نماز امام در ظهر عاشورا

دو رکعت نماز عشق

نماز اول وقت در ظهر عاشورا، با لب های تشنه، صدای گریه کودکان و ندای العطش العطش آنها و دشمنانی منتظر فرصت هستند، و دو رکعت نماز عشق.

دو رکعت نماز عشق نماز ظهر عاشورا نماز امام حسین

مجله اینترنتی پارسی گو: همواره از سوی دشمنان این سوال مطرح می شد که آیا لازم است در روز عاشورا در این میدان جنگ امام حسین علیه السلام نماز اول وقت به جا آورند؟! آن هم به جماعت؟! این سوال و تمسخرهای دشمنان به گوش  امام حسین علیه السلام و یارانشان هم رسید اما هیچ کس توجهی به این حرف دشمنان نکرد.

دشمنان بعدها خودشان برای تمسخر امام نقل می کردند که امام در آن روز به نماز ایستاد و ما به طرف او و یارانشان تیراندازی کردیم و عده ای از یاران امام را که خود را سپر نمازگزاران قرار داده بودند به شهادت رساندیم. بدین ترتیب مردم به آسانی می توانستند تشخیص دهند و برای نسل های آینده نقل کنند که کدام جبهه حق بود.

ماجرای امام و پیشوا همیشه ماجرای موسی و خضر نبی است؛ اگر می خواهی با خضر همراه شوی باید بی چون و چرا فرمان ببری… نماز اول وقت در ظهر عاشورا، با لب های تشنه، صدای گریه کودکان و ندای العطش العطش آنها و دشمنانی که شمشیر کشیده و تیر در کمان منتظر فرصت هستند، و دو رکعت نماز عشق. من در این نماز خوف نمی بینم که آن را نماز خوف بدانم در این نماز چیزی به جز عشق نیست.

منبع: مجموعه آثار شهید مطهری

به کوشش: فاطمه طحانی.
منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *