بالا بودن آمار جراحی‌های زیبایی کشور نسبت به متوسط دنیا!

خطر تزریق بوتاکس در مراکز غیر پزشکی!

برخی مردم برای تزریق بوتاکس و سایر عمل‌های زیبایی به آرایشگاه‌ و سایر مراکز غیر پزشکی مراجعه می‌کنند که این کار باعث صدمه جدی به آن ها می‌شود.

تزریق بوتاکس عمل زیبایی

مجله اینترنتی پارسی گو: اخیرا برخی مردم برای تزریق بوتاکس و سایر عمل‌های زیبایی به آرایشگاه‌ و سایر مراکز غیر پزشکی مراجعه می‌کنند که این کار باعث صدمه جدی به آن ها می‌شود و سلامتی این افراد را به شدت تهدید می‌کند.

تزریق بوتاکس در آرایشگاه‌ها ممنوع!

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار اعمال جراحی زیبایی در کشور نسبت به متوسط دنیا بالاتر است. ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: اخیرا برخی مردم برای تزریق بوتاکس و سایر عمل‌های زیبایی به آرایشگاه‌ و سایر مراکز غیر پزشکی مراجعه می‌کنند که این کار باعث صدمه جدی به آن ها می‌شود و سلامتی این افراد را به شدت تهدید می‌کند.

حتما بخوانید

به دیگران سیگار تعارف نکنید!

وی ادامه داد: هرگونه تزریق و عمل زیبایی در مراکز غیر مجاز باعث ایجاد عفونت‌های مختلف می‌شود هرچند این اقدام کاملا غیر قانونی است و با آن برخورد می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: از مردم درخواست می کنم که از مراجعه به مراکز غیر مجاز جهت انجام عمل‌های زیبایی به شدت پرهیز کنند چرا که وزارت بهداشت و صنف مربوطه و همچنین دستگاه‌های نظارتی برخورد جدی با این اماکن می‌کنند.

حریرچی تأکید کرد: برخی افراد اقدام به برگزاری سمینارهای عمل زیبایی و تزریق بوتاکس برای یک صنف غیر مجاز انجام می‌دهند که آن‌ها در مسئولیت انجام این کار غیر قانونی دخیل بوده و برخوردجدی با متخلفان می‌شود.

حتما بخوانید

ترمیم مو به روش گیاهی!

خطر بیخ گوش طرفداران اعمال جراحی زیبایی

وی گفت: در شرایط فعلی تعداد عمل‌های زیبایی در مراکز مجاز پزشکی بسیار بیشتر از متوسط دنیا است و همین عمل‌ها عوارض زیادی را به همراه داشته است که در طولانی مدت در افرادی که تحت اعمال جراحی زیبایی قرار گرفتند، بروز می‌کند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: برخی از خانواده‌ها برای عمل‌های زیبایی‌ که عمدتا غیر ضروری هستند هزینه‌های هنگفتی را متحمل می‌شوند.

حریرچی یادآوری کرد: انجام تزریقات و عمل‌های زیبایی در مراکز غیر مجاز باعث بروز عوارض متعددی می‌شود و همین مسئله هزینه‌های زیادی را در حوزه سلامت کشور به همراه دارد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: باشگاه خبرنگاران جوان

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *