برابر ویتنام با یک چالش بزرگ مواجه شد و با دو سیو جالب توجهی به کلین شیت خود در این رقابت‌ها تداوم بخشید.
بیرانوند که دو تورنمنت موفق را پیش از این با تیم ملی در جام جهانی و پرسپولیس در آسیا پشت سر گذاشته، در شرایطی برای دومین بار با پیراهن تیم ملی گام به جام ملت‌ها گذاشته که امیدوار است اینبار به یک اتفاق جالب توجه دست یابد. او در دیدار اول مقابل یمن با توجه به خط هجومی حریف کار دشواری پیش رو نداشت اما ویتنام با مهاجم شماره ۱۰ در چند صحنه برای او دردسرساز شد که مهمترین آن در دقیقه ۵۲ با خروج و مهار دیدنی او همراه شد تا نقش پررنگ خود را ایفا کند. بیرانوند با این عملکرد نشان داد تیم ملی در ادامه مسابقات و در تقابل با حریفان قدرتمندتر قادر است به نمایش او نیز متکی باشد.

وریا غفوری:

برای تجربه چنین روزی و بازگشت دوباره به ترکیب ثابت تیم ملی روز های بسیار سختی را تجربه کرد تا به هر حال توانست برخلاف جام جهانی این بار خودش را در لیست تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات قرار دهد. وریا امروز با وجود آنکه مدت ها بود که در یک دیدار رسمی در تیم ملی به میدان نرفته بود توانست بازی خوبی را از خودش به نمایش بگذارد. وریا با تاثیرش روی گل اول نشان داد که در فاز هجومی پیشرفت زیادی کرده است. وریا در حالی امروز در ترکیب تیم ملی قرار گرفته است که یک رقیب آماده به نام رامین رضاییان را در نیمکت تیم ملی می بیند که هر لحظه مترصد است تا به جای او وارد زمین شود و رقابت این دو بازیکن آماده تیم ملی بدون شک در پیشرفت هردوی آن‌ها تاثیر بسیار زیادی داشته است.

مرتضی پور علی گنجی:

او که این روزها خودش را به عنوان یکی از مدافعین برتر آسیا معرفی کرده است باز هم با ارائه یک بازی قابل قبول نمره خوبی از این بازی دریافت کرد. وی که همواره در پازل تاکتیکی کارلوس کی‌روش جایگاه ثابتی دارد در این چند ساله اخیر با مدافعین وسط زیادی به میدان رفته است ، از جلال حسینی ، پژمان منتظری، روزبه چشمی، مجید حسینی گرفته تا به امروز که بازی در کنار محمد حسین کنعانی زادگان را تجربه کرد همیشه به عنوان بازیکنی قابل اتکا در تیم ملی حضور داشته است و روز به روز بر کلاس بازی او افزوده می‌شود. پورعلی گنجی امروز جز یکی دو صحنه که تقصیر چندانی هم نداشت بازی بسیار قابل قبولی را از خود به جای گذاشت تا تیم ملی ایران در دومین دیدارش هنوز دروازه اش بسته بماند. ضمن اینکه او را جزو مدافعین گلزن تیم ملی می توانیم بشماریم که در زمان مقتضی می توانیم روی پرش های بی نظیرش حساب باز کنیم . این مدافع بعد از تجربه حضور در جام ملت های آسیا و جام جهانی در این مسابقات به مرز پختگی کامل رسیده است و این را می‌توان از ثانیه به ثانیه شکل بازی او به وضوح فهمید .

محمدحسین کنعانی زادگان:

این مدافع که به علت مصدومیت حضور در جام جهانی روسیه را از دست داده بود حالا در بازگشت دوباره به تیم ملی، توسط کارلوس کی‌روش مقابل ویتنام در قلب دفاع ایران قرار گرفت تا در کنار پورعلی گنجی عمق دفاع را به خوبی پوشش دهد و مقابل بازیکنان سرعتی حریف بایستد. او در طول نود دقیقه این بازی با محوریت قرار گرفتن در بخش دفاعی بیشترین پاس را با تعداد ۹۴ عدد بین بازیکنان رد و بدل کرد. هم‌چنین این کنعانی‌زادگان با نفوذ در هنگام ضربات ایستگاهی می‌توانست نام خود را در بین گلزنان مطرح کند که این اتفاق رخ نداد. در نیمه دوم اما او با دستورات کادر فنی کامل در خط دفاع ایستاد و در معدود ضد حملات به دست آمده برای ویتنام توانست با سرعت و دقت خود اکثر آن‌ها خنثی کند و به همراه دیگر یارانش دومین کلین شیت ایران در جام ملت‌های آسیا را رقم بزند.

احسان حاجی صفی:

ورود یک بازیکن به باشگاه صدتایی ها کافی است تا بتوانیم به اهمیتش در ترکیب تیم ملی پی ببریم . احسان حاجی صفی یکی از آن بازیکنان است. او باز هم با قرار گرفتن در سمت چپ تیم ملی دیگر جایی برای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشته است. گرچه وی قابلیت بازی در پست های دیگر را هم دارد .حاجی صفی امروز گرچه بازی درخشانی از خودش ارائه نداد اما جزو آن دسته ازبازیکنانی است که همواره یک بازی قابل قبولی را از خود ارائه داده است. حاجی صفی را باید به عنوان یکی از ستون های تیم ملی به شمار بیاوریم که کارلوس کی روش با تزریق اعتماد به نفس به او تاثیر بسیاری در شکل گیری فوتبالش ایفا کرده و این رابطه دو طرفه در این سال ها همواره ادامه داشته است .قطعا در راه رسیدن به مراحل پایانی حضور او شکل بسیار درخشان تری به خود خواهد گرفت که کی روش این موضوع را از هرکس بهتر می داند.

امید ابراهیمی:

امید ابراهیمی آنقدر بازیکن جنگنده و با کیفیتی است که کی روش فعلا در دو بازی اول خود در جام ملت ها ترجیح داده از او به عنوان تک هافبک دفاعی استفاده کند هرچند که از دقیقه ۶۳ بازی با ویتنام سرمربی تیم ملی برای کنترل بازی ترجیح داد احمد نوراللهی را به عنوان زوج او وارد زمین کند.
بعد از مصدومیت سعید عزت اللهی و از دست دادن جام ملت ها خیلی ها فکر می کردند تیم ملی در پست هافبک دفاعی به مشکل می خورد اما امید ابراهیمی مثل بازی اول تیم ملی در جام جهانی برابر مراکش نشان داده است که بازیکن با کیفیتی است و تیم ملی با حضور او در این پست مشکلی حس نمی کند.

اشکان دژاگه:

کاپیتان با تجربه‌ای که در نیمه اول پشت دو مهاجم اصلی قرار گرفت و با به گردش درآوردن خوب توپ مالکیت را به نفع ایران تغییر داد. دژاگه در نیمه اول مسابقه با ارسال یک پاس در عمق کلاس جهانی سامان قدوس را در موقعیت گل قرار داد اما ثمری برای ایران نداشت. با شروع نیمه دوم شاهد محافظه کارتر شدن دژاگه بودیم. او بیشتر به عقب می‌آمد و در کنار امید ابراهیمی به مستحکم تر شدن کمربند میانی ایران کمک کرد. دژاگه در صحنه گل دوم ایران هم با انجام یک دو با مهدی ترابی او را به جلو فرستاد و در نهایت هم اختلاف ایران و ویتنام توسط سردار آزمون به عدد دو رسید تا این گونه در روند گلزنی تیمش هم تاثیر داشته باشد. او با نمایشی که در این دو بازی ایران داشته است به خوبی این نکته را به رخ می‌کشد که روزهای تلخ قبل از جام جهانی را به دست فراموشی سپرده و حالا با درخشش در جام ملت‌ها غبیت در روسیه را جبران می‌کند.

سامان قدوس:

بعد از انتقال ویژه از لیگ سوئد به فرانسه، همه در انتظار نمایش او در ترکیب تیم ملی ایران بودند. قدوس که یکی از خلاق‌ترین بازیکنان تیم ملی در حال حاضر محسوب می‌شود، دیدار با یمن را از روی نیمکت آغاز کرد اما با حضور و گلزنی پایان داد. مقدمه‌ای که باعث شد تا جواز حضور فیکس در ترکیب تیم ملی در جدال با ویتنام را نصیب خود کند. حرکات تکنیکی و در نهایت پاس‌های عمقی و قطری او یکی از مولفه‌هایی بود که در جدال با ویتنام کاملا به چشم می‌آمد و در چند صحنه مهاجمان تیم ملی را با دروازه‌بان ویتنامی تک به تک کرد. با این حال با توجه به پتانسیلی که داراست می‌توان به نمایش بهتر او در دیدارهای آتی نیز امیدوارتر بود.

وحید امیری:

وحید امیری امروز در مرکز زمین متمایل به سمت چپ بازی کرد اما کی روش به این دلیل بسیار از عملکرد وحید امیری راضی است که او دوندگی بسیار بالایی دارد و با تلاش بیش از حد فضا را از خط هافبک حریف می گیرد و اجازه بازیسازی را به آنها نمی دهد، دقیقا همان کاری که او در بازی امروز هم به خوبی انجام داد و اجازه طراحی حملات را از تیم سختکوش ویتنام گرفت. امیری به جز این در حملات هم بازیکن بسیار با کیفتی است و هم سانترهای خوبی انجام می دهد و هم اگر در محوطه جریمه حضور داشته باشد به خوبی برتری عددی درست می کند و فضا را در اختیار سایر مهاجمان تیم قرار می دهد. در بازی امشب برابر یمن نقش وحید امیری بیشتر شرکت در کارهای دفاعی بود و به خوبی به امید ابراهیمی در کارهای دفاعی کمک کرد.

سردار آزمون:

بعد از خداحافظی از تیم ملی بعد از جام جهانی روسیه که با توجه به انتقادات شدید از او صورت گرفت، کارلوس کی‌روش با اعتماد بالای خود مانع از این موضوع شد. سرمربی پرتغالی که اکنون مهاجم گلزن خود را برای دومین جام ملت‌ها نیز در کنار خود می‌بیند، با سود بردن از شم بالای گلزنی این مهاجم در دومین بازی به امتیاز ششم و جواز صعود دست یافت. سردار آزمون در دیدار با ویتنام نیز با قدرت بالای خود در نبردهای هوایی ابتدا گل اول بازی را به ثمر رساند و در ادامه نیز با شوتی تمام کننده ایران را به گل دوم رساند تا اکنون با سه گل زده در صدر جدول گلزنان حاضر شود. با این حال برای بازیکنی که دومین جام ملت‌های خود را تجربه می‌کند و زمزمه‌های نقل و انتقالات زمستانی روبین کازان خبر از جدایی او می‌دهد، مطمئنا اتفاقی بالاتر از گلزنی در مرحله گروهی را دنبال می‌کند و باید منتظر درخشش بیشتر او برابر حریفان آتی و قدرتمندتر ایران بود.

مهدی طارمی:

طارمی در این دیدار هم می‌توانست به مانند یمن گلزنی کند اما سد محکم دفاعی ویتنام و بدشانسی مانع رسیدن او به صدر جدول گلزنان شد. مهاجم بوشهری تیم ملی ایران که مکمل خوبی برای سردار آزمون است در این دیدار با جا به جایی در خط دفاع حریف فضا خوبی برای دیگر مهاجم تیم ملی ایجاد می‌کرد. در ادامه با چند گام عقب آمدن خود را در موقعیت استفاده از توپ سوم و برگشتی قرار می‌داد. درست به مانند نیمه اول که با این کار به طور مستقیم سانتر ارسالی وریا غفوری را در اختیار گرفت اما شوت محکم او توسط مدافع حریف برگشت داده شد. با شروع نیمه دوم باز هم یک موقعیت استثنایی برای طارمی در محوطه جریمه به دست آمد. سردار آزمون از پشت محوطه جریمه شوت سنگینی را شلیک کرد که با برگشت دروازه‌بان حریف رو به رو شد. در همین میان طارمی با جایگیری در قلب دفاع حریف موقعیت مناسب گلزنی داشت که شوت بی دقت و سهمگین او از بالای دروازه به بیرون رفت. حالا طارمی برای رسیدن به سردار آزمون در جدول گلزنان حداقل تا چهارشنبه صبر کند و امیدوار به درخشش برابر عراق باشد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *