چگونه خود را از شر استرس رها کنیم؟

چند راه ساده برای کاهش ⁣استرس!

شما هراز گاهی نیاز دارید که از فشار زندگی و استرس های ناشی از آن فرار کنید و به تفریح و سرگرمی روی آورید. صرف‌نظر از سطح توانایی و مهارتتان در بازی، سرگرمی‌ها و بازی‌هایی پیدا کنید که برایتان جذاب و لذت‌بخش باشند.

استرس

استرس یکی از مشکلاتی است که دامن بسیاری را با توجه به شرایط موجود گرفته است. در این مطلب چند راه ساده برای کاهش استرس ارائه می شود:

یاد بگیرید که برنامه‌ریزی کنید

آشفتگی، بی‌نظمی و عدم سازمان دهی در کارها و برنامه‌ها می‌تواند تولید استرس کند.

شناسایی محدودیت‌ها و ضعف‌ها برای رهایی از استرس

ما هرگز نمی‌توانیم کامل و بی‌نقص باشیم. پس برای خود اهدافی تعیین کنید که دست یافتنی و قابل دستیابی باشند.

در زندگی بازی، تفریح و سرگرمی داشته باشید

شما هر از گاهی نیاز دارید که از فشار زندگی و استرس های ناشی از آن فرار کنید و به تفریح و سرگرمی روی آورید. صرف‌نظر از سطح توانایی و مهارتتان در بازی، سرگرمی‌ها و بازی‌هایی پیدا کنید که برایتان جذاب و لذت‌بخش باشند.

شخصی مثبت، سازنده و مفید باشید

احساس مفید و سازنده بودن، یکی از راه های مهم برای کاهش استرس است بطوریکه کسی که کار مثبتی انجام داده است کمتر دچار استرس می شود.

یاد بگیرید که گذشت داشته باشید و عقاید دیگران را تحمل کنید

گذشت یکی دیگر از راهکارهای رهایی از استرس است. اگر گذشت نشود، درگیری فکری و عدم تحم عقاید دیگران خود مهمترین عامل ایجاد استرس خواهد بود.

از رقابت‌ها و چشم و هم چشمی‌های بیجا و غیرضروری پرهیز کنید

چشم و هم چشمی بزرگترین عامل ایجاد حسادت و در نتیجه استرس است. می خواهید از استرس رها شوید؟ بسیار خب؛ سعی کنید کمتر چشم و هم چشمی داشته باشید! البته نه در زمینۀ علمی و عبادی که موجب «حرکت» و «پیشرفت» می شود!

ورزش یکی از راه های مهم رهایی از استرس

ورزش یکی از راه های رهایی از استرس است. بنابراین حداقل در هفته یک و نیم ساعت (سه نیم ساعت) ورزش کنید. روشن است که اگر این زمان بیشتر شود نتیجه بهتر و زودتر به دست خواهد آمد!

یاد بگیرید که روش شما برای استراحت و آرامش، منظم و عاری از داروهای آرام بخش و مسکن باشد

خیلی از مشکلات را می توان بدون داروهای شیمیایی حل کرد. یکی از این مشکلات استرس است. آرامش و استراحت کافی بهترین دارو برای رهایی از استرس است.

مشکلات و مسائل خود را درون خود نگه ندارید و با مشاور و افراد قابل اطمینان مشورت کنید

مشورت و درد دل با اهلش یکی از راهکارهای مهم برای رهایی از استرس است. کافیست فرد مورد اعتماد و لایقی را پیدا کرده و یکبار این نکته را مورد آزمایش قرار دهید!

تفکر خود را عوض کنید و به مسائل با آرامش نگاه کنید

گاهی اوقات استرس نتیجه طرز تفکر غلط به زندگی است. اگر این تفکر غلط تغییر کند روشن است که مشکلات ناشی از آن نیز حل خواهد شد.

منبع: کانال تلگرامی حقیقت زندگی. (با شرح و بسط مطلب)

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *