رفع مشکل کارت گرافیک بازی و ارور the instruction at 0x + تصاویر

رفع ارور the instruction at 0x

اصولا ارور the instruction at 0x در مواقعی به وجود می آید که کارت گرافیک شما دچار مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. در این مطلب نحوه مرتفع نمود این مشکل بیان شده است.

ارور the instruction at 0x

مجله اینترنتی پارسی گو: ارور the instruction at 0x یکی از ارورهایی است که در بازی های مختلف رایانه ای ممکن است برای پلیرها مشکل ساز شود. ارور the instruction at 0x مربوط به کارت گرافیک است. در این مطلب نحوه مرتفع نمود این مشکل بیان شده است. با ما همراه باشید:

ارور the instruction at 0x و علت های آن

اصولا ارور the instruction at 0x در مواقعی به وجود می آید که کارت گرافیک شما دچار مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. بنابراین این ارور می تواند علل زیر داشته باشد:

  • نصب نبودن نرم افزار دایرکت ایکس
  • نصب نبودن نرم افزار نت فریم ورک
  • آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک
  • مشکلات سخت افزاری

برطرف کردن ارور the instruction at 0x

به نوشته خوش آموز در زمان اجرای برخی بازی های کامپیوتری یا برنام ههای مهم و خاص، ممکن است با اروی با مضمون the instruction at referenced memory at 0x00 referenced memory at 0x00 مواجه شوید که به جای 0x00 در ارور، کد خطاهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد. اگر با چنین خطایی در سیستم ویندزوی تان مواجه شده اید، از راه حل های زیر برای رفع خطا می توانید استفاده کنید.

یکی از دلایل خطای the instruction at referenced memory at 0x00 referenced memory at 0x00، درایور کارت گرافیک قدیمی، خراب، منسوخ و یا ناسازگار می باشد. از این رو باید درایور درست و بروز شده را در سیستم تان نصب کنید.

آپدیت کردن کارت گرافیک

برای این منظور اگر قصد نصب درایورهای جدید را دارید باید ویندوز را در حالت Safe Mode with Networking راه اندازی کنید و این امر باعث می شود که درایور خراب load نشود. سپس باید درایور موجود را از سیستم تان uninstall کرده و درایور جدید را نصب کنید.

برای این منظور می توانید به طریق زیر عمل کنید:

در این روش از ابزار DDU یا Display Driver Uninstaller برای حذف درایور کارت گرافیک استفاده می کنیم تا درایور به طور کامل از سیستم شما حذف شود.

در گام نخست Run را باز کرده و دستور appwiz.cpl را وارد و Enter کنید.

بدین ترتیب پنجره Programs and Features باز خواهد شد. در این پنجره لیست کاملی از نرم افزارهایی که در سیستم تان نصب کرده اید را مشاهده می کنید. از لیست برنامه های نصب شده، فقط برنامه هایی که مربوط به درایور کارت گرافیک تان هستند را انتخاب و uninstall کنید.

پس از حذف، دوباره به کنسول Device manager بروید و به قسمت Display Adapters رفته و درایور گرافیک سیستم تان را یافته و روی آن دابل کلیک کنید تا فرم تنظیمات این درایور باز شود.

سپس به تب Driver رفته و دکمه uninstall را کلیک کنید.

پاک کردن درایور کارت گرافیک

پاک کردن درایور کارت گرافیک

پیغام تایید حذف را هم ok یا uninstall کنید.

مراحل حذف درایور کارت گرافیک

مراحل حذف درایور کارت گرافیک

حالا برای uninstall کردن کامل درایور کارت گرافیک ابزار Display Driver Uninstaller را دانلود کنید و پس از دانلود آن را دکمه Clean and Restart (highly recommended) را کلیک کنید.

پس از آن سیستم شما به صورت خودکار ریستارت شده و فرآیند حذف درایور به طور کامل انجام می شود.

بدین ترتیب دوباره ویندوز در حالت Safe mode به صورت خودکار پس از ریستارت شدن بوت می شود. حال می توانید به وب سایت سازنده کارت گرافیک سیستم تان بروید رفته و درایور کارت گرافیک مناسب، جدید و سازگار با مدل سخت افزار کارت گرافيک و نسخه ويندوز را دانلود و در سیستم تان نصب کنید. روش دیگر این است که از هر طریقی که بدان اشراف دارید اقدام به آپدیت درایور کارت گرافیک در سیستم تان کنید. چنانچه با این روشها آشنایی ندارید می توانید از لینکهای زیر کمک بگیرید ولی بهترین روش، وارد شدن به وب سایت سازنده کارت گرافیک می باشد و درایور مناسب را خودتان دانلود و طبق روش توضیح داده شده، آن را نصب کنید.

نصب نرم افزار دایرکت ایکس

نصب نرم افزار دایرکت ایکس

نصب آخرین ورژن نرم افزار DirectX

آخرین ورژن نرم افزار DirectX را از سایت های معتبر دانلود و نصب کنید.

نرم افزار Net Framework

نرم افزار Net Framework

نصب آخرین ورژن نرم افزار Net Framework

آخرین ورژن نرم افزار Net Framework را از سایت های معتبر دانلود و نصب کنید.

پس از طی این مراحل سیستم خود را ری استارت کنید. اگر مشکل حل نشد باید به کارشناسان مشکلات سخت افزاری مراجعه کنید تا کارت گرافیک شما به لحاظ سخت افزاری بررسی شود.

تهیه و تنظیم: گروه سرگرمی.
منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *