پایان دوران سلطنت مسی و رونالدو: لوکا مودریچ، برنده توپ طلای سال 2018 شد!

توپ طلای ۲۰۱۸ به لوکا مودریچ رسید! + تصاویر

لوکا مودریچ ستاره ۳۳ ساله رئال مادرید و تیم ملی کرواسی به عنوان بهترین بازیکن سال از نگاه فرانس فوتبال انتخاب و برنده‌ی توپ طلای ۲۰۱۸ شد.

مجله اینترنتی پارسی گو: بعد از نزدیک به ۱۰ سال، سلطنت رونالدو و مسی بر فوتبال جهان پایان یافت و لوکا مودریچ ستاره ۳۳ ساله کروات به عنوان بهترین بازیکن سال از نگاه فرانس فوتبال انتخاب و برنده‌ی توپ طلای ۲۰۱۸ شد.

لوکا مودریچ برنده توپ طلای ۲۰۱۸

لوکا مودریچ هافبک ۳۳ ساله کروات رئال مادرید که در سال جاری با رئال مادرید موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده و با تیم ملی کرواسی به فینال جام جهانی هم رسید، به عنوان برنده جایزه توپ طلا برگزیده شد.

۰۰:۵۱: لوکا مودریچ بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده جایزه توپ طلای ۲۰۱۸ گفت: بردن این جایزه یک احساس منحصر به فرد است و من بسیار افتخار می کنم. توصیف احساسی که در حال حاضر دارم بسیار دشوار است و من باید از همه افرادی که زمینه حضور من در این مراسم را فراهم کردند تشکر کنم.

من می خواهم از دوستان و مربیانم در رئال مادرید و کرواسی قدردانی کنم. همسر و فرزندانم شخصیت من را ساخته و برای حضور در عرصه حرفه ای در همه ابعاد آماده می سازند.

وقتی کوچک تر بودم رویای من این بود که برای یک باشگاه بزرگ بازی کنم و این جایزه را برنده شوم. حالا من واقعا افتخار می کنم و از اینکه این جایزه را به دست آوردم بسیار خوشحالم.

لوکا مودریچ توپ طلای 2018

رده بندی ۵ بازیکن اول به شرح زیر است:

لوکا مودریچ (کرواسی، رئال مادرید) ۷۵۳ امتیاز

کریستیانو رونالدو (پرتغال، رئال مادرید و یوونتوس) ۴۷۸ امتیاز

آنتوان گریزمان (فرانسه، اتلتیکو مادرید) ۴۱۴ امتیاز

کیلیان امباپه (فرانسه، پاری سن ژرمن) ۳۴۷ امتیاز

لیونل مسی (آرژانتین، بارسلونا) ۲۸۰ امتیاز

۰۰:۵۱: لوکا مودریچ ستاره ۳۳ ساله کروات رئال مادرید برنده‌ی توپ طلا شد.

۰۰:۵۰: کریستیانو رونالدو به عنوان دومین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۵۰: آنتوان گریزمان به عنوان سومین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۵۰: کیلیان امباپه به عنوان چهارمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۳۰: مراسم برای دقایقی متوقف شده است و به زودی برنده توپ طلا مشخص خواهد شد.

۰۰:۱۷: آدا هگربرگ بعد از انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن زن جهان گفت: مهم ترین مسئله در فوتبال بانوان این است که ما با کنار هم بودن کاری فوق العاده ای خواهیم کرد. من می خواهم یک پیام به دختران جوان در سراسر جهان بفرستم؛ لطفا خودتان را باور داشته باشید.

۰۰:۱۲: آدا هگربرگ نروژی از باشگاه لیون فرانسه به عنوان برترین بازیکن زن سال ٢٠١٨ انتخاب شد.

۰۰:۰۷: لیونل مسی به عنوان پنجمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۰۷: محمد صلاح به عنوان ششمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۰۷: رافائل واران به عنوان هفتمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۰۰:۰۵: کیلیان امباپه بعد از دریافت جایزه بهترین بازیکن جوان گفت: عصر بخیر، بسیار خوشحالم که اینجا هستم و نام های بزرگی را در سالن می بینم. من بسیار خوشحال هستم که این جایزه را دریافت می کنم و سالی فوق العاده را کنار تمامی هم تیمی هایم در باشگاه و تیم ملی سپری کردم.

امباپه در ادامه گفت: حالا فرصت خوبی برای تشکر از همه است و این جایزه انگیزه ای مضاعف برای تلاش بیشتر خواهد بود. هدف بعدی من؟ فتح همه افتخارات و نه تنها توپ طلا که این امر با تلاش زیاد و کمک هم تیمی هایم محقق خواهد شد.

۰۰:۰۰: ستاره هایی که از شانس بالایی برای برنده شدن جایزه برخوردارند کنار یکدیگر نشسته اند.

۲۳:۵۵: ادن هازارد به عنوان هشتمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۳:۵۵: کوین دی بروین به عنوان نهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۳:۵۵: هری کین به عنوان دهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۳:۴۴: کیلیان امباپه به عنوان بهترین بازیکن جوان دنیای فوتبال انتخاب شده و جایزه ریموند کوپا را دریافت کرد.

۲۳:۳۹: بعد از اجرای گروه موسیقی، در سالن تصاویری از لحظات درخشان نامزدهای منتخب به نمایش درآمده است.

۲۳:۳۰: ملاقات دیدیه دشان و بیسنت لیزارازو؛ ۲ ستاره ای که کنار هم فاتح جام جهانی ۱۹۹۸ شدند.

۲۳:۲۴: آنتوان گریزمان بر خلاف مصاحبه اش که لحنی گلایه آمیز داشت از روحیه بالایی برخوردار است.

۲۳:۱۹: اتحاد فرانسوی ها!

لوران بلان گفت: من نمی گویم مودریچ شایسته کسب عنوان توپ طلا نیست اما جایزه باید به بازیکن فرانسوی برسد زیرا تیم ملی ما فاتح جام جهانی شده و فتح این عنوان دشوارتر است.

۲۳:۱۰: لوکا مودریچ نیز در بدو ورود در مصاحبه ای کوتاه گفت: همین که اینجا هستم افتخار می کنم و احساس خوبی به این جایزه فوق العاده دارم اما نتیجه هر چه باشد من از اینکه اینجا هستم بسیار خوشحالم.

بوفون توپ طلای 2018

بوفون: اگر من بودم توپ طلا را به امباپه می دادم

بوفون نیز در حاشیه مراسم گفت: فتح جام جهانی بسیار دشوار است و این جام تاثیر زیادی بر جوایز فردی دارد زیرا اتفاقی تاریخی بوده و همه به دنبال قهرمانی در جام جهانی هستند. اگر من تصمیم گیرنده بودم جایزه را به کیلیان امباپه می دادم زیرا او استعدادی ویژه است اما ۵ یا ۶ بازیکن بسیار خوب دیگر نیز می توانند فاتح این عنوان شوند.

۲۳:۰۴: دیدیه دشان نیز با تصریح صحبت های گریزمان گفت: نتیجه هر چه باشد من خواهم پذیرفت اما اگر یک فرانسوی جایزه را از آن خود نکند اتفاقی ناامید کننده است زیرا بازیکنان فرانسه فاتح جام جهانی شده اند و دیگر نامزدها در اروپا به موفقیت رسیده اند.

۲۳:۰۱: صحبت های جنجالی گریزمان: من در کشور خودم هستم و شبی زیبا را سپری می کنیم اما اگر یک فرانسوی برنده جایزه توپ طلا نشود از نظر من اتفاق خوبی رخ نداده است؛ شاید برای برخی جام های اروپایی از جام جهانی مهم تر باشد.

۲۳:۰۰: لوکا مودریچ به همراه خانواده؛ اخبار حاکی از آن است که وی برنده جایزه توپ طلا خواهد شد.

۲۲:۵۰: نمایندگان باشگاه اتلتیکومادرید در مراسم توپ طلا.

۲۲:۴۹: جاستین کلایورت ستاره جوان هلندی یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن جوان است.

۲۲:۴۶: جان لوییجی و دیدیه دشان از دیگر مدعوین این مراسم هستند.

۲۲:۴۴: امباپه و گریزمان ۲ ستاره تیم ملی فرانسه در مقابل خبرنگاران قرار گرفتند.

۲۲:۴۱: در لیست لو رفته بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال جهان نیز کیلیان امباپه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

۲۲:۳۹: کیلیان امباپه ستاره فرانسوی بر روی فرش قرمز مراسم توپ طلا

۲۲:۲۵: برخی این تصویر را عکس لو رفته نشریه فرانس فوتبال برای چاپ صبح فردا می دانند که موید آن است که لوکا مودریچ به عنوان برنده توپ طلای سال ۲۰۱۸ برگزیده شده است.

۲۲:۱۰: پاریس و برج ایفل آماده اهدای جایزه بهترین بازیکن جهان به ستاره منتخب

۲۱:۵۵: انگولو کانته به عنوان یازدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۱:۳۸: نیمار به عنوان دوازدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۱:۳۵: لوییس سوارز به عنوان سیزدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۱:۲۷: تیبو کورتوا به عنوان چهاردهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۱:۰۲: پل پوگبا به عنوان پانزدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۰:۵۷: سرخیو آگوئرو به عنوان شانزدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۲۰:۵۶: دنی آلوس با انتشار تصویری ساختگی از خودش انتخاب شدن به عنوان برنده توپ طلا را جشن گرفت!

۲۰:۵۳: کریم بنزما و گرت بیل به عنوان هفدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

۲۰:۳۸: سرخیو راموس، روبرتو فیرمینو و ایوان راکیتیچ مشترکا به عنوان نوزدهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

۲۰:۲۸: سادیو مانه، ادینسون کاوانی و مارسلو مشترکا به عنوان بیست و دومین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

۲۰:۱۹: برخی رسانه ها تصویری منتشر کرده اند که لیست لو رفته توپ طلا بوده و در آن لوکا مودریچ، رونالدو و گریزمان در رتبه های اول تا سوم قرار دارند. جالب اینجاست نفرانی که تا به حال مشحص شده اند دقیقا با این لیست تطابق دارند.

۲۰:۰۰: آلیسون، یان اوبلاک و ماریو مانژوکیچ مشترکا به عنوان بیست و پنجمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

۱۹:۵۷: دیگو گودین به عنوان بیست و هشتمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

۱۹:۵۵: ایسکو و هوگو لوریس به عنوان بیست و نهمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

طی سالهای متمادی به نظر می رسید بازیکنانی چون نیمار، گرت بیل، گریزمان و چند ستاره دیگر در نهایت پایان دهنده صدارت مسی و رونالدو باشند اما ستاره ۳۳ ساله کروات که فصلی فوق العاده را چه از منظر باشگاهی با فتح لیگ قهرمانان و چه در عرصه ملی با رهبری کرواسی برای صعود به فینال جام جهانی گذرانده بود حالا دارای بالاترین شانس برای تصاحب عنوان توپ طلا است.

کریستیانو رونالدو اگرچه فصلی خوب را با رئال مادرید سپری کرد اما در جام جهانی از منظر تیمی توفیقی نداشت و پرتغال با حذف در همان اولین مرحله حذفی باعث شد شانس CR7 در سال جاری برای تصاحب رتبه اول کاهش یابد و برخی رسانه ها جایگاه دوم را برای او متصور شده اند.

لیونل مسی نیز اگرچه با بارسلونا در اسپانیا درخشید، اما در لیگ قهرمانان و خصوصا جام جهانی عملکرد چندان خوبی نداشت و این ستاره آرژانتینی شاید امسال بدترین جایگاه دوران ورزشی خود در عرصه جوایز فردی را تجربه کند.

بازیکنانی چون کیلیان امباپه و آنتوان گریزمان نیز عملکرد فوق العاده ای هم در زمینه باشگاهی و هم در جام جهانی در ترکیب فرانسه داشتند اما به نظر می رسد لوکا مودریچ از شانس بیشتری برای دریافت این جایزه برخوردار است.

نامزدهای توپ طلای 2018

فهرست ۳۰ نامزد توپ طلای ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

دروازه بان ها: الیسون بکر ( رم/لیورپول – برزیل) ، تیبو کورتوا (چلسی/رئال مادرید – بلژیک)، هوگو لوریس ( تاتنهام – فرانسه)، یان اوبلاک (اتلتیکومادرید – اسلوونی)

مدافعان: دیگو گودین (اتلتیکومادرید – اروگوئه)، مارسلو (رئال مادرید – برزیل)، سرخیو راموس (رئال مادرید – اسپانیا) رافائل واران (رئال مادرید – فرانسه)

هافبک‌ها: لوکا مودریچ (رئال مادرید – کرواسی)، انگولو کانته (چلسی – فرانسه)، کوین دی بروین (منچسترسیتی – بلژیک)، ایسکو (رئال مادرید – اسپانیا)، پل پوگبا (منچستریونایتد – فرانسه)، ایوان راکیتیچ (بارسلونا – کرواسی)

مهاجمان: سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی – آرژانتین)، گرت بیل (رئال مادرید – ولز)، کریم بنزما (رئال مادرید – فرانسه)، ادینسون کاوانی (پاری سن ژرمن – اروگوئه)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید/یوونتوس – پرتغال)، روبرتو فیرمینو (لیورپول – برزیل)، آنتوان گریزمان (اتلتیکومادرید – فرانسه)، ادن هازارد ( چلسی – بلژیک)، هری کین (تاتنهام – انگلیس)، ماریو مانژوکیچ ( یوونتوس – کرواسی)، سادیو مانه (لیورپول – سنگال)، کیلیان امباپه (پاری سن ژرمن- فرانسه)، لیونل مسی (بارسلونا – آرژانتین)، نیمار (پاری سن ژرمن – برزیل)، محمد صلاح (لیورپول – مصر)، لوئیس سوارز (بارسلونا – اروگوئه)

پرز: توپ طلا در DNA رئال مادرید است

فلورینتینو پرز و لوکا مودریچ توپ طلای 2018

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید شاهد کسب توپ طلا توسط بازیکن دیگری از رئال مادرید بود. این بار نوبت لوکا مودریچ بود که بتواند رای روزنامه نگاران را به خود اختصاص داده و توپ طلای ۲۰۱۸ را از سوی مجله فرانس فوتبال کسب کند. پس از مراسم شب گذشته، فلورنتینو پرز به رابطه عجیب بین رئال مادرید و توپ طلا اشاره داشت.

او گفت:” مودریچ دهمین بازیکن از رئال مادرید است که توپ طلا را می‌برد، ما ۱۷ بار این عنوان را کسب کرده ایم و به نظرم رابطه رئال و توپ طلا، یک رابطه عاشقانه است. من مطمئنم که در آینده هم این روند ادامه پیدا خواهد کرد. به نظرم بردن توپ طلا با توجه به این آمار، در DNA رئال مادرید است. همانطور که قبلا گفتم، این یک داستان عاشقانه زیباست و امیدوارم سال‌ها ادامه پیدا کند. خیلی خوشحالم که مودریچ توپ طلا را برده است، حالا او از سرتاسر دنیا مورد تمجید قرار گرفته و به نظرم خیلی سخت است که شکی در شایسته بودن او داشت. من خیلی خوشحالم و مطمئنم هواداران رئال هم از این بابت بسیار خوشحالند.”

پیش بینی زیدان در مورد مودریچ به حقیقت پیوست

زیدان و مودریچ توپ طلای 2018

لوکا مودریچ، ستاره رئال مادرید موفق شد به سلطه ۱۰ ساله رونالدو و مسی بر توپ طلا پایان دهد. مودریچ پس از سال درخشانی که به همراه رئال مادرید و تیم ملی کرواسی داشت، موفق شد توپ طلای ۲۰۱۸ را از آن خود کند. با این حال، یک نفر، سه سال پیش به او گفته بود که چنین روزی فرا خواهد رسید و او توپ طلا را کسب خواهد کرد.

مودریچ در مصاحبه با فرانس فوتبال گفت: “وقتی تمام جوایز انفرادی که امسال کسب کردم را تماشا کردم و دیدم که در فهرست ۳۰ نفره توپ طلا حضور دارم، باور داشتم که می‌توانم آن را ببرم ولی یک چیز هست که هیچگاه فراموش نمی‌کنم. وقتی زیدان در ژانویه ۲۰۱۶ مربی رئال شد، با من تماس گرفت و من را به دفترش دعوت کرد.

او به من گفت که نگاهش به من به عنوان بازیکن چیست و چه انتظاراتی دارد. او به من گفت که من بازیکن مهمی برای او خواهم بود و فراتر از آن، پتانسیل کسب توپ طلا را در من می‌بیند. وقتی کسی مثل زیدان، با تمام شخصیت و سابقه استثنایی اش این را به شما می‌گوید، اعتماد به نفستان بالا می‌رود. من برای او به عنوان بازیکن احترام ویژه ای قائل بودم. او هم من را شبیه به خودش می‌دید، شخصیتی ساکت و کمی خجالتی. او از من انتظار داشت در زمین خودم را بیشتر نشان دهم. در دوره ای که ما واقعا خوب بازی می‌کردیم، او من را بازیکن کلیدی تیمش می‌دانست. این جملات از زیدان کمک زیادی به پیشرفت من کرد.”

آراء عجیب در مراسم توپ طلای ۲۰۱۸

مراسم گالا، شب گذشته برگزار شد و مودریچ توانست به سلطه ۱۰ ساله مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان دهد و توپ طلای ۲۰۱۸ را به دست آورد. ولی رای روزنامه نگاران در سرتاسر جهان برای این عنوان، نتایج جالبی داشته است.

برنده توپ طلا با آرای روزنامه نگارانی از سراسر دنیا انتخاب می شود. در واقع از هر کشور، یک نماینده در این رای گیری حضور دارد و بررسی آرای آنها ، جذاب و گاهی عجیب است. برای مثال، در آرژانتین، لیونل مسی نفر سوم شد و کریستیانو حتی در ۵ نفر اول جایی نداشت. فوق ستاره بارسلونا، در فهرست برزیلی ها، رقیب اصلی شان، هیچ جایی نداشت. در پرتغال اما، فوق ستاره یوونتوس به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته می‌شود و بالاتر از مسی قرار دارد ولی دیگر بازیکنان مدعی مثل مودریچ، امباپه و گریزمان جایی در رده های بالا فهرست نداشتند. در برخی کشورها نیز بازیکنانی غیرمنتظره در صدر فهرست قرار گرفتند.

برای مثال، کریم بنزما رای اول روزنامه نگاران جمهوری آفریقا مرکزی بود. همچنین ماریو مانژوکیچ نیز در فهرست آنها در رده پنجم بهترین بازیکنان جهان قرار داشت. در لوگزامبورگ، هند و سورینامه، رافائل واران بهترین بازیکن جهان انتخاب شده و در قرقیزستان، تیبو کورتوا برترین بازیکن بود.

در سوی دیگر، مارسلو در فهرست فنلاندی ها چهارمین بازیکن و در فهرست کامرونی ها پنجمین بازیکن بود و گرت بیل در فهرست لیختن اشتاین چهارمین بازیکن، در فهرست توگو نیز چهارمین بازیکن و در فهرست گواتمالا، پنجمین بازیکن بود. اما عجیب ترین رای ها برای سینت کیتس اند نویس بود که نیمار را در صدر فهرست، سرخیو راموس را در رده دوم ، لوئیس سوارز را در رده سوم، الیسون بکر را در رده چهارم و آگوئرو را در رده پنجم قرار داده بود. آگوئرو همچنین از سوی روزنامه نگاران گراناد به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است.

اما جدا از لیونل مسی، روزنامه نگاران بولیوی معتقد بودند که بازیکن دیگری از بارسلونا مستحق توپ طلاست. آنها لوئیس سوارز، ستاره اروگوئه ای بارسا را برای این عنوان انتخاب کرده بودند. راکیتیچ، هم تیمی سوارز در فهرست ترکمنستان و عربستان سعودی در رده سوم قرار گرفته بود. جدا از گریزمان، بازیکن دیگری نیز از اتلتیکو توانست خود را در سطح جهان مطرح کرده و نامی دست و پا کند. دیگو گودین، مدافع اروگوئه ای اتلتیکو موفق شد در فهرست نپال در رده پنجم قرار بگیرد.

پل پوگبا و انگولو کانته نیز به واسطه قهرمانی جهان رای خوبی را از آن خود کردند. اما محمد صلاح نیز از سوی کشور خودش به عنوان بهترین بازیکن معرفی شده بود و روبرتو فیرمینو، دیگر مهاجم لیورپول نیز از سوی سری لانکایی ها به عنوان بخت دوم توپ طلا انتخاب شده بود. در زیر می‌توانید رای روزنامه نگاران کشورهای مختلف را به تفکیک مشاهده کنید.

همچنین سیامک رحمانی، روزنامه نگار شناخته شده ایرانی نیز لوکا مودریچ را در صدر فهرست خود برای توپ طلای ۲۰۱۸ قرار داد و پس از او به ترتیب، ادن هازارد، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و محمد صلاح را در رده های دوم تا پنجم انتخاب کرد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *